WYMARZONY REPREZENTANT POLSKI 2019: Rusza etap nominacji! Zgłoś swoich ulubionych wykonawców! Malta: Znamy finalistów selekcji i pierwszych kandydatów w X Factor

Rozpoczynamy wybór „Wymarzonego Reprezentanta”! W tym roku ze zdwojoną siłą! Nominuj swoich ulubionych wykonawców – zarówno tych popularnych jak i mniej znanych! Malta: Preselekcje do JESC 8 września, a co ciekawego w X Factor?

Przechwytywanie

Jak co roku (mniej więcej o tej porze) Dziennik Eurowizyjny rusza z wyborem „Wymarzonego Reprezentanta Polski„! To internetowy plebiscyt w którym uczestnicy mogą najpierw nominować swoich ulubionych wykonawców, a później wspierać ich w finałowym głosowaniu. Plebiscyt organizowany jest od paru lat, a wśród zwycięzców znalazły się m.in. Sylwia Grzeszczak, Doda czy Margaret (na zdj.), która wygrała rok temu. W tym roku, zgodnie z sugestią czytelników, uruchomione będą dwie kategorie – wykonawców popularnych i bardzo dobrze znanych w Polsce oraz tych mniej rozpoznawalnych, których zgłoszenie się do Krajowych Eliminacji jest bardziej prawdopodobne.

Zasady są proste! Poniżej znajdziecie formularze kontaktowe, które należy wypełnić. W każdym z nich należy wskazać po max. 5 wykonawców (tych popularnych i mniej popularnych). Oczywiście ocena popularności danego kandydata może być w niektórych przypadkach kłopotliwa, ale ostatecznie o zakwalifikowaniu danego piosenkarza lub zespołu do konkretnej kategorii zdecyduje organizator plebiscytu po konsultacji z członkami grupy facebookowej Dziennika Eurowizyjnego. Nominacje przyjmuję do 12 sierpnia. Spośród wszystkich zgłoszeń do finałowych głosowań zakwalifikuje się po 10 wykonawców z każdej grupy. W finale głosować będzie można zarówno poprzez Facebook jak i ankietę na Dziennik-Eurowizyjny.pl

KATEGORIA: POPULARNI WYKONAWCY

KATEGORIA: JESZCZE NIE TAK POPULARNI WYKONAWCY

Wymarzony Reprezentant „]

Oczywiście w plebiscycie udział mogą brać tylko polscy wykonawcy. Finałowe listy wykonawców ogłoszone zostaną po 12 sierpnia najpierw na Instagramie (InstaStory) Dziennika Eurowizyjnego. W razie dodatkowych pytań lub chęci wypowiedzenia się na temat plebiscytu lub swoich nominacji zapraszam do dyskusji na grupie Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku.

Telewizja maltańska TVM opublikowała już listę 16 finalistów preselekcji do JESC. W tym roku kraj powraca do tradycyjnego finału narodowego, w którym wybierany jest reprezentant razem z piosenką. Na razie jeszcze nie wiadomo jaki format głosowania zostanie przyjęty. Finał zaplanowano na 8 września. Spośród 16 kandydatów czterech z nich startowało w ubiegłorocznym konkursie (m.in. Kylie Meliak). Pełna lista wraz z tytułami dostępna jest TUTAJ. Na wyspie żyje się jednak X Factorem, który już się rozpoczął, chociaż emisja telewizyjna odbędzie się dopiero w październiku. Spodziewanie, wielu preselekcyjnych wykonawców zgłosiło się do programu, a w mediach społecznościowych można znaleźć coraz więcej nazwisk chętnych. Poza Anną Faniello (matką Fabrizia i Claudii) w castingach udział wzięli m.in. Lyndsay Pace, Nicole Azzopardi (JESC 2010), Daniel Muscat czy zwyciężczyni JESC 2013 – Gaia Cauchi.

%d blogerów lubi to: