Roksana o Eurowizji Junior: „Zwycięstwo nie jest najważniejsze, bardziej liczą się wspomnienia i dobra zabawa”

Telewizja białoruska 🇧🇾 rozpoczęła emitowanie specjalnego programu „Dziennik Eurowizji Junior” w którym prezentowane są kulisy organizacji konkursu i mnóstwo ciekawostek. W pierwszym odcinku ujawniono, że eurowizyjne pocztówki składać się będą głównie z białoruskich widoków – filmiki mają promować kraj pod różnym kątem, nowoczesnym, tradycyjnym czy… przemysłowym. Po przybyciu reprezentantów, producenci zaproszą ich na nagrywania fragmentów pocztówek. W każdym filmiki wystąpi bowiem jeden uczestnik, ale podobnie jak w Gruzji, udział będzie ograniczony do minimum. Jak już wcześniej podawano, hotelem eurowizyjnym będzie President Hotel w centrum miasta. Do dyspozycji delegacji ma być ponad 150 pokoi w różnym standardzie. W ramach programu „Dziennik Eurowizji” zaprezentowano sylwetki reprezentantek z Macedonii, Gruzji, Kazachstanu i Ukrainy, pokazano próby do występów tanecznych, które obejrzymy w ramach Opening Act i Interval Act oraz pochwalono się oprawą graficzną konkursu i utworem przewodnim (w krótkim fragmencie). Wszystkie odcinki dostępne będą TUTAJ.

Kolejny półfinał i kolejna dziewczynka wygrywa! Trzecią rundę preselekcji irlandzkich 🇮🇪 do JESC zwyciężyła Cora Harkin z „Cibé Saol Atá Romham” zdobywając 15 gwiazdek i 2 głosy jurorskie w duelu. Jej główną konkurentką był duet Anna & Ava z „Táimid Le Chéile”, za który otrzymały 13 gwiazdek. Jurorem gościnnym wczorajszego odcinka był reprezentant Irlandii z 2006 roku – Brian Kennedy, a na scenie wystąpiła Zena Donnelly (JESC 2016). Ostatni półfinał już w niedzielę, a po nim poznamy też laureatów dwóch „dzikich kart” przydzielonych przez jurorów. W finale 11 listopada o wyjazd do Mińska powalczy 6 kandydatów.

Najpóźniej 10 listopada poznamy pełne brzmienie utworu „Anyone I want to be” Roksany Węgiel 🇵🇱. Wokalistka na swoim Instagramie napisała, że nie może się już doczekać wyjazdu do Mińska. „Najważniejsze jest to, żeby dać z siebie wszystko i być zadowolonym ze swojego występu, a co będzie to będzie. Zwycięstwo nie jest najważniejsze, bardziej liczą się wspomnienia i dobra zabawa” – uznała. Nasza wokalistka może być jednak uznawana za faworytkę w głosowaniu internautów, a to za sprawą ponad 230 tys. followersów, których ma na Instagramie. W tej kwestii nikt jej nie dorówna, a jeśli obserwujący będą odpowiednio poinstruowani, mogą „nabić” Roksanie sporo głosów – nie będzie w tym nic nieetycznego, gdyż EBU dopuszcza głosowanie na swój własny kraj.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2018 transmitowany będzie w Polsce przez TVP ABC, TV Polonię oraz TVP HD od godziny 16:00 do 18:35. Na głównym kanale transmisji, tj. dziecięcej stacji TVP ABC konkurs poprzedzi brytyjski serial animowany o wesołej lokomotywie „Tomek i przyjaciele”, a po finale widzowie obejrzą amerykańską bajkę „Shimmer i Shine”. Póki co brak informacji o powtórkach JESC 2018 np. w kanale TVP Rozrywka. Pomimo usunięcia Eurowizji Junior z głównego kanału, zachęcamy do śledzenia transmisji i głosowania! W tym roku głosowanie internetowe odbędzie się na podobnych zasadach jak rok temu, ale mam nadzieję, że tym razem bez żadnych problemów technicznych. Pierwsza tura głosowania ruszy 24 listopada i zakończy się przed finałem konkursu. Wchodząc na JuniorEurovision.tv internauci będą mogli obejrzeć skrót występów z prób i na podstawie tego materiału oddać od 3 do 5 głosów. Można głosować na swój własny kraj. Druga tura głosowania ruszy po prezentacji konkursowych utworów w trakcie finału. Sygnał do głosowania w II turze dadzą prowadzący Eurowizji Junior.

Źródło: BTRC, Eurovoix, Instagram, TVP, EBU, fot.: BTRC

%d blogerów lubi to: