Próby techniczne – Dzień 4. Polska na scenie

Dziś ostatni dzień prób technicznych w Pałacu Olimpijskim w Tbilisi. Próby mają dziś Albania (przeniesiona z wczoraj z powodu problemów technicznych), Ukraina, Holandia, Serbia, Rosja, Portugalia, Polska, Malta i Włochy. Pobyt Alicji Regi i polskiej delegacji w Pałacu Olimpijskim rozpocznie się o 9:30 (wszystkie godziny podane wg. czasu polskiego!). O 10:10 zaplanowano 15-minutową próbę odsłuchów, a o 10:30 Alicja na pół godziny wyjdzie na scenę, by parę razy wykonać balladę „Mój Dom” i sprawdzić, że zarówno praca kamer jak i świateł jest już całkowicie dograna. Wiadomo, że nie będzie wprowadzanych żadnych dużych zmian w koncepcji występu, ale sama wokalistka nie daje z siebie 100%, bo pełnię swoich możliwości zaprezentuje dopiero podczas prób generalnych (zwłaszcza jurorskiej) i w trakcie finału. Ok. 11:10 delegacja uda się do tzw. Viewing Roomu by przeanalizować nagrane występy i zdecydować o fragmentach, które zostaną użyte przy głosowaniu online (10 sekund i 1 minuta) oraz w skrócie prezentowanym w trakcie finału (20 sekund i 15 sekund). O 11:40 Alicja udzieli kolejnych wywiadów telewizji gruzińskiej GPB oraz JuniorEurovision.tv i na media społecznościowe. Zagra też w „Challenge Wheel” i będzie musiała np. odpowiedzieć na pytania dotyczące Eurowizji Junior.

Na godzinę 12:05 zaplanowana jest konferencja prasowa wokalistki. Prowadząca zada pytania m.in. o karierę wokalistki, przebieg prób, znaczenie utworu czy pobyt w Gruzji. Później pytania będą mogli zadać dziennikarze, a na koniec Alicję czeka zestaw 10 szybkich pytań, na które musi udzielić krótkich odpowiedzi. Jak sobie poradzi? Zobaczycie na żywo podczas transmisji konferencji prasowej na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego. Alicja będzie miała dziś bardzo intensywny dzień, bo ok. 13:05 rozpocznie się kolejna próba sekwencji Otwarcia Eurowizji Junior 2017. Wczoraj po raz pierwszy zobaczyliśmy, jak będzie to wyglądać i zapewne będzie to jeden z najlepszych Opening Act’ów w historii konkursu. Dynamiczny utwór „Shine Bright” zostanie wykonany przez wszystkich uczestników, którym na scenie towarzyszyć będą tancerze. Na wizualizacjach zobaczymy piękne grafiki z flagami i sylwetkami reprezentantów. Oczywiście nie zabraknie również Mariam Mamadashvili, która wraz z chórem wykona krótszą wersję utworu „Mzeo”.

Poza główną sceną również będą dziać się ciekawe spotkania. O 13:30 odbędzie się zebranie kierowników delegacji dotyczących sposobu komentowania Eurowizji w trakcie transmisji na żywo. Polskim komentatorem będzie Artur Orzech, który jutro przyleci do Tbilisi. O 14:30 zaplanowano próbę podawaczy głosów oraz kolejne ćwiczenia prowadzących. O 14:00 ma się odbyć godzinna konferencja prasowa Europejskiej Unii Nadawców i telewizji gruzińskiej, podczas której zapewne poznamy więcej informacji na temat konkursu i jego przyszłości.

Dzisiaj również rusza głosowanie online! Zapewne rozpocznie się ono po południu (czasu polskiego) czyli po zakończeniu próby włoskiej i wyboru fragmentów przez delegację telewizji RAI. Nadal nie wiemy jak będzie wyglądać platforma do głosowania oraz w jaki sposób weryfikowani będą głosujący. Wiadomo, że głosować będzie można do niedzieli do 15:59 i internauci będą mogli zobaczyć skrót z prób (po 10 sekund każdego występu) i 1-minutowe fragmenty. Głosować można na od 3 do 5 piosenek i można głosować na swój własny kraj.

Oficjalnie ogłoszono wczoraj, że w skład komisji jurorskiej każdego kraju wejdzie pięć osób. Trzech członków to dorośli profesjonaliści z branży muzycznej, a dwie pozostałe osoby to dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Każda komisja oceniać będzie występy na podstawie próby generalnej, która zaplanowana jest na jutro na godzinę 16:00 czasu polskiego. Wyniki ich głosowania zostaną przekazane podczas finału na żywo przez podawaczy punktów. Głosy jury stanowić będą 50% całego wyniku – drugie 50% to głosy internautów.

KONKURS DLA CZYTELNIKÓW!

Zapraszam wszystkich do udziału w konkursie na najlepszą grafikę-instrukcję dotyczącą głosowania online podczas Eurowizji Junior i wspierania Polski! Grafika powinna być czytelna, ale zawierać wszystkie niezbędne informacje, by każdy mógł w szybki sposób znaleźć stronę junioreurovision.tv i w odpowiedni sposób zagłosować. Na propozycje grafik czekam do godziny 15:00 czasu polskiego. Grafiki można publikować w komentarzu pod najnowszym artykułem na grupie facebookowej lub wysłać na adres blazewicz.poczta@gmail.com. Najlepsza grafika zostanie nagrodzona jednym z singli Eurowizji Junior 2017!

Białoruś jest aktualnie głównym kandydatem do wygranej według fanów głosujących w ankietach Wiwibloggs i Eurovision-Union. W głosowaniu Wiwibloggs Helena zdobyła prawie 29% głosów, pokonując Gruzję (24%) i Armenię (16,5%). Polska zajmuje 9. miejsce z wynikiem 2,15%. Z kolei na Eurovision-Union drugie miejsce ma Armenia, a trzecie Polska (10,79%).

Za nami pierwsza część dzisiejszych prób. Na scenie zaprezentowali się Albania, Ukraina, Holandia i Serbia. Odbyły się też konferencje prasowe Any Kodry, Anastasii Baginskiej i grupy Fource. Reprezentantki Albanii i Ukrainy nagrały też specjalne pozdrowienia dla Polaków.

Podczas próby Rosji Polina zaprezentowała strój sceniczny – białą suknię, kojarzącą się z suknią ślubną. We włosach ma dużą białą kokardę. Próba wyszła zdecydowanie lepiej niż ta środowa.

Z powodu problemów technicznych w występie, próba Rosji bardzo się przedłużyła i program na dziś na pewno ulegnie zmianom. Zakończyła się już konferencja prasowa Serbii – Irina i Jana świetnie mówią po angielsku, a specjalnie dla dziennikarzy zaśpiewały fragment utworu „Molitva”. Rozdawały też single, długopisy, broszki, łańcuszki i czekoladki.

Trwa próba Portugalii, która ma w tym roku chyba najweselsze wizualizacje. Chociaż podczas występu w telewizji nie będzie widać wszystkiego, warto obejrzeć poniższe video i poznać wszystkie emotki!

Alicja Rega przećwiczyła swój występ do „Mój Dom”. Układ prezentacji scenicznej pozostaje taki sam jak był, natomiast głównym zadaniem jest dokładnej ustalenie pracy kamer oraz świateł. Wokalistka brzmi na scenie bardzo pewnie, a jej oczy się uśmiechają. Bardzo udana próba Polski. Cały występ z perspektywy trybun zobaczyć możecie tutaj:

Zakończyły się próby reprezentantów. Po Polsce wystąpili Maltańczyk i Włoszka. Delegacja włoska dopiero dziś pokazała pełne wizualizacje, które przedstawiają samą wokalistkę i słowa jej piosenki. Teraz przed nami kolejna próba Opening Act, a później także konferencja prasowa EBU/GBP.

Plan na jutro:

O godzinie 7:00 rano rozpocznie się pierwsza próba generalna w Pałacu Olimpijskim. Potrwa do 9:30. Krótkie fragmenty video z przebiegu próby dostępne będą na instagramie mikimico (w InstaStory). Dwie godziny przed próbą odbędzie się spotkanie szefów delegacji w hotelu Radisson. W planach jest też kolejna próba podawaczy punktów oraz prowadzących (5:30-6:30 rano). Po próbie generalnej odbędzie się konferencja prasowa prowadzących (10:00-11:00) oraz testy transmisji. Druga próba generalna, czyli jurorska, rozpocznie się na 24h przed finałem na żywo (16:00). Transmisja audio z tej próby dostępna będzie na Instagramie mikimico. Próba jurorska jest biletowana i wezmą w niej udział widzowie. Na podstawie tej próby jurorzy z 16 krajów będą oceniać występy. Ich punkty stanowią 50% wyników – druga połowa to głosy internautów.

Artykuł będzie aktualizowany przez cały dzień

%d blogerów lubi to: