Eurowizja 2022: Diodato wystąpi w Interval Act • Jaki będzie występ Krystiana Ochmana? • Znamy godziny prób Polski w Turynie! • Dziś finał „Naszego Faworyta 2022”

Eurowizja 2022: Wielkie emocje podczas występu Ochmana

W reportażu Mateusza Szymkowiaka dla dzisiejszego „Pytania na Śniadanie” Krystian Ochman powiedział, że psychicznie jest już gotowy na Eurowizję 2022, chociaż w kwestii występu jeszcze wiele okaże się dopiero na miejscu, gdy zaczną się próby. „Będzie niesamowicie, będzie bardzo dużo emocji. Występ został przygotowany przez dwóch reżyserów w tym roku – Mikołaja Dobrowolskiego i Tomka Klimka. Włożyli niesamowitą pracę w ten występ, w to jak będzie wyglądała scena. Krystian wkłada w piosenkę ogromne emocje” – przyznała Maja Frybes, szefowa polskiej delegacji TVP. A czy gotowy jest Aleksander Sikora, jeden z komentatorów? W rozmowie z Mateuszem stwierdził, że na tak wielkie wydarzenie nie da się przygotować. „To są takie emocje, że człowiek na początku stara się w ogóle wszystko do głowy spakować. Bagaż to kwestia drugorzędna” – dodał. Cały reportaż znajdziecie TUTAJ. W wywiadzie dla Dziennika Eurowizyjnego Krystian Ochman po raz kolejny podziękował wszystkim swoim fanom i miłośnikom Eurowizji za wsparcie oraz…prezenty które otrzymuje. Na szczęście zabiera do Turynu bransoletkę od brata – jest to dla niego ważny amulet, chociaż jak uznał, człowiek sam tworzy swoją drogę i możliwości, niekoniecznie musi do tego wykorzystywać przedmioty. „Mimo to trzymam takie rzeczy blisko serca” – dodał. Cały wywiad znajdziecie poniżej:

Ważne terminy!

 • Pierwsza próba techniczna Krystiana: 3 maja 13:40-14:10
 • Meet & Greet Krystiana: 3 maja 15:40-16:00
 • Druga próba techniczna Krystiana: 6 maja 13:30-13:50
 • Konferencja prasowa Krystiana: 6 maja 14:40-15:00

Ochman w rankingach. Co nowego?

Znamy już wyniki głosowania 20 klubów OGAE, czyli prawie połowy. Polska dostała ostatnio m.in. 8 punktów od Danii i łącznie ma już 79 punktów. Krystian utrzymuje się na szóstej pozycji, a do pokonania Holandii brakuje mu 12 punktów. Prowadzą nadal Włochy (193), drugie miejsce ma Szwecja (178), a trzecie Hiszpania (132). Łącznie swoje punkty przekazało już 1,9 tys. członków 20 klubów, a do końca pozostały nam jeszcze 23 oddziały. Wyniki szczegółowe znaleźć możecie TUTAJ. W klasyfikacji INFE „River” wróciło do czołowej dziesiątki – Polska ma 51 punktów i zajmuje 10. miejsce. Dziś dostaliśmy 6 punktów od fanów z Niemiec. W kolejnych wynikach cząstkowych plebiscytu Eurojury poznaliśmy top10 czterech kolejnych komisji – Niemiec, Francji, Gruzji i Finlandii. Niestety w czołówce nie ma piosenki „River” co niepokoi niektórych fanów. Przypomnę, że rok temu głosowanie jurorów plebiscytu wygrała Malta, drugie miejsce miała Szwajcaria, a trzecie Francja. Włochy, które wygrały ESC 2021 zajęły 6. miejsce. Polska z Rafałem Brzozowskim nie zakwalifikowała się do finału „Eurojury”.

🇵🇱 Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

 • 3% szans na wygraną ESC 2022, co daje 6. miejsce w rankingu
 • 14% szans na zajęcie miejsca w top3 (spadek o 1%) – 6. miejsce w notowaniu
 • 22% szans na zajęcie miejsca w top4 (spadek o 1%), co daje 5. miejsce w notowaniu 
 • 30% szans na zajęcie miejsca w top5 (spadek o 2%), co daje 6. miejsce w zestawieniu (spadek o 1 miejsce)
 • 54% szans na zajęcie miejsca w top10 (spadek o 1%) – 5. miejsce w rankingu
 • 88% szans na awans do finału (spadek o 1%) – 2. miejsce w rankingu
 • 16% szans na wygraną w półfinale – 2. miejsce w rankingu

Diodato wraca na Eurowizję!

Gościem Interval Act Eurowizji 2022 w pierwszym półfinale będzie Diodato, niedoszły reprezentant kraju na odwołanym konkursie w 2020 roku. Wokalista miał w Rotterdamie wykonać „Fai Rumore” i był jednym z faworytów. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany, ale włoska piosenka stała się niejako hymnem wszystkich osób zamkniętych w lockdownie, często śpiewana była przez Włochów na balkonach. Diodato wykonał ten utwór podczas „Europe Shine a Light” na pustej arenie w Weronie, co miało bardzo mocny i emocjonalny przekaz. W związku z tym, że Diodato nie zgłosił się do Sanremo 2021, stracił szansę na ponowne reprezentowanie Włoch, ale festiwal wygrał wtedy zespół Maneskin, który zdobył Grand Prix Eurowizji. Diodato to kolejny, po Alicji Szemplińskiej, wykonawca, który miał jechać na ESC 2020 i nie pojawił się ponownie w 2021 roku, ale wystąpi na evencie EBU. W listopadzie 2020 roku Alicja Szemplińska zaśpiewała swoje „Empires” podczas finału Eurowizji Junior w Warszawie. Najpewniej wkrótce EBU i RAI ogłaszać będą kolejne atrakcje przygotowane na półfinały i finał ESC 2022. Wiemy, że w drugim półfinale wystąpić ma Mika, jeden z prowadzących.

Eurovillage: Kto wystąpi w Parco del Valentino?

Eurovillage w Turynie pozbawiony będzie gwiazd Eurowizji natomiast line-up’em koncertowym ma przyciągnąć do Parco del Valentino całe generacje mieszkańców i turystów. Łącznie w ciągu 8 dni wystąpi tam ponad 200 artystów, a koncerty mają łącznie trwać 40 godzin. Na otwarcie (7 maja) wystąpią trio Tun (techno-jazz) i australijski muzyk Dub FX. Dzień później koncert poświęcony będzie prawom człowieka i społeczności LGBTQ+. Zaśpiewają m.in. Cristina D’Avena, Gem Boy czy Karma B, a cały koncert ma trwać aż sześć godzin. 9 maja świętować będziemy Dzień Europy, a poza występami muzycznymi będą też przemowy zaproszonych gości, m.in. Europejskiej Komisarz ds. Równości – Heleny Dalli. Turyńscy muzycy przejmą scenę 11 maja w ramach koncertu „Torino calling” – zaśpiewają m.in. młodzi raperzy czy formacja Motel Connection. Na 13 maja zapowiedziano koncert World Music, a zaprezentują się wtedy m.in. The Sweet Life Society, Roy Paci czy Davide Shorty. Codziennie koncerty trwać będą od 17:00, natomiast w dniach konkursów Eurovillage będzie miejscem, gdzie tysiące fanów i mieszkańców oglądać będzie transmisje na żywo.

Nasz Faworyt: Pora poznać wyniki!

Dziś o 20:00 transmisja na żywo na YouTube w ramach finału plebiscytu „Nasz Faworyt 2022”. Przez ostatnie dni głosowaliśmy na utwory, które w tym roku startują w konkursie. Najpierw odbyły się dwa półfinały, a niedawno finał z udziałem 25 piosenek. Wyniki stworzyliście Wy – internauci głosujący podczas wspólnego oglądania oraz na stronie internetowej i na Instagramie. Rozdaliście łącznie ponad 21,2 tys. głosów, z czego prawie 10 tys. na Instagramie. Wyniki internautów stanowią połowę rezultatu – druga połowa to głosowanie komisji, w skład której weszli czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego, którzy odważyli się nagrać pocztówki do plebiscytu na wspólne oglądanie. Podczas transmisji na żywo przedstawimy wyniki od miejsc 25. do pierwszego i omówimy poszczególne utwory. Poruszymy też temat krajów, które odpadły w plebiscycie na poziomie półfinałów, a nie zabraknie też rozmów na temat Krystiana Ochmana i „River” czyli polskiej propozycji na Eurowizję, na którą w „Naszym Faworycie” nie można było głosować. Transmisja na żywo od 20:00 na YouTube! Bądźcie z nami!

Źródło: TVP, PnŚ, ESCxtra, Eurovoix, OGAE International, ESCtoday, Eurovision.tv, Facebook, fot.: @diodatomusic

%d blogerów lubi to: