Eurowizja Junior: Za kulisami klipu „To The Moon” Laury. Posłuchaj fragmentu nowej wersji • Premiera utworów Serbii i Kazachstanu • Andrew Lambrou o Eurowizji

Eurowizja Junior: „To the moon” w wersji klubowej i w Hydropolis 🇵🇱

Polscy fani czekają na premierę teledysku i nowej wersji utworu „To The Moon” Laury Bączkiewicz, która wygrała preselekcje „Szansa na Sukces” i będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022. Dziś w „Pytanie na śniadanie” Mateusz Szymkowiak zabrał widzów za kulisy teledysku, który nagrano we wrocławskim Hydropolis. Reżyserem klipu jest Pascal Paliszewski, który był autorem m.in. teledysku do „Superhero” Viki Gabor, a choreografię przygotowała Paulina Przestrzelska (pracowała nad układem tanecznym dla Sary James czy Rafała Brzozowskiego, a sama wystąpiła na scenie Eurowizji u boku Krystiana Ochmana). Laura wraz ze swoimi kolegami i koleżankami będzie w klipie zwiedzać Hydropolis, a Paulina zagra opiekunkę tej gromadki dzieciaków. „Codziennie śpiewa, codziennie ćwiczy swój głos i oddech, także angielski” – mówi o swojej córce mama Laury. „Jest młodziutka, a mega zdolna, więc będzie dobrze” – zapewnia Pascal Paliszewski. „Piosenka jest naprawdę fajną propozycją, która pokazuje Laurę – zarówno jako dziewczynkę, jak i dojrzałą wokalistkę, artystkę. Pokazuje też jej głos” – twierdzi Mariusz Urbaniak, nauczyciel śpiewu polskiej reprezentantki. Sam Laura nie może już doczekać się wyjazdu do Erywania, a już teraz zachęca wszystkich do wysyłania na nią głosów. W tle materiału możemy usłyszeć fragmenty zmienionej wersji „To The Moon”, która nabrała teraz bardziej klubowego brzmienia. Zmieniono także proporcje językowe. Oficjalna premiera jutro (poniedziałek) o 11:00 na kanale JuniorEurovision na YouTube.

Kazachstan i Serbia mają już utwory na JESC

Zgodnie z zapowiedzią w sieci pojawiły się już utwory z Kazachstanu i Serbii. Piosenkę „Jer-Ana (Mother Earth)” w języku kazachskim i angielskim prezentuje David Charlin 🇰🇿. Utwór współtworzył Khamit Shangaliyev, który napisał wcześniej piosenki z tego kraju na JESC 2019 i 2020 – obie propozycje zajęły 2. miejsce. Wiemy już też jak brzmi „Svet bez granica” Katariny Savić (fot.) z Serbii 🇷🇸. Ballada w języku serbskim składa się tylko ze zwrotek, a w refrenie słyszymy nastrojową muzykę czy puzon, na którym gra reprezentantka Serbii. Pojawiły się skojarzenia z norweskim utworem „Nocturne”, który wygrał Eurowizję w latach 90. Telewizja irlandzka zapowiadała, że w weekend usłyszymy utwór „Solas” Sophie Lennon 🇮🇪, ale najpewniej premiera przesunięta będzie na przyszły tydzień, gdyż trwają jeszcze prace nad klipem. Dziś o 20:00 pokazany będzie teledysk do francuskiego „O Maman!” Lissandro 🇫🇷, natomiast jutro o 13:00 premiera „To The Moon” z Polski 🇵🇱, a o 17:30 „Anos 70” Nicolasa Alvesa z Portugalii 🇵🇹. Nie znamy jeszcze daty premier piosenek z Armenii 🇦🇲, Gruzji („I believe”) 🇬🇪, a także nowej wersji „Nezlamna” z Ukrainy 🇺🇦. Aktualnie mamy już 11 utworów w stawce z czego pięć jest przygotowanych w wersjach dwujęzycznych (język narodowy + angielski). Piosenki z Serbii i Albanii wykonywane są w języku narodowym, a Malta i Wielka Brytania stawiają na całość po angielsku (chociaż w tym krajach występują też inne języki). W piosence hiszpańskiej dominuje język narodowy z krótkimi frazami po angielsku, z kolei we Francji mamy język francuski z trzema angielskimi słowami, które co jakiś czas się powtarzają. W Holandii, poza mieszanką holenderskiego i angielskiego słychać też trzy powtarzane słowa po włosku.

Andrew Lambrou wymienia swoje ulubione utwory eurowizyjne 🇨🇾

W pierwszym wywiadzie telewizji cypryjskiej z Andrew Lambrou, reprezentantem kraju, wokalista opowiadał o początkach swojej kariery muzycznej, udziale w jednym z talent-show czy o występie podczas preselekcji australijskich. Przyznał, że nadal nie może uwierzyć w to, że zaproszono go do samodzielnego udziału w Eurowizji 2023. Trwają teraz przygotowania do konkursu, zarówno te mentalne jak i praca nad występem scenicznym, wokalem i na tym właśnie skupia się Andrew. „Wiem, że czeka mnie mnóstwo pracy, ale to jest praca którą kocham, więc będzie to bardzo ekscytujące doświadczenie” – mówi. Celem jest oczywiście zaprezentować się jak najlepiej tak by wszyscy mogli być z niego dumni. Ekipa Cypru planuje rozpocząć przygotowania bardzo szybko by mieć pewność, że do maja wszystko będzie gotowe. Dlatego Andrew wkrótce przyleci do Europy z Australii. Wśród swoich ulubionych utworów eurowizyjnych wymienił „You’re my number one” Heleny Paparizou z Grecji czy „Fuego” Eleni Foureiry z Cypru. Dodał też „Molitvę” z Serbii i wspominał, jakie emocje towarzyszyły mu, gdy oglądał występ Mariji z Helsinek. „Nie musisz rozumieć o czym ona śpiewa, by czuć ten przekaz” – uznał. Nie zabrakło też wspomnienia o „Euphorii” Loreen ze Szwecji. A jaka ma być jego niespodzianka? Oczywiście będzie to niespodzianka, ale utwór przygotowano zgodnie z wizją, którą Andrew sam stworzył. Piosenka ma przykuć uwagę i zainteresować widzów na dłużej. Nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie czy będzie to ballada, czy taneczny utwór. Ma też mnóstwo pomysłów na występ, uwielbia „epickie” prezentacje sceniczne i zależy mu, by całość robiła wrażenie. „Musisz jechać na Eurowizję z myślą, że możesz wygrać, ale najważniejsze jest dla mnie zrobić to na 100% i sprawić, by wszyscy byli dumni” – twierdzi Andrew. Cały wywiad znajdziecie TUTAJ. Co ciekawe, ekipa CyBC jeszcze nie miała okazji poznać Andrew osobiście.

Źródło: TVP, Pytanie na Śniadanie, JuniorEurovision.tv, YouTube, Wikipedia, CyBC, , fot.: @katarinasavic_official

%d blogerów lubi to: