Dziś Polish Eurovision Party: Kto wystąpi w Hulakula? Gdzie można kupić bilety? Czy będzie dostępna transmisja online?

Polish Eurovision Party: 18 eurowizyjnych gwiazd w HulaKula

Dziś o 20:00 Polish Eurovision Party czyli pierwsze takie wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział weźmie osiemnastu wykonawców, którzy startowali w Konkursie Piosenki Eurowizji w ostatnich latach. Każdy z nich będzie miał dziś na scenie około 10 minut by zaśpiewać nie tylko swój konkursowy utwór. Wystąpią dziś reprezentanci Azerbejdżanu 🇦🇿 – Aisel (2018), Dihaj (2017) i Nadir Rustamli (2022), Cypru 🇨🇾 – Alex Panayi (1995 i 2000), Austrii 🇦🇹 – Cesar Sampson (2018), Izraela 🇮🇱 – Imri (2017), Polski 🇵🇱 – Lukas Meijer (2018) i Tulia (2019), Ukrainy 🇺🇦 – Melovin (2018), Chorwacji 🇭🇷 – Mia Dimsic (2022), Gruzji 🇬🇪 – Nodiko & Sophie (2013), Danii 🇩🇰 – Rasmussen (2018), Armenii 🇦🇲 – Rosa Linn (2022), Łotwy 🇱🇻 – Samanta Tina (2020-2021), Czarnogóry 🇲🇪 – Slavko (2017), Mołdawii 🇲🇩 – Sunstroke Project (2010, 2017), Portugalii 🇵🇹 – Suzy (2014) i Czech 🇨🇿 – We Are Domi (2022). W ostatniej chwili z przyjazdu do Polski zrezygnować musiała Poli Genova z Bułgarii. Podczas otwarcia medley eurowizyjnych przebojów zaśpiewają Basia Janyga, Justyna Dobroć, Mariusz Wawrzyńczyk, Patrick Silvar oraz Kasia Nova (PdE 2008), która zastąpi nieobecną Martę Burdynowicz. Festiwal poprowadzi Konrad Zemlik. Całość odbędzie się w warszawskim centrum rozrywki – HulaKula od 20:00. Koncert potrwa około 4-5 godzin, a po nim przyjdzie czas na afterparty.

Eurowizyjni wykonawcy zwiedzają Warszawę

Zaproszeni goście są już w Polsce, a na swoich social mediach relacjonują swój pobyt w Warszawie. SunStroke Project, mołdawski duet złożony z Sergeia Ialovitskiego i Sergeya Stepanova (Epic Sax Gu’a) zwiedzali wczoraj warszawską starówkę, a na spacer wybrała się też Mia Dimsic, która sfotografowała się pod znanym ukraińskim brendem „Pijana Wiśnia”. Ulicami miasta spacerowała też Rosa Linn z Armenii, wykorzystując ten czas na nagrywanie nowych materiałów na swoje social media. Jej „Snap” cieszy się ogromną popularnością na Tik-Toku, a tym samym świetnie radzi sobie też na Spotify. Stolicę Polski zwiedza też gruziński duet – Sophie i Nodi. Niektórzy uczestnicy wykorzystali czas i przesiadki by zobaczyć też inne miasta Polski. Alex Panayi był we Wrocławiu, a Nadir Rustamli w Poznaniu. Do Warszawy przyjechali też eurowizyjni dziennikarze, który akredytowali się przy Polish Eurovision Party. Obecny jest m.in. portal ESCxtra czy redakcja INFE Azerbejdżan. Dziennikarze będą mieli dostęp do czerwonego dywanu, po którym od 19:00 przechadzać się mają zaproszeni artyści. Okazja do wywiadów będzie też w trakcie samego koncertu, bo wykonawcy będą przechodzić z VIP Roomu do Press Zone by spotkać się z redakcjami. Dziennik Eurowizyjny będzie relacjonował wydarzenia PeP na social mediach, dlatego warto je śledzić – zwłaszcza Instagram.

Gdzie kupić bilety? Transmisja online dostępna

Bilety na Polish Eurovision Party 2022 wciąż są dostępne w trzech pakietach cenowych. Najtańszy jest ten za 100 PLN uprawniający do wejście na koncert i afterparty. Pakiet VIP (300 PLN) daje też dodatkowe miejsce w antresoli, welcome drink i poczęstunek oraz kartę z autografami wszystkich uczestników festiwalu. Z kolei pakiet Ultra VIP (500 PLN) to także możliwość wejścia do strefy VIP, afterparty z gwiazdami imprezy, szwedzki stół oraz zniżki na alkohol i napoje. Wszystkie bilety do kupienia TUTAJ. Dostępne są tam też specjalne upgrade do już istniejących biletów. Wielu fanów Eurowizji i czytelników Dziennika Eurowizyjnego pojawi się dziś w HulaKula, a dla tych, którzy nie mogli przyjechać, organizator przygotował dostęp do transmisji online wydarzenia. Transmisja dostępna poprzez Facebook Live kosztuje 32,99 PLN. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Eurowizja dla Młodych Muzyków: Kiedy transmisja?

Już 23 lipca w Montpellier odbędzie się Festival de musique Radio France Occitanie Montpellier, w ramach którego organizowana jest kolejna edycja Eurowizji dla Młodych Muzyków. Prowadzącymi konkursu będą Judith Chaine i Vincent Delbushaye. Zwycięzcę wskażą jurorzy, a w skład komisji wchodzą Muza Rubackyte z Litwy, Nora Cismondi ze Szwajcarii, Jean-Pierre Rousseau i Christian-Pierre La Marca z Francji oraz Tedi Papavrani z Albanii. Wśród uczestników mamy w tym roku dziewięć państw. Koncert otworzy występ chorwackiego pianisty Ivana Petrovicia-Poljaka, a z drugiej pozycji startowej wystąpi reprezentantka Francji. Milena Pioruńska z Polski zagra jako trzecia. Skrzypaczka wykona „Violin Concerto No. 2 in D minor” Wieniawskiego. Po niej zagra reprezentant Niemiec. Stawkę zamknie skrzypek z Republiki Czeskiej. Konkurs będzie transmitowany w Polsce przez TVP Kultura, a na żywo pokażą go też telewizje z Belgii, Czech, Francji i Norwegii. Nadawcy z Niemiec, Austrii i Szwecji zdecydowali się na retransmisję. Start o 21:00, a całość ma potrwać nieco ponad dwie godziny.

Prezentacja wyników Eurovision Internet Song Contest 2022 dostępna jest w częściach! Sprawdź jak głosowali jurorzy i internauci!

Źródło: Polish Eurovision Party, EBU, Instagram, HulaKula, fot.: Hulakula

%d blogerów lubi to: