EUROWIZJA: PRÓBY TECHNICZNE I ROZMOWY NA TIKTOKU • Wieczorem nowe nagranie z fragmentami prób

Eurowizja: Dziś próby i rozmowy z reprezentantami

Dziś od 11:30 kontynuowana jest II seria prób technicznych. Każdy uczestnik ma 20 minut na ćwiczenia na scenie i doszlifowanie występu. To właśnie z dzisiejszej próby powstanie krótkie nagranie prezentujące występ w przekazie telewizyjnym. Nagranie ma trafić na kanał YouTube Eurovision. Trwa też sesja TikTok Live z Timurem i reprezentantami z drugiego półfinału (od Cypru po Australię) . Prowadzący ma im czytać pytania na żywo, więc koniecznie śledźcie to na oficjalnym TikToku Eurovision. O 21:15 live stream Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku podsumowujący dzień. W artykule aktualizacje dotyczące prób, rozmów na tiktoku, tego co się dzieje w Liverpoolu i wielu innych ciekawostek! Pełen terminarz z dzisiejszymi wydarzeniami znajdziecie TUTAJ.

Relacja z pierwszej części dnia TUTAJ.

  1. Eurowizja: Dziś próby i rozmowy z reprezentantami
  2. Voyager chcą odwiedzić Polskę 🇦🇺
  3. Monika nie czuła się komfortowo w stroju z pierwszej próby 🇱🇹
  4. Rodzina łącząca biznes z muzyką 🇦🇱
  5. Teya i Salena po Eurowizji opuszczą Austrię 🇦🇹
  6. Dlaczego Piqued Jacks nie chcą wystąpić na Sanremo? 🇸🇲
  7. Kto wystąpi w Euroclubie?
  8. Euro Jam z muzyką eurowizyjną w Liverpoolu

Voyager chcą odwiedzić Polskę 🇦🇺

Voyager najchętniej w ogóle nie schodziliby ze sceny i chcą występować na Eurowizji co roku. Przyznali, że dla zespołu jest to ciekawe doświadczenie by pilnować pracy kamer chociaż zazwyczaj na koncertach nie musza zwracać na to uwagi. Członkowie zespołu podróżowali do UK prawie całą dobę. Przy okazji Timur przekazał, że z Kijowa do Polski dotarł samochodem, później poleciał już samolotem. Ich ulubionym rock-electro utworem Eurowizji jest „Shum” grupy Go_A. Wspomnieli też Hatari. Przyznali, że ciężko im oglądać Eurowizję w Australii, gdy jest tam transmitowana wcześnie rano. Nie mogą się już doczekać trasy koncertowej i chętnie dodadzą do listy krajów Polskę – chcą odwiedzić nasz kraj. Voyager zdradzili, że do australijskich preselekcji zgłaszali utwór „Runaway„, ale nie został zakwalifikowany.

Sarah Louise Bennett / EBU

[18:19]

Tak wyglądać będzie Słowenia na ekranie (oczywiście w kolorze):

Monika nie czuła się komfortowo w stroju z pierwszej próby 🇱🇹

Monika to kolejna uczestniczka, która potwierdza, że druga próba udała się znacznie lepiej niż poprzednia. Pierwsza była stresująca i pełna problemów, ale teraz poprawiono większość z nich. Nie jest jeszcze w pełni zadowolona, ale ma nadzieję, że będzie coraz lepiej. Monika i jej chórzystki ćwiczą też w hotelu. Wokalistka czasem czuje, jakby na Eurowizji była po raz pierwszy – uważa, że wiele się w niej zmieniło przez te 8 lat. W tym roku nie jest w duecie, ale ma zespół chórzystek, a ich obecność daje jej wspaniałą moc i energię. Wokalistka na co dzień mieszka w Londynie i zwraca uwagę na różnice między mentalnością Brytyjczyków czy Litwinów i Ukraińców. Ludzie w Londynie są bardziej otwarci. Większość swoich chórzystek Monika poznała w trakcie studiów w Wielkiej Brytanii. Monika przyznała, że nie czuła się komfortowo w stroju, który miała na pierwszej próbie. Teraz go zmieniła i na razie nie chce zdradzić czy pojawi się inna opcja. Jej eurowizyjne besties to Blanca Paloma, Dilja, La Zarra, Mimicat i Alika. Wymienia też Słoweńców, Łotyszy, San Marino czy Irlandczyków. Galeria zdjęć TUTAJ.

Sarah Louise Bennett / EBU

[18:09]

Fragment występu Gruzji z areny zobaczycie poniżej:

[18:00]

Eurovision Village oficjalnie otwarte!

Rodzina łącząca biznes z muzyką 🇦🇱

Rozmowa z Albanią jest pierwszą, która prowadzona jest w dwóch językach – po angielsku i albańsku. Rodzina zapowiedziała, że ich chustki mają zmienić kolor, ale będzie to niespodzianka – być może będą to kolory flagi Ukrainy. Strój Albiny Kelmendi nie jest jeszcze kompletny więc pojawią się tam dodatkowe elementy. Ulubioną piosenką albańską Albiny jest „Suus”. Poza muzyką każdy ma też swoje życie zawodowe. Ojciec Kelmendi pracuje jako prawnik, matka w Uniwersytecie w Prisztinie, Albin ma swoją własną firmę logistyczną, Sidorela jest profesorem w swojej szkole muzycznej, a Albina zajmuje się marketingiem. Vesa studiuje ekonomię. Galeria zdjęć TUTAJ.

Chloe Hashemi / EBU

Teya i Salena po Eurowizji opuszczą Austrię 🇦🇹

Teya i Salena są zadowolone z drugiej próby. „Znacznie lepiej niż za pierwszym razem” – mówią dodając, że poprawiły problemy, które pojawiły się parę dni temu. Salena nie może doczekać się występu przed publicznością. Eurowizyjnie inspiruje je Marija Šerifović z Serbii. Wspomniały też Conchitę, a jej piosenka jest ich ulubioną eurowizyjną propozycją z Austrii. Dziewczyny są wielkimi fankami konkursu i oglądają ją co roku. Uznają się za zwariowane fanki ESC i reprezentują wszystkich fanów na scenie. Udział w Eurowizji i spełnienie tego marzenia nadal jest dla nich czymś niesamowitym. Po Eurowizji Teya przeprowadza się do Berlina, a Salena myśli o przeprowadzce do Londynu. Wokalistki chcą dalej tworzyć muzykę. A z kim chciałyby współpracować? Wymieniły Kaariję z Finlandii i Loreen ze Szwecji, a także Cornelię Jakobs – Teya słucha jej codziennie i jest to dla niej rytuał. Miały nadzieję, że piosenka „Who the hell is Edgar?” wygra wewnętrzne selekcje, chociaż na short-liście były tylko one – każda miała po jednej piosence i dodatkowo „Edgara” jako duet. Nie są pewne, czy po ESC 2023 będą dalej współpracować w duecie. Galeria zdjęć TUTAJ.

Sarah Louise Bennett / EBU

Dlaczego Piqued Jacks nie chcą wystąpić na Sanremo? 🇸🇲

Piqued Jacks są pełni podziwu do całej ekipy pracującej przy Eurowizji. Wiele poprawek wprowadzono do pracy kamer, a wszyscy słuchają próśb delegacji. Nie skupiają się na oczekiwaniach, chcą pamiętać najlepsze momenty, rodzinną atmosferę i wspólnotę. Wiedzą, że reprezentują najmniejszy kraj i pomimo dużego doświadczenia scenicznego nie liczą na wielki sukces. Zespół marzy o podróży i koncertowaniu w Australii, ale póki co mają inne plany na występy – w wielu krajach Europy. Eurowizja jest dla nich jedną z najlepszych scen na świecie. Na udział w selekcjach San Marino zdecydowali się bo chcieli dać się poznać Europie. W Sanremo trzeba śpiewać po włosku, a oni postawili na angielskojęzyczne piosenki. Ich ulubioną piosenką eurowizyjną z San Marino jest „Adrenalina” Senhit. Wspomnieli też, że wokalistka prowadziła selekcje narodowe, a także przekazała im wiele wskazówek. Galeria zdjęć TUTAJ.

Kto wystąpi w Euroclubie?

Znamy już gwiazdy Euroclubu! Dziś wieczorem wystąpi ABBA Revival Tribute Band, z kolei jutro pojawią się Kalush Orchestra, zwycięzcy Eurowizji 2022. Na 7 maja zapowiedziano koncert KEiiNO (Norwegia 2019), Michaela Rice (Wielka Brytania 2019) i Nanne Gronvall z One More Time (Szwecja 1996) z gościnnym udziałem Elisabeth Andreassen (Norwegia 1985 i 1996). Ósmego maja zaśpiewają Joker Out (Słowenia 2023), Lindsay Dracass (UK 2001), Samantha Womack (UK 1991) i Victor Vernicos (Grecja 2023). We wtorek pora na udział Lindy Martin (Irlandia 1984 i 1992), SuRie (UK 2018) i Sunstroke Project (Mołdawia 2010 i 2017). 10 maja pojawią się Conchita (Austria 2014), Selma i Fridrik Omar (Islandia 1999 i 2005 oraz 2008), a także Tina Karol (Ukraina 2006). Co dalej? 11 maja (czwartek) zaprezentują się Jedward (Irlandia 2011-2012), Nicki French (UK 2000) i Melovin (Ukraina 2018). W piątek 12 maja zaśpiewają Charlotte Perrelli (Szwecja 1999 i 2008), a także słynne Jemini (UK 2003). Na 13 maja nie ma zapowiedzianych żadnych gwiazd, ale organizatorzy spodziewają się udziału uczestników ESC 2023. Więcej informacji TUTAJ.

Euro Jam z muzyką eurowizyjną w Liverpoolu

Poza oficjalnym Euroclubem w Liverpoolu organizowanych będzie mnóstwo eurowizyjnych imprez. W ramach „Euro Jam” od 8 maja codzienne zabawy z muzyką eurowizyjną. W poniedziałek „Drag Vision” z udziałem DQ 🇩🇰 (Dania 2007), we wtorek „United For Ukraine”, a wystąpi wtedy Poli Genova 🇧🇬 (Bułgaria 2011 i 2016). 10 maja „Vision Fest” z imprezą do muzyki Niemiec, Austrii i Szwajcarii. 11 maja to Turkiye Night 🇹🇷, a zaśpiewa Serhat (San Marino 2016 i 2019 🇸🇲). Na 12 maja zapowiedziano imprezę „Euro Justice”, której organizatorem jest portal Eurovoix, od lat współpracujący z Dziennikiem Eurowizyjnym. Na 13 maja zapowiedziano „Winners Night” z oglądaniem Eurowizji, natomiast 14 maja odbędzie się Post ESC Depression Clubbing”. Bilety wciąż są do kupienia TUTAJ.

%d blogerów lubi to: