DZIŚ EUROWIZJA JUNIOR 2017 W TBILISI!

Dziś wielki finał 15. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w Tbilisi! Szesnastu reprezentantów z dwóch kontynentów powalczy o punkty jurorów i internautów by zdobyć zupełnie nowe trofeum konkursu. Podczas wczorajszej próby jurorskiej występy oceniały komisje z 16 krajów (w każdej grupie 3 osoby dorosłe i 2 dzieci). W Polsce jednym z jurorów jest Aro Kłusowski. Polska reprezentantka, Alicja Rega, wypadła wczoraj wieczorem bardzo dobrze i została wysoko oceniona przez obserwujących próby dziennikarzy. Polka była pewna siebie, rozpromieniona i wyglądała przepięknie. Ominęły ją też problemy techniczne, przez które występ Portugalii był opóźniony, a Armenia i Białoruś musiały występować ponownie. Poniżej występ Alicji Regi z 2. próby technicznej:

Teraz wszystko już tylko w rękach internautów, którzy mogą głosować dzisiaj do 15:59 na vote.junioreurovision.tv. Później głosowanie zostanie wstrzymane na czas trwania konkursu i uruchomione ponownie na 15 minut po wszystkich piosenkach. O ponownym uruchomieniu platformy poinformują prowadzące show. Większość państw stara się jak może, by zmobilizować jak największą ilość osób do głosowania na własny kraj. Dziennikarze eurowizyjni alarmują, że platforma nie ma żadnych blokad, które trudno byłoby obejść. Z kolei Europejska Unia Nadawców zdaje się być głucha na tego rodzaju informacje, cały czas podkreślając, że platforma jest odpowiednio zabezpieczona. Zapewne dopiero dokładna analiza wyników (jak najbardziej szczegółowych) pokaże, czy taka formuła głosowania ma sens.

Właśnie przez wprowadzenie głosowania internautów praktycznie nie da się ustalić, kto może wygrać tegoroczny konkurs. Faworytem przed próbami była Białoruś i nadal zdaje się być jedną z najsilniejszych propozycji, ale np. ESCdaily dodaje, że Australia i Malta mogą wygrać głosowanie jury, a Białoruś z Polską powinny znaleźć się w top4 komisji. Nadal silna jest Rosja, która może triumfować w głosowaniu online. A może okaże się, że mniejsze kraje bardziej się zmobilizowały i pokonają te największe narody? Mam nadzieję, że Polska w końcu zostanie doceniona przez jurorów i po zakończeniu ich głosowania znajdziemy się po lewej stronie tabeli, co przy spodziewanym wsparciu od internautów może dać Alicji Redze bardzo wysoką lokatę i najlepsze miejsce zdobyte przez Polskę w historii JESC.

Moimi osobistymi faworytami są Malta, Polska, Australia, Białoruś, ale trzymam też kciuki za Cypr, Serbię, Albanię i Ukrainę. Przypominam, że bez względu na to kto dziś wygra, przyszłoroczny konkurs odbędzie się na Białorusi, a dokładniej w stołecznej Minsk Arenie.

Konkurs rozpocznie się dziś o godzinie 16:00 w TVP2, TV Polonia i na JuniorEurovision.tv. Show potrwa 2,5 godziny, a polskim komentatorem będzie Artur Orzech. Punkty z Polski poda dziewczynka o imieniu Dominika, która na co dzień mieszka w Tbilisi. Polska ekipa fanów i dziennikarzy będzie dziś obserwować finał z Areny, z płyty obiektu, więc możecie wypatrywać polskich flag! Wszyscy mocno trzymamy kciuki za Alicję i wierzymy, że świetnie sobie dziś poradzi. Życzę Wam wielu wrażeń podczas oglądania show! Zarówno przed jak i po transmisji na żywo zapraszam na relacje live na Facebooku (Dziennik Eurowizyjny)..

1 komentarz

  1. Kupili głosy u jurorów zarówno dla siebie jak i swoich kochanych sąsiadów Armenii i Gruzji.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: