Eurowizja: Dziś Pre-PartyES. Wystąpi Krystian Ochman • O której Eurowizja i na jakim kanale? • Sam Ryder w Belgradzie • Covery „River”

Eurovision Pre-PartyES: Dziś Krystian zaśpiewa w Madrycie

🇪🇸 Eurowizja coraz bliżej, a już dziś o 22:00 ostatnia przed Turynem impreza przedkonkursowa na żywo. W Pre-Party ES ma wystąpić łącznie aż 29 delegacji w tym po raz pierwszy w tego typu wydarzeniach reprezentanci Szwajcarii (Marius Bear) i Azerbejdżanu (Nadir Rustamli). Ponownie zaśpiewają też Cornelia Jakobs ze Szwecji i Circus Mircus z Gruzji – wykonawcy do tej pory pojawili się tylko raz na imprezach (Cornelia w Londynie a Circus Mircus w Izraelu). Będą też dwa zdalne występy – specjalne nagrania live-on-tape (ale oczywiście nie te, które przygotowano pod kątem samej Eurowizji) wysłali do Madrytu reprezentanci Australii i Cypru, przy czym to pierwsza „imprezowa” aktywność Andromache w tym roku. Oczywiście nie zabraknie stałych bywalców imprez – po raz kolejny w tym miesiącu dla fanów zaśpiewają We Are Domi z Czech, Brooke z Irlandii, Citi Zeni z Łotwy, Monika Liu z Litwy czy WRS z Rumunii. Pojawi się też Krystian Ochman, którego już wczoraj przywitano podczas Welcome Party ogromnymi brawami. Wielką nieobecną będzie reprezentantka Hiszpanii – Chanel, która już kilka tygodni temu ogłosiła, że nie może wziąć udziału w koncercie. Widowisko poprowadzi dziś Ruth Lorenzo (ESC 2014), a wśród gości specjalnych zaprezentują się Rayden i Tanxugueiras (finaliści Benidorm Fest) oraz Anabel Conde (Hiszpania 1995, Andora 2005) i Jamala (Ukraina 2016). Start transmisji online o 22:00, a profesjonalny stream obejrzeć będzie można TUTAJ (lub poniżej):

Eurowizja w TVP: O której i kiedy? Ile kosztują reklamy?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 będzie transmitowany na żywo przez TVP1 i TVP Polonia w dniach 10, 12 i 14 maja od 21:00. Na ten moment nie ma jeszcze informacji czy inne stacje polskiego nadawcy będą pokazywały konkurs na żywo lub w ramach powtórki. Półfinały mają potrwać nieco ponad dwie godziny (koniec transmisji ok. 23:10), a finał prawie cztery godziny (koniec transmisji ok. 1:00 w nocy. Finał Eurowizji (liczymy, że z udziałem Krystiana) jest promowany jako jedna z najważniejszych propozycji programowych TVP1 i TVP2 na maj (w ofercie dla reklamodawców) obok finału „Szansy na Sukces” czy finału Ligi Mistrzów. Biuro Reklamy przygotowało ofertę i cennik dla firm, które chciałyby wyemitować swoją reklamę przed lub po transmisji. Cena za 5-sekund emisji przed finałem 14 maja to prawie 20 tys. złotych, chociaż nie jest to najwyższa kwota w ofercie TVP1 na maj – znacznie więcej trzeba zapłacić za tak krótką reklamę np. przed czy po Wiadomościach, Pogodzie, programie „Sanatorium Miłości”, serialu „Stulecie Winnych” czy Lidze Mistrzów. W dniu 14 maja jest to jednak trzeci najdroższy dla reklam program po Wiadomościach i Pogodzie. Co ciekawe, na reklamę 5-sekundową po transmisji płaci się już tylko 3,5 tys. złotych. W przypadku polskiego półfinału (czwartek 12 maja) cena za 5 sekund reklamy to 17 tys. złotych, natomiast za reklamę przed pierwszym półfinałem (w którym nie startujemy) trzeba zapłacić „tylko” 10,7 tys.

Eurowizja 2022: Co nowego u reprezentantów?

Wczoraj wieczorem w ramach popularnego talk-show „Veče s Ivanom Ivanovićem” w Serbii wystąpił Sam Ryder, reprezentant Wielkiej Brytanii. Wokalista do Belgradu poleciał w tajemnicy, nie pokazywał zbytnio obecności w tym kraju, nie udzielał też wywiadów – pojawił się tylko u słynnego show-mena gdzie zaśpiewał „Spaceman”. Z kolei Amanda Tenfjord, która omija szerokim łukiem wszystkie eurowizyjne imprezy, zaśpiewała swój utwór „Die Together” podczas programu „Dynata” na ERT1. Tak naprawdę był to pierwszy występ na żywo do tej piosenki, bowiem wcześniej wokalistka wydała jedynie wersję akustyczną. Francuska piosenka „Fulenn” pojawi się na track-liście albumu „Magma”, który Alvan wyda 13 maja, czyli dzień przed finałem Eurowizji ze swoim udziałem. To często stosowany krok promocyjny, zresztą nawet Enzo z Eurowizji Junior promował swój świeży album w dzień przed finałem JESC w Paryżu. Na dniach premierę ma mieć teledysk do „Llamame” WRS-a. Wokalista i tancerz nagrywał go przed imprezami promocyjnymi.

Krystian Ochman na YouTube

🇵🇱 Teledysk do „River” Krystiana Ochmana dawno już przekroczył poziom 3 milionów wyświetleń (a dodając też wyświetlenia z kanału Eurovision to ponad 3,5 mln!), z kolei nagranie z preselekcji na oficjalnym kanale Eurowizji ma prawie 1,9 miliona odtworzeń. Popularne są też występy Ochmana z koncertów promocyjnych – Eurovision in Concert (65 tys.), Israel Calling (83 tys.), London Eurovision Party (91 tys.). Na YouTube znaleźć można mnóstwo video-reakcji mniej lub bardziej znanych YouTuberów (eurowizyjnych lub nie) którzy podjęli się posłuchania „River” i skomentowania go na żywo. Jest też sporo wywiadów, bo Ochman intensywnie udzielał ich podczas spotkań prasowych w Londynie, Madrycie, Amsterdamie czy Tel-Awiwie. Nie brakuje też coverów „River” nagranych przez fanów z Polski i nie tylko. Nagrania swojej wersji utworu podjęli się m.in. Edu Rodriguez z Hiszpanii, Apstep, włoska wokalistka pop-operowa Debby Marg czy Wiktoria Kopczyńska z Krakowskiego Centrum Artystycznego. Na YouTube znajdziemy też wersje tej piosenki zagrane na pianinie, skrzypcach a nawet na zanzie (lub kalimbie), instrumencie afrykańskim.

źródło: PrePartyES, TVP, Biuro Reklamy, OGAE Serbia, EurovisionFun, TurinCollection, Instagram, YouTube, fot.: @escmontenegro

%d blogerów lubi to: