OGAE Norwegia o Subwoolfer: 7. miejsce w finale • Pre-Party ES: Krystian Ochman, Kalush Orchestra i Jamala • Daði Freyr w Warszawie i Poznaniu • Dziś American Song Contest

Krystian Ochman bez punktów w dwóch rankingach OGAE

Głosowanie klubów OGAE zaczyna nabierać tempa, chociaż nie do końca po myśli fanów Krystiana Ochmana. 🇧🇬 W rankingu bułgarskim, gdzie punkty rozdało 20 członków stowarzyszenia najwyższa nota trafiła na konto Włoch, 10 do Szwecji, a 8 do Albanii. Polska nie znalazła się w top10, za to swój pierwszy punkt dostała Litwa. 🇳🇴 Z kolei w Norwegii, gdzie udział w głosowaniu wzięło 85 osób 12 punktów też powędrowało do Włoch, a Szwecja dostała 10 punktów. 8 przypadło Wielkiej Brytanii, a aż 6 Mołdawii. Dodatkowo pierwsze punkty dostały też Czechy (i to aż 5). Polska pozostała z zerem. Klasyfikacja generalna po 7 głosowaniach przedstawia się następująco: Włochy prowadzą z 71 punktami, Szwecja jest druga (62), a Hiszpania trzecia (44). Polska znajduje się na 7. miejscu z 20 punktami. Przy okazji OGAE Norwegia warto wspomnieć, że podczas głosowania odbyła się też ankieta dotycząca szans Subwoolfer. 95% głosujących uważa, że Norwegia wejdzie tam do finału, a dla wilków przewiduje się zajęcie 7. miejsca w sobotniej części Eurowizji. Swoje punktacje z lokalnych oddziałów nadal zbierają też kluby INFE. W aktualnym zestawieniu prowadzą Włochy (59), ale tylko z jednym punktem przewagi nad Szwecją. Hiszpania jest równie blisko – ma 56 punktów. Polska zajmuje 6. miejsce z 27 punktami na koncie. W najnowszych notowaniach dostaliśmy 2 punkty od Cypru, 2 punkty z Włoch i zero z Białorusi.

Pre-Party ES: Kogo Krystian spotka w Madrycie?

Reprezentacja Ukrainy dołącza do Pre-Party ES, które odbędzie się 15-16 kwietnia w Madrycie. To już trzecia impreza z udziałem Kalush Orchestra, których celem jest nie tyle promocja swojej piosenki „Stefania”, co proszenie narodów europejskich o pomoc dla swojego kraju. Poza Ukrainą w koncercie wystąpią też m.in. reprezentanci Szwajcarii i Azerbejdżanu, których nie było na poprzednich tego typu wydarzeniach. Mamy nadzieję, że do tego czasu wyzdrowieje już Cornelia Jakobs – Szwedka z powodu covidu nie mogła pojawić się w Amsterdamie. W Holandii nie było też m.in. Konstrakty i Circus Mircus – reprezentacje Serbii i Gruzji pojawią się natomiast w Madrycie. Nie może tam też zabraknąć Krystiana Ochmana – reprezentanta Polski. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Jamala, Anabel Conde czy Rayden i grupa Tanxugueiras, która z pewnością wykorzysta brak Chanel na imprezie w swoim własnym kraju. Mimo świetnych notowań piosenki „SloMo” wielu hiszpańskich fanów Eurowizji wciąż nie może się pogodzić z tym, że wielkie faworytki telewidzów – Tanxugueiras z Galicji – nie wygrały preselekcji.

Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

  • 4% szans na wygraną ESC 2022 (wzrost o 1%), co daje 5. miejsce w rankingu
  • 16% szans na zajęcie miejsca w top3 – 5. miejsce w notowaniu
  • 22% szans na zajęcie miejsca w top4 (wzrost o 1%), co daje 6. miejsce w notowaniu
  • 53% szans na zajęcie miejsca w top10 – 4. miejsce w rankingu
  • 86% szans na awans do finału (spadek o 1%) – 2. miejsce w rankingu (spadek o 1. miejsce)
  • 17% szans na wygraną w półfinale – 2. miejsce w rankingu

(porównanie do 10.04)

Czy Islandia powtórzy sukces Daðiego?

🇮🇸 Telewizja islandzka ruszyła już z serią programów promujących Eurowizję i piosenki, które w ramach „Alla leið” oceniane są przez ekspertów. W pierwszej części pod lupę wzięto utwory z pierwszej połowy pierwszego półfinału. Kompozycje oceniało czworo jurorów. Wygrała Holandia z 42 punktami, drugie miejsce miała Ukraina (40), a trzecie Szwajcaria (30). Najniżej oceniono Łotwę, która dostała tylko 8 punktów. Słowenia, która dziś wydała klip do „Disko” zajęła trzecie od końca miejsce. Sama Islandia nie jest w tym roku faworytem, a Systur z „Með hækkandi sól” mogą mieć nawet problem z awansem – tak sądzą bukmacherzy. To spora zmiana po ostatnich dwóch bardzo dobrych dla wyspy latach. Przypomnę, że w Rotterdamie Daði og Gagnamagnið zajęli w półfinale 2. miejsce, a w finale byli na czwartej pozycji chociaż z powodu covid-19 nie mogli nawet wystąpić na żywo. Ich „10 years” stało się przebojem w wielu krajach. Już 22 kwietnia Daði Freyr wystąpi w warszawskiej Proximie, a bilety na koncert zostały już wyprzedane. Fani Islandczyka mogą go spotkać także w Poznaniu – 22 lipca muzyk pojawi się w ramach akcji „Lato w Plenerze 2022”. Bilety do kupienia TUTAJ.

American Song Contest: Kto dziś awansuje?

Dziś w nocy przedostatni ćwierćfinał „American Song Contest 2022”. Najpierw poznamy wyniki głosowania widzów z poprzedniego tygodnia. Faworytami mogą być Ale Zabala z Florydy, Ni/Co z Alabamy czy Grant Knoche z Teksasu, którzy wypadli najlepiej (poza zwycięzcą odcinka – Tylerem Bradenem z Tennessee) w głosowaniu jury. Na decyzję publiczności czeka też popularna Jewel, reprezentantka Alaski. Dziś kolejna jedenastka powalczy o względy jury (jedno miejsce w półfinale) i widzów (trzy miejsca w półfinale). Wystąpią m.in. The Crystal Method (czyli Scott Kirkland grający muzykę elektroniczną) z Newady, tworząca piosenki chrześcijańskie Mari z New Hampshire czy piosenkarz soul i R’n’B – Allen Stone z Waszyngtonu. Wśród jury stanowego znaleźli się m.in. artyści, przedstawiciele wytwórni muzycznych, menadżerowie gwiazd, kompozytorzy, producenci, łowcy talentów, dyrektorzy programowi, wokaliści i osobowości medialne. Niestety oglądalność konkursu spada z tygodnia na tydzień. Pierwszy odcinek zebrał prawie 3 miliony widzów co już było złym wynikiem. Trzeci ćwierćfinał miał już nieco ponad 1,6 mln. W ciągu dwóch tygodni udział stacji NBC w paśmie spadł z 0,5% do 0,3%. Transmisja o 2:00 w nocy (czasu polskiego) na NBC. Transmisja internetowa dostępna TUTAJ lub TUTAJ.

Źródło: OGAE International, OGAE Norway, ESCtoday.com, PreParty ES, Eurovision Odds, Winiary Bookings, Eurovoix, Wikipedia, fot.: @subwoolfer

%d blogerów lubi to: