Nowe doniesienia z Bułgarii i premiera utworu Francji na Eurowizję Junior!

Breaking News: Telewizja bułgarska potwierdza wycofanie się z Eurowizji 2019!

Media bułgarskie 🇧🇬 podjęły temat niepokojących tweetów i kasowania profili społecznościowych stacji BNT. Jak podaje dziennik Monitor, prawdziwość doniesień na temat wycofania się kraju z Eurowizji 2019 potwierdził dział Public Relations stacji BNT. Szczegóły i (przede wszystkim) powody takiej decyzji nie są jeszcze znane, ale nadawca obiecuje przygotować oświadczenie w ciągu paru dni. Aktualnie „Monitor” twierdzi, że zamiast pytania „czy„, powinno się zadać pytanie „na jak długo Bułgaria wycofa się z konkursu„. JJ z Equinox (na zdj.) także jest na 100% pewien, że wycofanie się kraju stało się faktem. Wokalista sugeruje, że powodem mają być problemy finansowe, jednak niektórzy fani są zdania, że BNT jest niezadowolone z faktu, że Equinox zajęli w Lizbonie (tylko) 14. miejsce w finale. „To najgorszy wynik Bułgarii od lat” – przypomina portal Dnevnik.bg.

Wczoraj wyciekł, a dziś już oficjalnie – znamy utwór „Jamais sans toi” Angeliny, zwyciężczyni francuskiego 🇫🇷 „The Voice. Kids”. Młodziutka wokalistka właśnie z tą piosenką będzie reprezentować swój kraj na Eurowizji Junior. Twórcami utworu są Gary Fico (współpracował m.in. z Mattem Pokorą, Davidem Carreirą czy Kendjim Girac), wokalista Julien Comblat, producent Nicolas Stawski i piosenkarka Sarah Age Ali, a piosenka wydana została przez Universal. Dostępna jest już na wielu platformach streamingowych. Oficjalna strona JuniorEurovision.tv jeszcze nie potwierdziła faktu, że Angelina będzie reprezentować Francję w Mińsku, jednak z powodu wcześniejszej wpadki wiemy, że to prawda. Milczy też nadawca francuski. Fragment utworu dostępny w video-rankingu profilu Misja Eurowizja poniżej:

Pierwszy półfinał preselekcji irlandzkich 🇮🇪 do Eurowizji Junior zakończył się zwycięstwem Jessici Doolan i utworu „Aisling”. W końcowym duelu pokonała Saibh Skelly i „Grian is Gaelach Le Chéile” wynikiem 2:1. Jessica jako jedyna zdobyła w tym odcinku 15 gwiazdek, czyli maksymalny wynik, jaki jurorzy mogą uczestnikowi zagwarantować. Jednym z członków komisji był tegoroczny reprezentant Irlandii na ESC Ryan O’Shaughnessy – jako jedyny oddał swój głos na Saibh. Kolejny półfinał wyemitowany będzie w niedzielę 21 października. Tymczasem portal Eurovoix informuje, że zakończyły się pracy nad teledyskiem do macedońskiej 🇲🇰 piosenki „Doma” Mariji Spasovskiej. Pierwotnie premiera utworu miała się odbyć wczoraj. Z kolei Azerka 🇦🇿 Fidan Huseynova zdradziła, że trwają już próby i przygotowania do występu w Mińsku, jednak nie podała żadnych szczegółów na temat swojej eurowizyjnej piosenki. Należy się spodziewać, że premiera odbędzie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, podobnie jak w przypadku piosenki Roksany Węgiel 🇵🇱, która póki co (wraz z Edytą Górniak) promuje piosenkę z „Hotel Transylwania 3” w programach śniadaniowych i stacjach radiowych.

Od 15 do 21 października artykuły mogą pojawiać się mniej regularnie i w bardzo różnych porach. Zapraszam też do śledzenia dyskusji na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego oraz na profil Instagram @dziennik_eurowizyjny

Źródło: Monitor, Dnevnik, Eurovoix, Wikipedia, Instagram, fot.: M. Błażewicz 2018

%d blogerów lubi to: