Dziś Top of The Top Sopot Festival: Zabraknie gwiazdy Eurowizji • Eurowizja 2023: Tanie linie lotnicze mają bezpośrednie połączenia z Polski do wszystkich kandydujących miast!

Top of the Top Sopot Festival bez Cornelii Jakobs

Cornelia Jakobs miała być najciekawszym akcentem eurowizyjnym tegorocznego „Top of the Top Sopot Festival” TVN-u. Niestety, reprezentantka Szwecji nie przyjechała do Trójmiasta z powodu choroby.To złamało mi serce i mam nadzieje, że nie potrwa to długo i wkrótce Was zobaczę” – napisała na swoim Instagramie. Wokalistka miała pojawić się gościnnie podczas dzisiejszego koncertu „You Are The Champions i zaśpiewać „Hold me closer”, za które zajęła 4. miejsce w Eurowizji 2022. Dziś wystąpią m.in. Wilki (KE 2003), Kasia Wilk (PdE 2006), Łukasz Zagrobelny (KE 2004) oraz Kayah, Lady Pank, Mrozu, LemOn czy Kwiat Jabłoni. Z kolei jutro walka o Bursztynowego Słowika. Rywalizować będą Natasza Urbańska (PdE 2007 i 2008), Natalia Przybysz (KE 2004), Wiktor Dyduła, Martin Lange, Ania Karwan, BeMy i Michał Szpak (ESC 2016). Odbędzie się także koncert #iDance z udziałem m.in. Margaret (KE 2016, MF 2017-2018), Cleo (ESC 2014), Blue Cafe (ESC 2004) czy Natalii Nykiel. Pięciominutowe wejście przed koncertem dziś o 18:55 i 19:35 w TVN, a transmisja wydarzenia od 20:00 do 23:30. Podobne godziny obowiązują jutro, przy czym konkurs o Bursztynowego Słowika zacznie się o 22:00.

Walka o Eurowizję: Co nowego w miastach-kandydatach?

Członkowie parlamentu Heywood i Middleton poparli starania Manchesteru o organizację Eurowizji 2023 i wysłali specjalny list poparcia do BBC. Twierdzą, że konkurs powinien trafić do regionu znanego z takich gwiazd muzyki jak Oasis, the Smiths, Lisa Stansfield czy The Couteeners. „Wierzymy, że ta odważna oferta kulturalna połączona z solidną infrastrukturą transportową, doskonałą gościnnością i obiektem oraz słynnym ciepłym przyjęciem zapewni idealną platformę dla tak wyjątkowego konkursu. Witamy Europę i cały świat u naszego brzegu” – dodali parlamentarzyści. Motywem przewodnim Eurowizji w tym mieście ma być solidarność i przyjaźń ze zwycięzcami ESC 2022 – Ukraińcami. Na ukraińską kreatywność stawia też Birmingham – miasto zaprosiło grupę ukraińskich uchodźców do przygotowania loga aplikacji eurowizyjnej. Tymczasem faworytem w walce o organizację ESC 2023 nadal jest Glasgow. Szkockie miasto wygrywa nie tylko w zakładach bukmacherskich, ale też w wielu ankietach fanów. Ostatnio zdobyło pierwsze miejsce w głosowaniu portalu AussieVision.net – w ostatniej rundzie pokonało Manchester 71:36.

Polska ma połączenia lotnicze z wszystkimi kandydatami!

Które miasta kandydujące do tytułu gospodarza Eurowizji 2023 mają najlepsze połączenia lotnicze z Polską? Sprawdzamy, biorąc pod uwagę tylko „oficjalne” lotniska miast. Do Glasgow z Krakowa i Wrocławia lata Ryanair, jednak rozkłady lotów na maj 2023 nie są jeszcze dostępne. Zdecydowanie szerszą ofertę ma lotnisko w Edynburgu, które z pewnością wspierać będzie Glasgow. Do Edynburga Ryanairem dolecimy z Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy-Modlina i Wrocławia, a Wizzairem z Gdańska i z Warszawy (Lotnisko Chopina). Na lotnisko w Manchesterze zawiezie nas Ryanair – rejsy oferowane są z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Warszawy-Modlina i Wrocławia. Z kolei na lotnisko im. Johna Lennona w Liverpoolu Ryanair lata z Krakowa, Poznania, Warszawy-Modlina i Wrocławia oraz od listopada także ze Szczecina, a WizzAir z Gdańska, Katowic i Warszawy (Lotnisko Chopina). Na Leeds Bradfort Airport polecimy Ryanairem z Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy-Modlina i Wrocławia, a do Birmingham tanie linie z Irlandii zawiozą nas bezpośrednio z takich polskich miast jak Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Poznań i Warszawa Modlin. WizzAir oferuje połączenia z Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Do Newcastle Airport z Krakowa zabiorą nas linie Jet2.com, a z Gdańska, Krakowa i Wrocławia Ryanair. Najsłabszą ofertę lotów międzynarodowych ma Doncaster Sheffield Airport, jednak i tutaj nie brakuje połączeń z naszym krajem. WizzAir operuje stąd do Gdańska, Katowic, Warszawy i Wrocławia. Jak widać, z dolotem na Eurowizję w którymkolwiek z miast nie powinno być większego problemu! Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne daty i … polować na cenowe okazje na stronach tanich linii lotniczych.

Źródło: Instagram, TVN, In Your Arena, Oikotimes.com, Aussievision, Wikipedia, fot.: TVN

%d blogerów lubi to: