Dziś ostatni dzień prób w Tbilisi! Alicja Rega powalczy o głosy jurorów Eurowizji Junior

Dziś ostatni dzień prób przed jutrzejszym finałem Eurowizji Junior 2017 w Tbilisi. Bardzo wcześnie rano odbyło się tradycyjne śniadanie szefów delegacji, a w Pałacu Olimpijskim od 8:30 czasu lokalnego trwały próby osób podających punkty oraz prowadzących. Pierwsza próba generalna z udziałem m.in. Alicji Regi rusza o godzinie 10:00 czasu lokalnego (7:00 w Polsce) i potrwa ok. 2,5 godziny. Po raz pierwszy reprezentanci wystąpią w kolejności startowej i będą musieli zmieścić się w czasie pomiędzy występami by się ustawić i przygotować do śpiewania. Największy problem może być przy tych reprezentacjach, które mają rekwizyty (głównie Rosja i Ukraina).

Poza występami, zobaczymy dziś pracę prowadzących (Lizi i Helene) oraz wszystkie dodatkowe materiały tak jak pocztówki i filmy, które będą puszczane w przerwach. Przećwiczony zostanie też Opening Act (w strojach scenicznych) i Interval Act (grupa Virus). Po raz pierwszy dziennikarze będą mogli też obserwować próbę podawania punktów jurorskich i poznają osoby, które te punkty przekażą. Po próbie generalnej odbędzie się konferencja prasowa prowadzących. Fragmenty z próby znaleźć będziecie mogli na moim Instagramie (mikimico) na InstaStory.

Próba jurorska odbędzie się o 19:00 czasu lokalnego czyli o 16:00 w Polsce i potrwa dwie i pół godziny. Będzie to pierwsza okazja dla reprezentantów do występu przed prawdziwą publicznością, gdyż ta próba jest biletowana, a wejściówki zostały wyprzedane. Na podstawie nagrań z tej próby głosować będą jurorzy, których wpływ na wyniki to 50%. Drugą połowę stanowią głosy internautów, którzy już od wczoraj mogą masowo głosować na swoich faworytów, w tym także na swój kraj. Eurowizyjne media alarmują, że platforma nie ma żadnych zabezpieczeń i umożliwia wielokrotne głosowanie z tego samego IP, nawet bez konieczności oglądania skrótu występów. Wielu twierdzi, że w ten sposób zatraca się idea konkursu piosenki, bo wyniki mogą być oparte bardziej na mobilizacji danych krajów niż na faktycznej wartości występu. Nie wiemy jeszcze jakie są opinie delegacji na temat nowego systemu głosowania, jednak mniejsze kraje mogą czuć się bez szans. Z drugiej strony mniejsze kraje mogą się w łatwiejszy sposób zmobilizować, bo dla nich oglądanie Eurowizji jest niezwykle ważne (np. na Malcie). Wiele państw (w tym np. Serbia, Polska czy Ukraina) przygotowały specjalne zaproszenia i instrukcje dotyczące głosowania. Portugalia z kolei już potwierdziła, że weźmie udział w przyszłorocznym konkursie. Dodatkowo spodziewać się można powrotu Izraela (telewizja KAN transmituje tegoroczne show) i Bułgarii oraz debiutu Kazachstanu. Telewizja Polska ma wstępnie zagwarantowany budżet na udział w przyszłorocznym konkursie, ale narodowy nadawca skupi się teraz na przygotowaniach preselekcji do Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Jak głosować?

1. Wejdź na vote.junioreurovision.tv

2. Obejrzyj skrót występów

3. Zagłosuj na trzy, cztery lub pięć piosenek

4. Kliknij GŁOSUJ TERAZ

Na ten moment Armenia ma najwięcej odtworzeń nagrania z próby, które wczoraj opublikowano na kanale Junior Eurovision na YouTube. Minutowy fragment występu Mishy obejrzano już ponad 5,7 tys. razy. Drugie miejsce ma Alicja Rega z Polski (5,6 tys.), a trzecie Holandia (5,4 tys.). Faworytka – Białoruś – ma 4,6 tys., a najmniejszym zainteresowaniem cieszą się nagrania Irlandii i … Gruzji (po 2,6 tys.). Ze względu na nowy system głosowania, bardzo ciężko będzie przewidzieć ostateczny rezultat finału. Wpływ na to może mieć znacznie więcej czynników niż tylko sama piosenka, wokal i występ sceniczny.

Artykuł nie będzie aktualizowany w ciągu dnia. Zapraszam dziś na relacje instagramowe:

Od 7:00 rano do 9:30 PL – krótkie snapy z fragmentami próby generalnej na Instatory

Od 16:00 PL – transmisja audio II próby generalnej (jurorskiej) na Instastory LIVE

INSTAGRAM: MIKIMICO

%d blogerów lubi to: