Dwa kolejne kraje wybierają dziś reprezentantów na Eurowizję 2018! Wieczorem także półfinał w Portugalii! Krajowe Eliminacje: Trwa głosowanie w plebiscycie „Nasz Faworyt”

Armenia i Rumunia wybierają dziś reprezentantów, a Portugalia kompletuje stawkę finałową! Krajowe Eliminacje podzielone na dwie części. Czy fani zdążą zobaczyć inne popularne preselekcje 3 marca, zanim przełączą się na TVP? 

To jeszcze nie koniec preselekcyjnych emocji w ten weekend! Dziś dwa kolejne finały narodowe i to państw, które praktycznie co roku są pewniakami do awansu podczas Eurowizji. Podczas finału ormiańskiego „Depi Evratesil” wystartuje dziesięciu wykonawców, w tym Gevorg Harutyunyan (wywiad dla Dziennika Eurowizyjnego), Robert Koloyan, Asmik Shiroyan, kontrowersyjny Kamil Show czy Sevak Khanagyan (fot.). To właśnie w tym ostatnim widzi się zwycięzcę dzisiejszego konkursu. Jego utwór „Qami” dostał 69% typowań w grze Dziennika Eurowizyjnego „Bet And Win”. 26% graczy głosowało na Asmik. O wynikach finału preselekcji zadecydują widzowie oraz jurorzy międzynarodowi. Transmisja ruszy o 18:40 czasu polskiego i potrwa do 20:15. W Internecie znaleźć ją będzie można >TUTAJ< lub na kanale YouTube Depi Evratesil

O 20:00 rozpocznie się finał preselekcji Rumunii. Po pięciu półfinałach w pięciu różnych miastach, przyszedł czas na rozstrzygnięcie w stolicy kraju – Bukareszcie. O wyjazd do Lizbony powalczy 15 kandydatów wybranych z półfinałów przez jurorów, jednak w samym finale tylko widzowie decydować będą o zwycięzcy. Faworytami uczestników gry „Bet And Win” są Jukebox z Bellą Santiago (59% typowań) i Feli (36%) typowań, ale wystąpią dziś też m.in. Tiri, Eduard Santha, Mihai Traistariu (ESC 2006) czy duet Alexia & Matei. Gośćmi specjalnymi będą dziś Alex Calancea Band, Ilinca (ESC 2017) oraz DoReDos, którzy wczoraj wygrali finał preselekcji w Mołdawii. Głosowanie widzów potrwa…godzinę! Transmisja na żywo w TVR1 i TVRi oraz w Internecie >TUTAJ< od 20:00 do 23:20 (czasu polskiego).

Telewizja portugalska RTP pokaże dziś drugi półfinał Festival da Cancao. Spośród 13 piosenek jurorzy i widzowie wskażą najlepszych siedem, które awansują do wielkiego finału. Wystąpią dziś m.in. David Pessoa, Diogo Picarra, Maria Ines Paris, Peter Serrado, Susana Travassos czy Tamin. Fragmenty piosenek opublikowane zostały na stronie nadawcy RTP.pt, a pierwszy półfinał obejrzeć można TUTAJ Dzisiejszy półfinał rusza o 22:05 (czasu polskiego) i potrwa 125 minut. Transmitowany będzie poprzez RTP1, RTP Africa i RTP Internacional oraz w Internecie >TUTAJ<

Według najnowszej wersji programu dla prasy TVP, Krajowe Eliminacje 2018 podzielone będą na dwie części. Pierwsza z nich rozpocznie się o 21:25, a druga o 22:30. Taki podział ma umożliwić nadawcy publicznemu prezentację bloku reklamowego w trakcie trwania show. Łącznie z Polską aż siedem państw będzie tego dnia przeprowadzać swoje preselekcje, z czego nasz kraj, a także San Marino, Islandia, Estonia oraz Finlandia wybierać będą piosenki na Eurowizję. Poza tym Szwecja przeprowadzi rundę dogrywkową (z udziałem Margaret), a Litwa pokaże drugi półfinał. Na szczęście, Krajowe Eliminacje nie będą kolidować z tymi najpopularniejszymi eventami soboty. Preselekcje w Finlandii rozpoczną się o 18:00 i skończą o 19:30 (czasu polskiego), a Melodifestivalen z Margaret rusza o 20:00 i zakończy się o 21:30, przy czym los samej Margaret będzie znany już znacznie wcześniej.

Przypominam o trwającym głosowaniu w plebiscycie „Nasz Faworyt KE 2018”! Szczegóły dotyczące głosowania dostępne są TUTAJ, a ankieta poniżej:

 

%d blogerów lubi to: