Próby techniczne – Dzień 3. + WYWIAD z Miną z Macedonii

Rozpoczynamy trzeci dzień prób technicznych – dziś dziennikarze mają dostęp do Areny i mogą obserwować występy na żywo. Na pracujące w Centrum Prasowym osoby czekała dziś niespodzianka od telewizji gruzińskiej – wino oraz broszka z naszymi imionami. Tbilisi jest dziś chłodne ale słoneczne – miasto opustoszało, bo Gruzini obchodzą dziś święto narodowe.

Pierwsza na scenie jest dziś Irlandia. Bardzo dobre ujęcia, morska barwa sceny i dym to otoczka występu Muireann. Pokazano również pocztówkę – jedna część składa się z obrazków typowo turystycznych, a później obraz pokazuje reprezentantkę trzymającą bębenek (który pojawiał się wcześniej w tej części turystycznej). Wokalistka przedstawia się i po pojawieniu się świecącej flagi osadzonej w logo konkursu, widzimy ją już na scenie. Bardzo ładne są też belki – składają się z pasków (z logo) w barwach flagi oraz (to nowość!) twarzy wokalistki w lewym rogu. Wygląda to bardzo elegancko i profesjonalnie.

Na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego obejrzeć można wczorajszy wywiad z Alicją Regą, podczas którego wokalistka odpowiadała na pytania internautów. W głosowaniu na najlepszą próbę wczorajszego dnia Polska odniosła ogromne zwycięstwo nad Maltą i Rosją, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Najsłabiej oceniona została Portugalia, która z kolei wygrała głosowanie Wiwibloggs, zdobywając ponad 20% głosów. Polska zajęła 2. miejsce z poparciem 18% internautów, a trzecia była Rosja. Najniżej oceniono Włochy. Najwięcej odtworzeń nagrań prób z pierwszego dnia mają Białoruś i Australia (21 tys.), a z wczoraj Holandia (23 tys.). Polskie nagranie odtworzono już ponad 15 tys. razy.

Grigol Kipshidze jako drugi ma dziś swoją próbę. Dziś wystąpił w stroju scenicznym i wygląda bardzo elegancko. Widać też, że pierwsze próby spełniły swoją rolę jeśli chodzi o ustalenie pracy kamer – dziś wszystkie występy wyglądają (póki co) bardzo dobrze. Muszę przyznać, że scena na żywo robi spore wrażenie i faktycznie jest jedną z najlepszych w historii JESC.

Skrót wszystkich prób technicznych z wtorku i środy znajdziecie poniżej:

Trzecia jest dziś Macedonia, czyli Mina Blažev w białym kostiumie z kapturem i ciekawymi efektami wizualnymi podczas występu (szarpane ujęcia kamer). Drugi występ wokalistki został jednak przerwany z powodu problemów z odsłuchem. Macedońska reprezentantka nie zmieniła fryzury i nadal ma dwa rogi z włosów.

Za nami już konferencja prasowa Irlandii, podczas której Muireann McDonnell otrzymała prezent od organizatorów. Wokalistka będzie obchodzić urodziny w poniedziałek, czyli już po finale Eurowizji Junior. Tymczasem na scenie Cypr i Nicole Nicolaou z dynamicznym występem do „I wanna be a star”. Nagranie dostępne poniżej:

Za nami konferencje prasowe Gruzji i Macedonii. Mina wykonała fragment utworu „Beautiful Mess” Kristiana Kostova oraz opowiedziała trochę na swój temat i o udziale w różnych festiwalach. Prowadząca przygotowała też dla niej quiz z pytaniami dotyczącymi Gruzji, Macedonii i Eurowizji Junior.

Dziś w Centrum Prasowym sporo się dzieje. Trwają konferencje prasowe, próby oraz wywiady. Reprezentantki Macedonii i Cypru miały już okazję nagrać video-pozdrowienia dla polskich fanów Eurowizji. Poniżej znajdziecie wywiad z Miną z Macedonii, w trakcie którego śpiewa m.in. jeden z eurowizyjnych utworów! Helena z Białorusi ćwiczy swój występ na scenie – jej wizualizacje zapierają dech w piersiach.

Australia na scenie. Isabella nie zmieniła swojego stroju scenicznego, ale poprawiono ujęcia kamer, co lepiej podkreśla przygotowaną przez ekipę choreografię. Wokalistka ma też zdecydowanie mocniejszy makijaż i kręcone włosy. Szczerze mówiąc przypomina nieco Alicję Regę.

Atmosfera w Pałacu Olimpijskim jest bardzo przyjemna i dość luźna. Trwają próby i konferencje, a delegacje, które mają już ćwiczenia występu za sobą spędzają czas w swojej strefie i czekają na próbę Opening Act, która odbędzie się za ok. 2 godziny. Będzie też na nich obecna polska delegacja.

Reprezentacja Białorusi miała właśnie swoją konferencję prasową podczas której zaproszono wszystkich na Eurowizję Junior 2018 w Mińsku. Szefowa delegacji potwierdziła, że na czas organizacji konkursu zniesiony zostanie obowiązek posiadania wizy by przekroczyć granicę kraju.

Misha z Armenii nadal jeździ swoim bumerangowym hoverboardem po scenie i ćwiczy swój występ oraz współpracę z kamerami i wizualizacjami. Wypada bardzo dobrze, a występ jest niezwykle silny.

Albania na próbie zaprezentowała się bardzo dobrze, a wizualizacja z drzewem wygląda przepięknie. Z kolei na konferencji prasowej Armenii Misha wykonał a-capella utwory z Portugalii i Irlandii oraz jedną z piosenek Bruno Marsa. Aktualnie trwa próba otwarcia finału – podczas Opening Act zobaczymy młodzieżową grupę taneczną i uczestników z flagami swoich krajów.

%d blogerów lubi to: