Telewizja bułgarska BNT jest mistrzem w intrygowaniu fanów Eurowizji poprzez media społecznościowe. Jeszcze niedawno ogłoszono, że do wewnętrznych selekcji przyjęto rekordową ilość ponad 200 piosenek, a już teraz wiadomo, że tak naprawdę tylko 13 propozycji nadal liczy się w walce o Lizbonę. Stacja podała już tytuły utworów i są to np. „Collide”, „Rebirth”, „Bones”, „Love never lies”, „Sky Symphony”, „Lovers to Enemies” czy „You will be the change”. Zgodnie z zapowiedzią, wszystkie piosenki mają angielskojęzyczne słowa. BNT planuje krótko przedstawić trzynaście propozycji, ale bez ich publikacji, a stosując jedynie opis słowny. „Colours” to chwytliwy i szybki utwór, bardzo przyjazny stacjom radiowym, a także nowoczesny i zawierający brzmienia r’n’b. „Bad News” jest mieszanką stylu Broad-Way i dźwięków komercyjnych, co uznane jest za nietypową kombinację. Z kolei „Bones” ma być balladą pełną emocji, ale z niezwykle mocnym refrenem. Sporo mówi się też o jednym z projektów, w którym Bułgarię reprezentować ma były uczestnik Eurowizji i lokalny wykonawca. Nadawca zdementował plotki, jakoby w projekt miała być zaangażowana Loreen. Nie będzie to też Ani Lorak. Według wskazówki BNT jest to „słynny artysta, który niedawno zajął wysoką pozycję w konkursie„. Nadawca dodaje jednak, że nie zgadniemy tego nazwiska nawet za milionowym podejściem, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich byłych reprezentantów Bułgarii i ich chórzystów. Pożyjemy, zobaczymy…

Nakręcanie zainteresowania w mediach społecznościowych stosuje także Francja, która będzie stopniowo odkrywać kolejne nazwiska uczestników preselekcji narodowych. Od dzisiaj France 2 ma publikować po dwa wpisy, co oznacza, że codziennie poznawać będziemy dwóch nowych kandydatów. Wiadomo, że w stawce będzie Malo, a wczoraj ogłoszono także udział June The Girl. Plotek w tym temacie jest sporo, a większość sugerowanych nazwisk pochodzi z programu „The Voice” m.in. Lisandro Cuxi, Sarah Caillibot, Luc Arbogast, Manon Palmer czy Emmy Liyana.  Ponoć niektórzy kandydaci niejako zdradzili swój udział w preselekcjach poprzez wpisy na Facebooku – ciekawe czy zrobili to specjalnie?

Dziś Sylwester, więc jak co roku polskie stacje telewizyjne prześcigają się w muzycznych atrakcjach podczas organizowanych przez siebie koncertów w różnych miejscach Polski. TVP2 po raz drugi stawia na Zakopane, a główną gwiazdą ma być Luis Fonsi, wykonawca hitowego „Despacito”. Będzie też m.in. Thomas Anders (preselekcje niemieckie 2006), Margaret (preselekcje polskie 2016, Melodifestivalen 2018), Michał Szpak (ESC 2016), Rafał Brzozowski (preselekcje polskie 2017) i Ania Wyszkoni (preselekcje polskie 2004). Na zakończenie koncertu wystąpi uczestniczka preselekcji 2017 – Isabell Otrębus, która wykona „Voiceless” oraz nowy utwór „Delirium”, który zgłosi do „Krajowych Eliminacji 2018”. Wiadomo, że wokalistka pojawi się na scenie w Zakopanem około drugiej w nocy.

TVN swoją imprezę sylwestrową zorganizuje w Warszawie, a wśród wykonawców również nie brakuje eurowizyjno-preselekcyjnych gwiazd. Będą m.in. Bracia (polskie preselekcje 2003), Ira (polskie preselekcje 2003 i 2009), Blue Cafe (ESC 2004), Kasia Kowalska (ESC 1996) i Cleo (ESC 2014). Polsatowski koncert odbędzie się w Katowicach, a główną gwiazdą zagraniczną będzie Hiszpan Alvaro Soler. Będą też Danzel (polskie preselekcje 2006), Natalia Szroeder (polskie preselekcje 2016) czy Michał Wiśniewski (ESC 2003 i 2006).

Kolejny wykonawca chętny do udziału w polskich preselekcjach 2018 to Damian Rybicki, który w 2017 zgłaszał się z piosenką „Watching you” (więcej informacji na jego temat przeczytacie w archiwalnym artykule TUTAJ). „Tym razem z piosenką, która będzie singlem promującym moją debiutancką EPkę” – zdradził na Facebooku. Na YouTube znaleźć można fragment utworu „What if” duetu FUBU ft. Natalia B. Według opisu, premiera ma się odbyć w połowie stycznia. Utwór „Liar” na polskie preselekcje przygotowała Agnieszka Wiechnik, którą kojarzyć możemy jako kompozytorkę utworu Natalii Wawrzyńczyk na preselekcje dziecięce 2017. Portal Eurowizja.org dodaje, że wśród potencjalnych kandydatów mogą być też m.in. Magdalena Tul, Lanberry, Honorata Skarbek, Last Blush czy Anna Karwan. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zgłosić ma się również Dorota Osińska. Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 lutego, a regulamin preselekcji dostępny jest TUTAJ.

Reklamy

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.