WYGRAJ SINGIEL „LIGHT ME UP” z autografem Gromee’go! Pierwsze próby techniczne już jutro! Relacje na Dzienniku Eurowizyjnym od wtorku! Rosjanka przeistoczy się w górę na eurowizyjnej scenie! Posłuchaj piosenki „Nova Deca” w wersji reggae! Kto w ekipie litewskiej? Gdzie mieszkać będą reprezentanci Polski?

Pierwsze próby techniczne już w niedzielę! Yulia Samoylova będzie górą! Zobacz nagranie z przygotowań! Serbia i Hiszpania po angielsku, Lea Sirk z teledyskiem! Kto w ekipie Ievy z Litwy i Cesara z Austrii? Gdzie zakwaterowana będzie polska delegacja? Weź udział w konkursie i wygraj singiel „Light me up” z autografem Gromee’go! 

Już w niedzielę rozpoczną się pierwsze próby techniczne z udziałem reprezentantów. Pierwsza na scenie w Altice Arena pojawi się Aisel z Azerbejdżanu. Wystąpią też Ari z Islandii, Eugent z Albanii, Sennek z Belgii, Mikolas z Czech, Ieva z Litwy, Netta z Izraela, Alekseev z Białorusi, Elina z Estonii i grupa Equinox z Bułgarii więc stawka pierwszego dnia będzie bardzo bogata i atrakcyjna. Każda próba potrwa 30 minut, a dziennikarze akredytowani będą ją mogli obserwować jedynie z Centrum Prasowego – oznacza to, że jedyne nagrania i zdjęcia z tych prób dostępne będą na kanale Eurovision.tv lub na portalach społecznościowych samych reprezentantów. Po każdej próbie uczestnicy wezmą udział w „Meet & Greet” z dziennikarzami. Spośród niedzielnej stawki jedynie Elina z Estonii nie miała jeszcze okazji spotkać się z fanami Eurowizji, gdyż nie uczestniczyła w żadnym evencie promocyjnym. Dziennik Eurowizyjny będzie relacjonować próby z Centrum Prasowego od 1 maja, tj. od startu II półfinału. Relacje znajdziecie na grupie facebookowej TUTAJ.

apr26-web004

Hitem trzeciego dnia prób (1 maja – pierwsze relacje DE z Lizbony) zapewne będzie występ Rosji. W ramach programu Pust’ govoryat pokazano krótkie ujęcia z wewnętrznych prób Yulii Samoylovej do występu z utworem „I won’t break”. Spełniają się więc najbardziej kuriozalne scenariusze fanów – wokalistka odtworzy jedno z ujęć z teledysku i przeistoczy się…w górę! Nie wiemy dokładnie czego spodziewać się w trakcie całego występu, ale jeżeli Rosjanie chcieli w ten sposób ukryć wózek inwalidzki, to nie wszystkim fanom podoba się takie rozwiązanie.

Nowości wśród eurowizyjnych piosenek. Serbska Balkanika zaprezentowała teledysk do angielskiej wersji utworu „Nova Deca”, ale w brzmieniu reggae. Tekst do takiego wariantu napisał Luke Black, który zdaje się być coraz bliżej reprezentowania Serbii na Eurowizji w przyszłym roku. Angielską wersję swojej piosenki mają też już Hiszpanie – Amaia i Alfred przygotowali „Your Song” wraz z romantycznym teledyskiem przypominającym ich wspólne chwile w programie OT. Lea Sirk (na zdj.) ze Słowenii w końcu opublikowała eurowizyjny teledysk do „Hvala, ne”! Klip powstał w nocnym klubie i zobaczyć go możecie poniżej:

Wielokrotny uczestnik preselekcji eurowizyjnych – Jurgis Bruzga – będzie reprezentować Litwę jako chórzysta Ievy Zasimauskaite. Wokalista zajął w tym roku 2. miejsce w selekcjach – śpiewał tam utwór „4love”. Do Lizbony ma zabrać całą swoją rodzinę, łącznie z dziećmi. Na razie nie wiadomo kto jeszcze wystąpi z Ievą na scenie. Wkrótce swój team przedstawi też reprezentant Austrii – Cesar Sampson. Przy okazji zdradził, że do Lizbony pojedzie zapewne Tamara Gachechiladze, ubiegłoroczna reprezentantka Gruzji, a aktualnie partnerka Borislava Milanova z Symphonix, który stoi za utworami z Austrii i Bułgarii.

Polska ekipa dotrze do Lizbony do 1 maja – wiadomo, że m.in. Gromee i jego żona Sara wylecą do stolicy Portugalii już 30 kwietnia. Pierwsza próba do „Light me up” zaplanowana jest na 2 maja, tego samego dnia odbędzie się też spotkanie z dziennikarzami w ramach „Meet & Greet”. Polska delegacja zakwaterowana będzie w części miasta zwanej Avenidas Novas, w pięciogwiazdkowym hotelu. Od Altice Areny dzielić ich będzie dystans ok. 7,6 km, a od Eurovision Village nieco ponad 4 km.

Dziś do wygrania jest singiel eurowizyjny Gromee’go i Lukasa Meijera z utworem „Light me up” oraz autografem producenta! Aby wziąć udział w losowaniu nagrody należy odpowiedzieć na proste pytanie: „Wymień co najmniej trzech polskich szefów delegacji eurowizyjnej” i wysłać formularz poniżej! Na odpowiedzi czekam do końca weekendu, a spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi wylosuję osobę, która wygra singiel!

 

 

%d blogerów lubi to: