Eurovision in Concert: Piękny występ Krystiana Ochmana • Notowania fanów, klubów OGAE i bukmacherów: Polska pewniakiem do awansu • DE Awards: Melodifestivalen z najlepszą sceną

Eurovision in Concert: Tysiące światełek dla Krystiana Ochmana

🇳🇱 Wczoraj odbyła się czwarta impreza promocyjna przed Eurowizją 2022, a wielu polskich fanów mogło ją śledzić dzięki nagraniom i transmisjom fanów obecnych w AFAS Live w Amsterdamie. „Eurovision in Concert” to jedna z największych i najbardziej popularnych imprez promocyjnych. Wystąpił szereg uczestników tegorocznego konkursu, w tym Krystian Ochman, który wygrał głosowanie czytelników na Facebooku – aż 43% głosujących uważa, że był wczoraj najlepszy, a różnica między nim, a drugim miejscem to aż 35%. Nie ma się co dziwić. Z komentarzy, nie tylko tych polskich, wynika, że Polak dał wczoraj swój najlepszy występ z imprez, a niesamowitą atmosferę występu do „River” wzniecił też dodatkowo tłum fanów, którzy zaświecili latarki w swoich telefonach. Wokalnie jak zwykle było bez zarzutu, a Krystian po raz kolejny udowodnił, że nie bez powodu jest jednym z faworytów do wygrania tegorocznego konkursu. Wokalista udzielił też wielu wywiadów, chętnie pozował do zdjęć z dziennikarzami i fanami oraz innymi uczestnikami konkursu. Przed nim jeszcze jeden przystanek – w Madrycie, gdzie w dniach 15-16 kwietnia odbędzie się „PreParty ES”. Wystąpi tam razem z 25 innymi reprezentantami z 2022 w tym z Nadirem Rustamli z Azerbejdżanu i Mariusem Bear ze Szwajcarii, którzy wcześniej na tego typu wydarzeniach się nie pojawiali.

Telewizja tłumaczy niedyspozycję wokalną swojej reprezentantki

Drugie miejsce w naszej ankiecie zajęła Hiszpanka Chanel (8%), która znów zachwyciła skomplikowaną choreografią i niesamowitą energią. 7% dostała Rosa Linn z Armenii, 5% S10 z Holandii i WRS z Rumunii. Znów słabo wypadli Francuzi, ponownie mieli problem z wokalem. Nisko oceniono też Irlandię, Czechy, Bułgarię, ale także Finlandię – grupa The Rasmus po raz pierwszy pojawiła się w koncercie przedeurowizyjnym. Reprezentująca Austrię u boku Lumixa Pia Maria także nie dostała zbyt dużego wsparcia. Telewizja austriacka ORF już po „Israel Calling” i krytyce jaka spadła na 18-letnią wokalistkę informowała, że jej zły stan wokalny wynika z powikłań po przebytym covidzie. Eberhard Forcher wyjaśnił, że Pia miała długotrwałe problemy z krtanią i gardłem co powodowało problemy z oddechem. Przedstawiciel ORF przyznał, że odsłuch douszny to dla Pii Marii nowość – nie ma co ukrywać, że jest ona jeszcze niedoświadczoną wokalistką. Austriacy zapewniają, że do Turynu ma się to poprawić. W tym celu zatrudniono Pele Loriano, trenera wokalnego, który ma już doświadczenie pracy z uczestnikami Eurowizji. Z powodu koronawirusa w ostatniej chwili z udziału w „Eurovision in Concert” zrezygnować musiała Cornelia Jakobs ze Szwecji.

Krystian Ochman dostaje 5 punktów z Albanii

🇦🇱 Swoje głosy w plebiscycie OGAE przedstawiło już 10 członków OGAE Albania. 12 punktów dostała Hiszpania, 10 Cypr, a 8 Grecja. Polsce przypadło 5 punktów. W klasyfikacji generalnej prowadzi duet z Włoch z 47 punktami, Szwecja jest druga (42), a Hiszpania trzecia (40). Polska zajmuje czwarte miejsce z 20 punktami. Za nami jest Holandia. Połowa państw już po pięciu głosowaniach ma jakiekolwiek punkty. Z kolei w głosowaniu klubów INFE na prowadzeniu jest aktualnie Szwecja (53), druga jest Hiszpania (44), a trzecie Włochy (43). Polska zajmuje 6. miejsce z 25 punktami.

Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

  • 3% szans na wygraną ESC 2022, co daje 5. miejsce w rankingu
  • 16% szans na zajęcie miejsca w top3 – 5. miejsce w notowaniu (aktualnie remis z Grecją)
  • 21% szans na zajęcie miejsca w top4, co daje 6. miejsce w notowaniu
  • 53% szans na zajęcie miejsca w top10 – 4. miejsce w rankingu
  • 87% szans na awans do finału (wzrost o 2%) – 1. miejsce w rankingu (awans o 1. miejsce)
  • 17% szans na wygraną w półfinale – 2. miejsce w rankingu

(porównanie do 9. kwietnia)

Eurowizja: Awans Polski będzie formalnością?

🇵🇱 Polska zajmuje aktualnie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej aplikacji „My Eurovision Scoreboard”. Krystian uzbierał prawie 80 tys. punktów. Dla porównania, aktualny lider – Szwecja – ma ich ponad 154 tysiące z kolei najniżej oceniona Gruzja tylko 6,7 tys. Na Pre-chart portalu ESCStats.com „River” znajduje się na pozycji 6., a prowadzą Włochy przed Hiszpanią i Wielką Brytanią. Na stronie EurovisionWorld znajdujemy się na 10. miejscu (4%) – liderem także tutaj są Włochy, które mają 10% poparcia. Głosowanie fanów prowadzone jest też na ScoreWiz. Wygrywa Szwecja (272 punkty), a Polska jest dziewiąta (95 punktów). Co ciekawe, jeśli spojrzymy na wyniki II półfinału, to widzimy, że Krystian jest tam dopiero na czwartym miejscu – wyżej oceniono nie tylko Szwecję, ale też Cypr i Serbię. Na estońskiej stronie Eurovisioon.ee Ochman zajmuje 2. miejsce zaraz za Włochami, natomiast nasz reprezentant wygrywa głosowanie francuskie na Eurovision-Bonsoirparis.com – ma notę 7,94, a Włosi, którzy są drudzy – 7,39. W nierozstrzygniętym jeszcze głosowaniu OGAE Germany nasza piosenka zajmuje aktualnie 5. pozycję. Niemcom na ten moment najbardziej podobają się Włochy, natomiast drugie miejsce ma Francja. Tak wysokie notowania Ochmana zarówno u bukmacherów jak i fanów pozwalają nam być spokojnymi o awans do finału. Teraz tylko czekać na próby i sprawdzić, co przygotowano na występ sceniczny!

DE Awards: Melodifestivalen z najlepszą sceną

Kolejny zwycięzca w DE Awards to telewizja szwedzka SVT, która otrzymuje nagrodę za „Najlepszą scenę preselekcji 2022”. W superfinale Szwedzi pokonali Włochów i Sanremo stosunkiem głosów 62,5% do 37,5%. W tym roku w Melodifestivalen scena składała się z dwóch części – jednej tradycyjnej, a drugiej w formie podestu niemal wśród publiczności. Pozwoliło to artystom być jeszcze bliżej publiczności, na którą przecież tak długo czekali po pandemicznej przerwie. Już jutro kolejne głosowania, a przed nami m.in. wybór najlepszych prowadzących, najgorszego stroju z selekcji czy wyboru tych najpiękniejszych i najprzystojniejszych uczestników. Pierwsza runda głosowania odbywa się na grupie Facebook, a superfinał na Instagramie. Dziś do północy głosować można w pierwszym półfinale „Nasz Faworyt 2022”. Swoich faworytów wspierać można poprzez formularz poniżej oraz na Instagramie. Bazując na aktualnych wynikach ankiet Instagram największe poparcie w kwestii awansu do finału mają Ukraińcy i grupa Kalush – aż 92% chce, by „Stefania” awansowała do sobotniej rundy. Czy wygrają też w półfinale naszego głosowania?

Głosowanie w Holfestivalen trwa! Wybierz najlepszą piosenkę wydaną w marcu! Szczegóły TUTAJ.

źródło: Eurovision in Concert, Eurovision Romania, Facebook, Eurovoix, ORF, Instagram, OGAE International, ESCtoday.com, Eurovision Odds, przegląd stron z ankietami, inf. własne, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: