Moscow Eurovision Party 2018 za nami! Zobacz fatalny występ reprezentantki Rosji! Najnowsze wywiady z Gromee’m i Lukasem! Czy Polska dostanie 12 punktów od szwedzkich widzów? OGAE Albania wspiera Izrael! Kiedy kolejne punktacje?

Yulia Samoylova po raz pierwszy zaśpiewała „I won’t break” na żywo! Jak źle jej poszło? Czy Mahan Moin będzie towarzyszyć Lukasowi na scenie w Lizbonie? Kim jest współkompozytorka „Light me up”? Eurowizja 2018 także w Chinach i Stanach Zjednoczonych! OGAE Albania przekazuje 12 punktów dla „Toy”! 

Przed chwilą zakończyła się transmisja Moscow Eurovision Party zrealizowana przy współpracy z Zhara TV, dzięki czemu fani konkursu mogli obejrzeć dość ciekawy koncert w dobrej jakości i z profesjonalną pracą kamer. W popularnym centrum handlowym postawiono scenę oraz pokój do wywiadów z gośćmi. Główną gwiazdą była oczywiście Yulia Samoylova, tegoroczna reprezentantka Rosji, która dziś świętuje swoje urodziny. Niestety, jej występ do „I won’t break” (pierwsze wykonanie na żywo) okazał się być wokalną katastrofą i komentujący nie pozostawili na niej suchej nitki. Z tegorocznej stawki pojawili się także Christabelle z Malty, Sevak z Armenii (wykonał remix utworu „Qami”), Aisel z Azerbejdżanu oraz DoReDos z Mołdawii. Nie zabrakło również eurowizyjnych gwiazd sprzed lat – nowe utwory i eurowizyjne hity zaśpiewali m.in. Artsvik, Dima Koldun, Dina Garipova, siostry Tolmachevy czy Ivan. Była też Polina Bogusevich, zwyciężczyni JESC 2017, która zapowiedziała, że jest gotowa reprezentować swój kraj na dorosłej Eurowizji, gdy tylko osiągnie odpowiedni wiek (za 2 lata).

Portal Eurowizja.org donosi, że najprawdopodobniej Mahan Moin, współkompozytorka „Light me up” wystąpi na eurowizyjnej scenie jako jedna z chórzystek Lukasa Meijera. O tym, że skład osobowy na Eurowizji będzie nieco inny niż podczas Krajowych Eliminacji powiedział też sam Gromee podczas jednej z transmisji live na Facebooku. Mahan urodziła się w 1982 roku, jest pochodzenia irańskiego. Zanim dała się poznać fanom Eurowizji, zajęła 3. miejsce w programie „Googoosh Music Academy”. W 2014 wystartowała w Melodifestivalen z utworem „Aleo”, jednak nie zakwalifikowała się do finału. Jej współpraca z Gromee’m rozpoczęła się w drugiej połowie 2016 roku. Być może na eurowizyjnej scenie Polska będzie w tym roku reprezentowana w większości przez Szwedów, ale czy wpłynie na nasze szanse w otrzymaniu 12 punktów ze szwedzkiego televotingu? Aż 74% głosujących w ankiecie na Facebooku uważa, że zdobycie najwyższej noty w półfinale od widzów z tego kraju jest dla Polski zupełnie nierealne. Przeciwnego (i bardziej optymistycznego) zdania jest 18% głosujących. Przed reprezentantami Polski teraz nagrywanie pocztówki eurowizyjnej i współpraca z ekipą stacji RTP! Nasza ekipa wyleci do Portugalii w połowie przyszłego tygodnia. Poniżej najnowsze nagrania eurowizyjnych wywiadów z reprezentantami Polski!

Tegoroczna Eurowizja będzie transmitowana w Rosji, co na pewno wpłynie na poprawę wyników oglądalności konkursu. Chińska stacja Hunan TV również pokaże konkurs, który widzowie obejrzeć będą mogli za pośrednictwem platformy internetowej Mango TV. Tym samym Eurowizja jest dostępna w Chinach już czwarty rok z rzędu. Już wcześniej potwierdzono, że finałowe show pokaże również amerykańska stacja LOGO TV. Po raz drugi z rzędu ESC nie będzie transmitowane w Nowej Zelandii. Telewizja UKTV potwierdziła, że podobnie jak w 2017, także teraz Eurowizja nie trafiła do ramówki stacji, chociaż była tam obecna w latach 2014-2016. W Polsce wszystkie trzy części Eurowizji transmitować będzie TVP1 i TV Polonia. Komentatorem będzie najprawdopodobniej Artur Orzech.

Kolejny klub OGAE przekazuje maksymalną notę Izraelowi. Albańczycy, dając 12 punktów piosence „Toy”, zwiększają jej przewagę nad resztą uczestników. 10 punktów dostały Włochy (Ermal Meta jest pochodzenia albańskiego), a 8 Bułgaria. Pozostałe noty przyznano Grecji, Norwegii, Danii, Australii, Belgii, Szwecji i Niemcom. Eleni Foureira, również z pochodzenia Albanka, nie znalazła się w top10 głosowania tego klubu. Aktualnie prowadzi Izrael (60), drugie miejsce ma Francja (28), a trzecie Australia (22). 26 państw (w tym Polska) nie otrzymało jeszcze żadnych punktów. W niedzielę opublikowane będą punktacje klubów z Irlandii i Włoch, w poniedziałek z Węgier, a kolejne dopiero w piątek 13 kwietnia – z Australii i Islandii.

Ostatnie chwile by zagłosować w pierwszym półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt 2018”! Szczegóły dostępne TUTAJ, a ankieta poniżej! Wyniki półfinału przekazane zostaną w poniedziałek wieczorem! 

Dziennik Eurowizyjny uruchomił specjalną podstronę dotyczącą Carpathia Festival 2018! Są tam już dostępne sylwetki czterech uczestników! Zapraszam TUTAJ!

%d blogerów lubi to: