Z kim Roksana Węgiel wystąpi na scenie podczas Eurowizji Junior? Kiedy rozpoczną się próby w Mińsku?

Instagram zdaje się być w tym roku najlepszym źródłem informacji o przygotowaniach polskiej reprezentacji przed Eurowizją Junior w Mińsku. Wczoraj wieczorem na profilu tancerza Jakuba Pursy (uczestnika „You Can Dance” czy „World of Dance”) znalazła się krótka relacja z prób Roksany Węgiel 🇵🇱 i jej ekipy do występu eurowizyjnego. Usłyszeć tam można fragment polskojęzycznej zwrotki, a przede wszystkim sprawdzić, z kim wokalistka wystąpi na scenie w Mińsku. Polskiej reprezentantce towarzyszyć będzie pięć młodych tancerek z zespołu Young Universe, trenowanych m.in. przez Jakuba Pursę. Będą to Ada Gutkowska, Tosia Zając, Maja Śmidowicz, Aleksandra Osińska i Matylda Kucharska. Przypominam, że premiera utworu „Anyone I want to be” Roksany Węgiel (wraz z teledyskiem) odbyć się ma najpóźniej 10 listopada podczas eventu Reporter Young w Warszawiema najpóźniej 10 listopada podczas eventu Reporter Young w Warszawie. Do tej pory fragmenty piosenki pojawiły się zarówno na Instagramie jak i w programach „Pytanie na Śniadanie” czy „Lajk”. Póki co brzmienie całego utworu jest ściśle skrywaną tajemnicą, ale jak widać, przygotowania do Mińska idą pełną parą. Cieszy fakt, że w tegoroczny udział Polski na Eurowizji Junior zaangażowanych jest tak wielu profesjonalistów. Będzie to jedna z najliczniejszych delegacji polskich w historii eurowizyjnych startów.

AKTUALIZACJA: Choreografię polskiego występu przygotowali Tomasz Barański, polski tancerz zawodowy, instruktor tańca sportowego i założyciel grupy tanecznej „Next” oraz Paulina Przestrzelska, finalistka „You Can Dance” – zajęła 2. miejsce w szóstej edycji.

 

 

 

 

 

Błąd
This video doesn’t exist

Nie znamy jeszcze oficjalnego rozkładu prób w Mińsku 🇧🇾, ale najpewniej pierwsze występy techniczne ruszą 20 listopada. Pierwsza seria prób potrwa dwa dni, tak samo i druga, przy czym w dniach 22-23 listopada zaplanowane zostaną konferencje prasowe z uczestnikami. Dwie próby generalne odbędą się 24 listopada. Próba o godzinie 18:00 czasu lokalnego będzie próbą jurorską, to na podstawie jej zapisu komisje europejskie ocenią występy. Rok temu w Tbilisi nie organizowano III próby generalnej w dniu finału konkursu. Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior i losowanie niektórych pozycji startowych powinna się odbyć w poniedziałek 19 listopada. Skrót wybranych już utworów znajdziecie w przykładowej topce poniżej:

 

Telewizja włoska RAI 🇮🇹 podała nazwiska 69 wykonawców, którzy walczą o 18 miejsc w rundzie Sanremo Giovani. Łącznie przyjęto 677 zgłoszeń, a przesłuchania z udziałem 69 najlepszych odbędą się 12 listopada w Rzymie. Na podstawie castingu wybrane zostanie grono 18 wykonawców, którzy wezmą udział w grudniowym rozstrzygnięciu Sanremo Giovani.Stawką są dwa miejsca we właściwym, lutowym Sanremo. Wśród zakwalifikowanych do castingu uczestników są Antonello Carozza (jako Icaro) – uczestnik „The Voice” w Rosji, festiwalu „New Wave” oraz preselekcji rosyjskich 2010, Federica Abbate (współtwórca włoskiej piosenki eurowizyjnej z 2016) oraz Andrea Vigentini (chórzystka Ermala Mety). Tymczasem kolejny wokalista z Niemiec 🇩🇪informuje, że nie zakwalifikował się do finału preselekcji. Tym razem chodzi o Daniela Schuhmachera, zwycięzcę „Deutschland Such den Superstar” z 2009 roku. Wokalista z żalem przyznał, że nie był dla oceniających wystarczająco dobry. W finałowej walce o ESC nie weźmie udziału także Thilo Berndt.

Dwóch członków zarządu telewizji greckiej ERT 🇬🇷 zostało zmuszonych do opuszczenia swoich stanowisk w strukturach nadawcy. Zwolnieni pracownicy uważają, że takie działania były podyktowane względami politycznymi i naciskiem ze strony jednego z ministerstw. Dopóki skład zarządu nie zostanie uzupełniony, nadawca nie będzie mógł podejmować żadnych kluczowych decyzji, co wiąże się też z organizacją preselekcji narodowych lub wyborem wewnętrznym reprezentanta na Eurowizję 2019. Poprzedni skład zarządu potwierdził jedynie udział Grecji w konkursie, ale nie zdecydował o metodzie selekcji. Oczywiście istnieje możliwość, że nowe władze wycofają się z poprzednich ustaleń i zdecydują o rezygnacji kraju z ESC, co byłoby wielkim zaskoczeniem. Co ciekawe, to nie jedyny „kryzysowy” nadawca. Plotki głoszą, że z powodów finansowych zrezygnować z konkursu może też Mołdawia 🇲🇩. Telewizja TRM poniosła zbyt duże koszta związane z udziałem formacji DoReDos w tegorocznej Eurowizji i teraz ma problemy by dopiąć budżet. Jednocześnie z informacjami o potencjalnym wycofaniu się Greków pojawiają się też doniesienia o tym, że nadawca ERT prowadził negocjacje z wokalistką Tamtą Goduadze, grecko-gruzińską uczestniczką „Idola” w Grecji (2004) i laureatką 3. miejsca w preselekcjach 2007 (utwór „With Love”).Według cypryjskiego Alpha News Tamta prowadzi rozmowy zarówno z Grekami jak i Cypryjczykami 🇨🇾. Źródła donoszą, że stacja CyBC skontkatowała się z Tamtą już parę tygodni temu, ale niedawno rozmowy rozpoczęła także strona grecka. Tamta wielokrotnie była typowana do reprezentowania Grecji lub Cypru w Eurowizji, jednak zawsze przegrywała z innymi wykonawcami lub sama rezygnowała z powodu innych planów. Jeżeli zdecyduje się na reprezentowanie Cypru (a chciała to zrobić już w 2009!) to przyjdzie jej współpracować z Alexem P., gdyż nadawca CyBC planuje ponownie zaangażować kompozytora „Fuego” w Eurowizję.

Kolejne informacje na temat Eurovision Asia 2019 🇦🇺! Chociaż telewizja SBS studzi emocje i nie potwierdza żadnych rewelacji, to jednak doniesienia z Gold Coast zdają się sugerować, że przygotowania do konkursu idą pełną parą. Niedawno opublikowano dokumenty dotyczące zasad i terminarza konkursu. Blink TV i SBS mają prawo do wykorzystywania formatu Eurowizji na terenie Azji od 2019 do 2031 roku, co oczywiście nie oznacza, że konkurs odbywać się będzie tylko w Australii (jednak zgodnie z dokumentami Gold Coast ma mieć zagwarantowaną organizację konkursu co cztery lata do 2031 roku). Przyszłoroczna edycja ma trwać (z sezonem prób) 8 dni, a uczestniczyć w niej będzie 16 państw. Zgodnie z opublikowanym terminarzem w październiku 2018 organizatorzy mieli zakończyć proces poszukiwania partnerów i sponsorów, a w listopadzie mamy się oficjalnie dowiedzieć które miasto i na jakim obiekcie zorganizuje konkurs. Do maja 2019 SBS ma podać listę startujących państw, a także motyw graficzny i slogan Eurowizji w Azji. Ruszyć ma też wtedy sprzedaż biletów. W czerwcu 2019 odbędzie się prezentacja projektu sceny, a w lipcu ogłoszone będą nazwiska prowadzących. Na wrzesień 2019 planowana jest publikacja wszystkich 16 reprezentantów wraz z piosenkami. W grudniu 2019 roku odbędzie się finał konkursu oraz imprezy towarzyszące. Zapowiada się dobrze, ale czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?

Źródło: Instagram (dziękuję użytkownikowi wadimkow za przekazanie informacji), inf. własne, MJK Music, BTRC, Eurovoix, ESCkaz, Eurovoix-World, ESCxtra, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: