Eurowizja Junior: Głosowanie internautów – Pierwsza tura. Jak głosować? Gdzie oddać głosy? Jakie są zasady? • Laura przed próbami generalnymi – rozmowa z Dziennikiem Eurowizyjnym

W piątek o 20:00 rusza pierwsza faza głosowania internetowego w trakcie Eurowizji Junior 2022. Internauci będą mieć 44 godziny by wziąć udział w online votingu i wskazać 3 utwory spośród szesnastu, które usłyszymy w stawce. Jak to zrobić? Jak zagłosować na piosenki Eurowizji Junior 2022?

  1. Od piątku 20:00 do niedzieli 15:59 wejdź na stronę vote.junioreurovision.tv lub jesc.tv
  2. Obejrzyj skrót występów, który uruchomi się automatycznie. Dowiesz się wtedy jak występy wyglądać będą w niedzielę w telewizji
  3. Spośród listy uczestników wybierz i zaznacz trzy kraje. Nie można wybrać ani mniej ani więcej państw – tylko trzy.
  4. Potwierdź swoje głosy i wyślij je

Eurowizja Junior – Kiedy głosować?

Pierwsza faza trwa do niedzieli do 15:59, a druga rozpocznie się po prezentacji wszystkich piosenek w trakcie transmisji na żywo. Sygnał rozpoczęcia głosowania w drugiej turze podadzą prowadzący ze sceny oraz komentatorzy.

Eurowizja Junior – Gdzie głosować?

Głosowanie dostępne jest na stronie vote.junioreurovision.tv oraz jesc.tv – strony są dostępne także mobilnie.

Eurowizja Junior – Na ile piosenek można głosować?

Zgodnie z regulaminem internauci mogą głosować tylko i wyłącznie na 3 piosenki. Nie można głosować ani na mniej, ani na więcej utworów.

Eurowizja Junior – jak głosować na Polskę 🇵🇱? Czy można głosować na swój kraj?

Można zagłosować na piosenkę reprezentującą Twój kraj. Należy pamiętać, że poza „To the Moon” trzeba też oddać głos na dwa inne utwory.

Eurowizja Junior – ile razy można głosować?

Podczas glosowania internetowego można głosować raz w każdym etapie czyli jeden raz w fazie I (piątek-niedziela) i raz w fazie II (niedziela w trakcie finału). System głosowania online na JESC 2022 jest udoskonalany przy użyciu wzoru matematycznego, który wyklucza nadużycia oraz zapewnia rzetelny wynik, sprawiedliwy dla wszystkich uczestniczących krajów.

Eurowizja Junior – jak przeliczane są głosy?

Twoje głosy zostaną zamienione na punkty. Liczba punktów zostanie określona procentem otrzymanych głosów. Na przykład, jeśli piosenka otrzyma 20% głosów, otrzyma 20% dostępnych punktów. Głosowanie publiczne będzie stanowić 50% ostatecznego wyniku. Pozostałe 50% będzie pochodzić od profesjonalnego jury. Kraj z największą liczbą punktów zostanie ogłoszony zwycięzcą. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone przez gospodarzy Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022 podczas koncertu na żywo. Prowadzący przedstawią sumę punktów, które artysta otrzymał od publiczności we wszystkich krajach świata.

Laura: „Viki bardzo motywuje mnie do Eurowizji”

W piątek wieczorem Laura Bączkiewicz połączyła się z warszawskim Centrum Prasowym Dziennika Eurowizyjnego by opowiedzieć o swoich wrażeniach z pobytu na Eurowizji Junior. Dziś polska ekipa miała dzień wolny, ale oczywiście nie obyło się bez pracy, a polska reprezentantka realizowała pojedyncze nagrania. Wywiadów udzieliła już też sporo, a dziennikarze najczęściej pytają ją o to, którą piosenkę czy którego uczestnika lubi najbardziej, na co ona nie lubi odpowiadać, bo ze wszystkimi świetnie się dogaduje i nie chciałaby nikogo faworyzować. Wokalistka jest bardzo zadowolona z prób i dumna z tego, jak cały występ wygląda. Jest bardzo podekscytowana próbami generalnymi i okazją występu przed publicznością. Laura miała już wcześniej okazję spotkać się z Viki Gabor, a teraz otrzymała od niej wiele wspaniałych rad. „Viki jest bardzo ciepłą osobą i bardzo motywuje mnie do Eurowizji” – mówi. Tegoroczna polska reprezentantka śledzi Eurowizję Junior od 2018 roku, gdy zwyciężyła Roksana Węgiel, wiele piosenek z historii konkursu zna bo bardzo go lubi. Przyznaje jednak, że są takie, których jeszcze nie słyszała na żywo. Podobnie jest z dorosłą Eurowizją, którą również śledzi. Na pewno chciałaby reprezentować kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, chociaż najpierw wysłałaby tam swojego trenera wokalnego – Mariusza Urbaniaka. Gdyby miała wybrać na ESC 2023 jedną ze swoich ulubionych artystek to przy wyborze Sanah-Maryla Rodowicz wybrałaby tą drugą. Teraz jednak skupia się na JESC. „Jak nie ma publiczności to czuję się jak na próbie, a gdy wszystko już nadchodzi to o wiele łatwiej jest śpiewać bo dochodzą emocje i ekscytacja” – mówi. Chociaż nie może się doczekać konkursu, to raczej w dniu finału wstanie bardzo wcześnie. Wokalistka czuje się dobrze, jest w świetnej kondycji i gotowa by wypaść na scenie jak najlepiej. Rozmowę z Laurą zobaczyć możecie TUTAJ.

W sobotę próby generalne w Erywaniu

W sobotę Centrum Prasowe otwarte będzie dopiero od godziny 12:00 czasu lokalnego czyli 9:00 w Polsce. Wtedy też rozpocznie się próba prasowa finału Eurowizji Junior. Dziennikarze zgromadzeni w Centrum Prasowym po raz pierwszy będą mogli zobaczyć całe show, wraz z pocztówkami, grafikami, Opening Act, paradą flag czy Interval Act, gdzie wystąpi Viki Gabor. Próba ma potrwać około trzech godzin. Po niej odbędzie się dwuczęściowe Meet & Greet z uczestnikami. Pierwsza część (z udziałem Laury) ruszy o 12:00 czasu polskiego i potrwa 40 minut. Druga (gdzie pojawi się m.in. Mariam z Gruzji) wystartuje po 12:45. Spotkania mają być transmitowane na YouTube JuniorEurovision.tv. O 19:00 czasu lokalnego czyli o 16:00 w Polsce start próby jurorskiej, podczas której wszystko musi być już dopięte na ostatni guzik, bo jest to ostatnia próba przed finałem, a na jej podstawie głosować będą jurorzy z 16 krajów. Próba jurorska potrwa 2,5 godziny i odbędzie się z udziałem publiczności. Hala ma być wypełniona po brzegi, bo bilety już dawno się wyprzedały.

Źródło: Wywiad z Laurą dla Dziennika Eurowizyjnego, TVP/EBU, inf. własne, fot.: Corinne Cumming / EBU

%d blogerów lubi to: