Gromee i Lukas dziś wystąpią podczas London Eurovision Party! Przygotowania w Portugalii trwają! Sprawdź, gdzie będzie Centrum Prasowe! OGAE Hiszpania i Czechy głosują! Co nowego w Chorwacji?

Czwartkowa impreza w Londynie z Gromee’m i Lukasem! Kto jeszcze wystąpi w Wielkiej Brytanii? Centrum Prasowe obok Altice Areny! Portugalczycy boją się terrorystów. Głosowanie klubów OGAE – Hiszpania i Czechy publikują punktację. Polska nadal bez punktów. Skandal zniszczył marzenia Franki o Eurowizji? 

W czwartek wieczorem w stolicy Wielkiej Brytanii odbędzie się London Eurovision Party 2018 z udziałem wielu uczestników Eurowizji 2018 w tym reprezentantów Polski – Gromee’go i Lukasa Meijera, dla których będzie to pierwsza okazja do występu na tego typu evencie, spotkania zagranicznych fanów oraz konkurentów. Poza nimi wystąpią też Equinox, Jessika i Jenifer, Ari Olafsson, Benjamin Ingrosso, Ieva Zasimauskaite, Jessica Mauboy, Rasmussen, Zibbz, Vanja Radovanović, Mikolas Josef, Michael Schulte, Amaia & Alfred, Surie, Cesar Sampson, Ryan O’Shaughnessy, Eugent Bushpepa oraz Madame Monsieur, a także wielu gości specjalnych – Suzy, Lucie Jones, Felix Sandman, Corinne Hermes, Stella Mwangi & Alexandra Rotan, Margaret Berger i Suzy. Impreza odbędzie się z Cafe de Paris. Nie ma oficjalnej transmisji internetowej, ale na pewno nagrania z występów poszczególnych uczestników bardzo szybko pojawią się w Internecie, tak samo jak wywiady, które przeprowadzane będą w ciągu dnia przez zagraniczne portale eurowizyjne takie jak Wiwibloggs, ESCkaz, ESCbubble czy ESCxtra.

Dziś rozpoczęła się budowa sceny eurowizyjnej w Altice Arenie i cały ciężki sprzęt został już tam dostarczony. Próby techniczne z udziałem reprezentantów rozpoczną się 29 kwietnia, a Polacy swój pierwszy występ będą mieć 2 maja. 4 maja otwarta zostanie eurowizyjna wioska, a dopiero dwa dni później Euroclub. 6 maja odbędzie się też ceremonia otwarcia konkursu i spacer uczestników po czerwonym dywanie. Centrum Prasowe uruchomione będzie 29 kwietnia w  Pavilhão de Portugal oddalonym około 500 metrów od Areny. W obiekcie znajdą się m.in. stanowiska pracy dziennikarzy, kawiarnia, restauracja, sala konferencyjna, pokoje do wywiadów i audycji radiowych, szatnia, a także miejsce do relaksu i strefa dla fanów. W Centrum Prasowym zmieści się ok. 2 tys. dziennikarzy. Dziennik Eurowizyjny rozpocznie relacje na żywo z Pavilhao de Portugal od 1 maja 2018 roku! Ze względu na zagrożenie terrorystyczne teren wokół Altice Areny i Centrum Prasowego zostanie ogrodzony by zapobiec wjeżdżaniu tam przypadkowych aut. Specjalne środki ostrożności zastosowane będą też wokół Eurovision Village w centrum Lizbony.

Znamy kolejne wyniki głosowania klubów OGAE! Hiszpanie 12 punktów przekazali Izraelowi, 10 punktów dostała Francja, a 8 Finlandia. Pozostałe noty otrzymali Cypr, Australia, Szwecja, Czechy, Belgia, Niemcy i Włochy. Opublikowano też pełne wyniki głosowania naszych sąsiadów z Czech. 12 punktów otrzymał Izrael, 10 Cypr, a 8 Francja. Kolejne noty dla Estonii, Hiszpanii, Danii, Australii, Finlandii, Belgii i Grecji. Zaraz pod kreską była Szwecja, a Polska zajęła dość odległe, 25. miejsce (pomiędzy Słowenią a Białorusią). Najniżej oceniono Węgry, Gruzję, Rosję, Czarnogórę i Islandię. Kolejne punktacje poznamy 7 kwietnia (Albania), a dzień później zagłosują Irlandia i Włochy. OGAE Polska opublikuje swoją punktację 21 kwietnia.

Kolejna odsłona chorwacko-rumuńskiego konfliktu. Po tym jak zarówno serbskie jak i polskie media informowały o podobieństwie piosenek Franki Batelić i Gueza, sam rumuński wykonawca skontaktował się z chorwackim dziennikiem 24sata i poinformował, że wszystkiemu winny jest…menadżer. Co ciekawe, nikt nie wie kim ten menadżer jest, a pod podanym na Facebooku numerem telefonu do niego dostępny był…sam Guez. Royal House Entertainment, który jest ponoć wydawcą Gueza, nie zna tego wykonawcy i nikt o nim nigdy nie słyszał. Praktycznie nikt z rumuńskich czy mołdawskich profesjonalistów i producentów nie ma pojęcia, kim jest Guez. Niestety, menadżer Franki Batelić uważa, że cały skandal zniszczył pozytywną atmosferę i chęć do przygotowań. „Zniszczyli jej udział w Eurowizji, a ona o konkursie tak długo marzyła” – przyznał. Wokalistka gościła ostatnio w programie Dalibora Petka, gdzie wykonała na żywo kilka utworów eurowizyjnych. Sprawdźcie jak jej poszło!

Trwa głosowanie w plebiscycie „Nasz Faworyt 2018” – pierwszy półfinał! Szczegóły znajdziecie TUTAJ, a ankieta dostępna jest poniżej:

%d blogerów lubi to: