Polish Eurovision Pre-Party 1 kwietnia w Warszawie • Prowadzący, organizatorzy, bilety, termin, miejsce – co wiemy?

Eurowizyjne Pre-Party wreszcie w Polsce!

Na oficjalnych kanałach społecznościowych Polish Eurovision Party potwierdzono, że za 4 miesiące, w sobotę 1 kwietnia 2023 odbędzie się pierwsze Pre-Party Konkursu Piosenki Eurowizji w naszym kraju. Organizatorem wydarzenia ponownie będzie PR Target Agency, a prowadzącym – Konrad Zemlik, przy czym prezenter zasugerował, że może nie być jedynym gospodarzem przedsięwzięcia, które na pewno będzie miało miejsce w Warszawie, a dokładny obiekt zostanie wybrany przez organizatorów później (trwa rozpatrywanie zgłoszonych propozycji). Wtedy też zostanie uruchomiona sprzedaż biletów. Tym sposobem Polska wypełnia ostatni wolny weekend w kalendarzu imprez pre-eurowizyjnych w okresie marzec/kwiecień 2023.


Polska na mapie pre-parties Europy

Wśród zaproszonych artystów, większość będą stanowić uczestnicy przyszłorocznego konkursu, którzy zaprezentują wyłącznie jeden utwór, ten eurowizyjny. Niewykluczone, że pojawią się także gwiazdy, które miały pojawić się w lipcu na Polish Eurovision Party, ale z powodów losowych (głównie zdrowotnych) nie przybyli do Warszawy. Mowa m.in. o Chingizie z Azerbejdżanu czy Poli Genovej z Bułgarii. Patrząc na mapę tych imprez, polski koncert będzie jedynym w tej części Europy, niemalże równo w połowie harmonogramu. Sezon imprez otworzy katalońskie „Barcelona Eurovision Party” w dniach 23-25 marca. Następna będzie Polska, która w 2023 debiutuje na mapie eurowizyjnych imprez. W dniach 7-8 kwietnia zaplanowano PrePartyES w Madrycie, a 15 kwietnia holenderskie Eurovision in Concert. Dzień później zorganizowane zostanie London Eurovision Party w kraju, który jest w 2023 gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji.

Czym jest pre-party?

Imprezy Pre-Party to świetna okazja dla uczestników Eurowizji by spotkać się z fanami i dziennikarzami, wystąpić na scenie i już wejść do rodziny eurowizyjnej oraz poczuć atmosferę zbliżającego się konkursu. To także możliwość spotkania z konkurencją, chociaż emocje za kulisami są zazwyczaj związane z integracją a nie rywalizacją. Na ten moment nie wiadomo kto przyjdzie do Polski, zresztą nie znamy jeszcze większości uczestników ESC 2023. Potwierdzono na razie udział Andrew Lambrou w barwach Cypru, Noi Kirel z Izraela i duetu Mii Nicolai i Diona Coopera z Holandii. W grudniu poznamy co najmniej dwóch kolejnych uczestników – z Ukrainy i Albanii. Najpewniej wkrótce datę swojej imprezy ogłosi też Izrael, gdzie ma się odbyć Israel Calling, wielki koncert gwiazd Eurowizji organizowany przy współpracy Ministerstwa Turystyki.

Fani będą mieli okazję do spotkania

Polskie Pre-Party to jedyne, które zorganizowane zostanie w naszej części Europy. Wcześniej takie imprezy przygotowywano też na Łotwie i w Rosji, jednak z różnych względów nie są już realizowane. PR Target Agency i Konrad Zemlik dali się poznać fanom Eurowizji w lipcu, gdy w warszawskiej HulaKula odbyło się Polish Eurovision Party. Impreza okazała się być wielkim sukcesem, a przy pełnej sali ludzi bawiono się do hitów z Eurowizji i piosenek przygotowanych przez zaproszonych gości. Była to też okazja dla fanów Eurowizji by spotkać się na żywo, zwłaszcza, że wielu z nich znało się tylko z Internetu, np. z grupy Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku. Trzymamy kciuki za jak najlepszą organizację polskiego Pre-Party i jak najdłuższą listę zaproszonych gości i spore zainteresowanie, także wśród dziennikarzy zarówno polskich mediów jak i europejskich portali eurowizyjnych.

Źródło: Polish Eurovision Party, fot.: Polish Eurovision Party

%d blogerów lubi to: