TRWA GŁOSOWANIE INTERNETOWE EUROWIZJI JUNIOR 2017!

Z lekkim poślizgiem rozpoczęło się głosowanie internetowe poprzez portal vote.junioreurovision.tv. Zgodnie z nowym systemem, głosować mogą wszyscy internauci, bez względu na kraj zamieszkania. Głosowanie potrwa do 26 listopada do 15:59, a wybór faworytów powinien nastąpić po obejrzeniu skrótu wszystkich występów z prób (po 10 sekund na kraj) lub minutowych fragmentów opublikowanych w Internecie na kanale YouTube Junior Eurovision. Możemy przekazać poparcie trzem, czterem lub pięciu piosenkom i (co najbardziej kontrowersyjne i krytykowane) można głosować na swój własny kraj. Europejska Unia Nadawców poinformowała, że system głosowania internetowego był wcześniej testowany podczas różnych programów rozrywkowych nadawcy niemieckiego i może być również wprowadzony do dorosłej Eurowizji. Jednocześnie EBU zamierza opublikować jak najwięcej informacji dotyczących rezultatów, łącznie z tym z ilu i jakich krajów spłynęło najwięcej głosów. Osoby krytykujące nowy system twierdzą, że daje on sporą przewagę większym państwom i poprzez głosowanie rozpoczęte tak wcześniej, magia tych słynnych „trzech minut na scenie” przestaje się liczyć, a jednocześnie druga próba techniczna staje się jednym z najważniejszych momentów Eurowizji, bo to na jej podstawie internauci oceniają i głosują. Portal ESCInsight twierdzi, że skoro widownia ubiegłorocznej Eurowizji Junior wyniosła ok. 4 mln widzów, a z Polski show oglądało ponad 2 mln to nasz kraj może mieć ogromną siłę w tym głosowaniu.

Platforma internetowa vote.junioreurovision.tv dostępna jest w paru językach, w tym po polsku. Nie ma tam jednak wszystkich języków z państw uczestniczących w konkursie – brakuje m.in. gruzińskiego, ormiańskiego czy greckiego. Po uruchomieniu strony, automatycznie odtwarzany jest skrót wszystkich występów z dzisiejszych prób w kolejności startowej. Po zakończeniu skrótu widzimy 16 ikonek ze zdjęciami uczestników – Polska jest w prawym dolnym rogu. Po kliknięciu na zdjęcie uruchamia się minutowy występ z próby technicznej danego reprezentanta. Aby zagłosować należy kliknąć na pasek z flagą i nazwą kraju. Głosować można na 3-5 piosenek – jeśli wybierzemy mniej lub więcej, guzik „Głosuj teraz” zablokuje się. Po jego kliknięciu pojawia się blokada, którą należy zdjąć odpowiadając na proste równanie matematyczne. Po wykonaniu tego ruchu pojawia się potwierdzenie oddania głosów i zaproszenie na II turę.

Głosować można wielokrotnie z tego samego IP, jeśli przeglądarka na to pozwala (najlepiej wyczyścić pliki cookies). Można głosować również poprzez mobilną wersję strony. Nie da się natomiast zminimalizować strony, gdy odtwarzany jest skrót piosenek – wtedy nagranie się pauzuje.

GŁOSOWANIE ODBYWA SIĘ TUTAJ DO 26.11 15:59

 

2 komentarze

  1. Wcale nie jest powiedziane, że Polska ma dużą przewagę. Tutaj może głosować każdy, również teoretycznie opłaceni głosujący 😉 Wygląda na to, że system pozwala na wielokrotne głosowania, choć nie jest powiedziane, że podejrzane głosy nie będą potem usuwane w ostatecznych wynikach (lub nawet teraz nie informując o tym użytkownika). Są różne bardzo dobrze działające sposoby identyfikacji, nawet powinno wyczyszczeniu ciasteczek.

    Polubienie

  2. Zawsze można otworzyć stronę z głosowaniem w osobnym oknie, wtedy nie będzie się pauzować 🙂

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: