Pablosson publikuje utwór „Sunflower”, a TVP odpowiada na skargi fanów! Promocja przed Krajowymi Eliminacjami trwa! Niezakwalifikowani kandydaci publikują swoje propozycje

„Sunflower” Pablossona już opublikowane. Czy spodobało się fanom? Telewizja Polska odniosła się do ostatnich kontrowersji wokół Krajowych Eliminacji! Saszan i Marta Gałuszewska w stacjach telewizyjnych! Kiedy kolejne premiery piosenek? Agata Nizińska i Oscar Jensen prezentują utwory odrzucone przez komisję TVP. 

Kolejny finalista Krajowych Eliminacji opublikował swój utwór. Jest to Pablosson, czyli projekt muzyczny Pawła Stasiaka, wokalisty znanego z grupy Papa D. (kiedyś Papa Dance). Do projektu zaprosił szwedzkiego muzyka Jensa Bjereliusa, który muzykę tworzy już od lat osiemdziesiątych. „Muzycy spotkali się w zeszłym roku w studiu w szwedzkim Falsterbo. Podczas sesji powstało kilka premierowych kompozycji. „Sunflower“ to ich debiut na scenie muzycznej” – czytamy na oficjalnym fanpage projektu. Konkursowy utwór opublikowany został w ciągu dnia i zebrał sporo negatywnych komentarzy fanów Eurowizji, którzy często nie kryli zaskoczenia, że taka piosenka została zakwalifikowana do Krajowych Eliminacji kosztem innych (ich zdaniem zdecydowanie lepszych) kompozycji. „Sunflower” dostępne jest poniżej. Zapraszam również do głosowania w ankiecie!

Ponieważ niezadowoleni z poziomu preselekcji fani Eurowizji nadal ślą wiadomości i skargi do TVP, dziś na fanpage Eurowizja TVP opublikowany został specjalny komunikat, odnoszący się do petycji o dodanie do finału kolejnych wykonawców oraz sytuacji z Ramoną Rey i Ifi Ude. „W związku z Waszymi pytaniami i wątpliwościami jeszcze raz informujemy, że wszystkie 10 utworów, które wybrano, już 3 marca zostaną wykonane podczas koncertu krajowych eliminacji, są w pełni zgodnie z regulaminem eliminacji. W tegorocznym naborze nie doszło do żadnych dyskwalifikacji, a lista wybranych utworów została już zamknięta i publicznie ogłoszona. Niniejszym oznacza to, że żadne zmiany nie zostaną już w niej wprowadzone” – czytamy. Wkrótce ruszy też dystrybucja wejściówek na finał 3 marca w Warszawie. Zainteresowanych zachęcam do śledzenia fanpage Eurowizja TVP oraz strony Dziennik-Eurowizyjny.pl

Saszan dziś promowała się w „Dzień Dobry TVN”, gdzie zaśpiewała swój utwór „Nie chcę Ciebie mniej”. Z kolei fragment angielskiej wersji utworu Marty Gałuszewskiej trafił na ścieżkę dźwiękową zwiastunu programu „Umów się ze mną” telewizji Polsat. Ogłoszono też, że premiera dwóch piosenek – „Light me up” (Gromee i Lukas Meijer) oraz „Krakowiacy i Górale” (Future Folk) odbędzie się już w tym tygodniu. Gromee zaprezentuje swój utwór w czwartek, a górale w piątek. Nadal nie wiadomo kiedy usłyszymy piosenkę „Skin” Mai Hyży oraz pełną wersję utworu Marty Gałuszewskiej. Tymczasem na portalu Eska.pl pojawiła się ankieta dotycząca faworyta selekcji, chociaż wciąż nie znamy jeszcze wszystkich piosenek. Ponad 61% zdobył Gromee, drugie miejsce (ponad 8%) ma Isabell Otrębus, a trzecie (5%) Future Folk.

Niezakwalifikowani kandydaci również publikują swoje piosenki. Agata Nizińska pokazała już internautom piosenkę „Dobro Zło„, z kolei inna wokalistka rozsyła fanom poprzez e-mail piosenkę, którą zgłosiła. Jutro po 12:00 w audycji „Uwierz w Muzykę” radia UWM FM 95,9 odbędzie się premiera piosenki „The Same Boat” Oscara Jensena. Dodatkowo wokalista zaśpiewa w piątek (16.02) w warszawskim klubie „Proxima” od godziny 19:30. Zaprezentuje tam m.in. utwory, które znajdą się na nowej płycie pt. „Hello”.

fot. Pablosson

Dziennik Eurowizyjny jest portalem prowadzonym przez jedną osobę, stąd wiele opinii w artykułach ma charakter subiektywny, do czego autor ma pełne prawo. 

%d blogerów lubi to: