Eurowizja: Krystian wspomina dziennikową herbatę i pomarańcze. Dziś Israel Calling z transmisją internetową! • OGAE Głosuje: Znamy szczegółowe wyniki • Bilety na Eurowizję wyprzedane! Ile Turyn zarobi na konkursie?

Israel Calling: Krystian dziś w Menora Arenie

🇮🇱 Dziś kolejne wielkie wydarzenie dla fanów Eurowizji. Po pandemicznej przerwie powraca koncert „Israel Calling”, który w tym roku odbędzie się w Menora Arenie w Tel Awiwie. Zaśpiewają uczestnicy ESC 2022 z 23 państw, a na scenie nie zabraknie także Krystiana Ochmana, reprezentanta Polski. Poza nim wystąpią też przedstawiciele Albanii, Armenii (pierwszy raz na pre-parties), Australii, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Estonii, Francji, Gruzji (pierwszy raz na pre-parties), Irlandii, Izraela (pierwszy raz na pre-parties), Litwy, Łotwy, Mołdawii (pierwszy raz na pre-parties), Malty, Niemiec, Macedonii, Rumunii, Serbii oraz Ukrainy (dwa ostatnie kraje po raz pierwszy na pre-parties). Koncert rozpocznie się o 20:30 czasu polskiego, a prowadzącą będzie charyzmatyczna Shefita, która kiedyś sama walczyła o prawo reprezentowania Izraela na Eurowizji. Transmisja dostępna będzie poprzez oficjalny profil Israel Calling na Facebooku – TUTAJ.

Krystian o fanach: „Kocham to, jak o mnie dbają”

🇵🇱 Rano odbyła się konferencja prasowa wszystkich uczestników koncertu. Wszyscy mieli za zadanie wylosować dla siebie pytanie. Krystian wylosował zapytanie o najbardziej zapamiętany przez niego moment związany z fanami. Wspomniał, że po koncertach jego fani zawsze mają dla niego prezenty. Można tu znaleźć nawiązanie do wywiadu, którego udzielił Dziennikowi Eurowizyjnemu w lutym. Podczas pierwszej rozmowy z Natalią Kowalczyk, zapytany został o to czego mu życzyć i wspomniał o herbacie i pomarańczach. Podczas kolejnego wywiadu, już po zwycięstwie w selekcjach „Tu bije serce Europy” dostał od Natalii i Dziennika Eurowizyjnego paczuszkę z herbatą, miodem i pomarańczami. „Mówiłem na temat tego, że dużo piję herbaty i jem pomarańcze by być zdrowym, więc przynieśli mi herbatę i pomarańcze. Kocham to, jak o mnie dbają” – powiedział reprezentant Polski w trakcie konferencji. Prezenter uznał, że teraz Polak powinien wspominać o … samochodach! Fragment konferencji prasowej oraz wywiad, w którym Krystian otrzymuje od nas paczuszkę znajdziecie poniżej! Po raz kolejny Krystian wspomina o tym, jak wielką sympatią darzą go fani, którzy wspierają go na każdym kroku i mocno kibicują. To z pewnością dodaje mu skrzydeł.

OGAE: Polska z 2 punktami od Grecji

🇬🇷 Kolejne wyniki głosowania OGAE. Tym razem swoje punkty przyznali Grecy – w tym oddziale głosowało 109 osób. 12 punktów dostała Hiszpania, 10 trafiło do Włoch, a 8 do Szwecji. Polska dostała 2 punkty. Z dokładniejszych wyników – Hiszpania miała 532 punkty, Włosi 454, a Szwecja 420. Krystian zebrał 304 punkty. Najniżej oceniono Słowenię i Łotwę (po 9 małych punktów). Łącznie Krystian znajduje się teraz na 4. miejscu klasyfikacji generalnej OGAE z 15 punktami, a przeganiają go tylko Włosi, Szwedka i Hiszpanka. 🇸🇮 Wracając jeszcze do wczorajszego głosowania Słoweńców – klub OGAE opublikował pełne wyniki rankingowe. W pierwszym półfinale najwyżej oceniono Norwegię, na drugim miejscu była Austria, a na trzecim Holandia. Ostatnie miejsce przypadło Bułgarii. Drugą grupę wygrała Serbia przed Szwecją i Polską, a ostatnia pozycja trafiła do Gruzji. W finale Włochy zdobyły 220 punktów, Serbia (która zajęła 2. miejsce) już tylko 112, Francja 95, a Polska 94. Ostatnie miejsce w finale przypadło Litwie.

🇵🇱 Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

  • 3% szans na wygraną ESC 2022, co daje 5. miejsce w rankingu
  • 16% szans na zajęcie miejsca w top3 – 5. miejsce w notowaniu
  • 22% szans na zajęcie miejsca w top4, co daje 6. miejsce w notowaniu
  • 53% szans na zajęcie miejsca w top10 (wzrost o 1%) – 4. miejsce w rankingu
  • 82% szans na awans do finału (spadek o 4%) – 2. miejsce w rankingu
  • 17% szans na wygraną w półfinale – 2. miejsce w rankingu
(porównanie do stanu z 6 kwietnia)

Eurowizja 2022: Czy jest jeszcze szansa na bilety?

Bardzo wysokie ceny biletów na Eurowizję nie odstraszyły fanów, a wejściówki na kluczowe wydarzenia wyprzedały się w ciągu parudziesięciu minut. Po 11:30 organizatorzy poinformowali, że wszystkie wejściówki na Live Shows, które trafiły do dystrybucji zostały wyprzedane, z kolei po 12:45 nie było już biletów na próby jurorskie, natomiast teraz na TicketOne nie można kupić biletów nawet na najmniej popularne Family Shows. To pokazuje jak wielką popularnością cieszy się konkurs, ale też udowadnia, że bez względu na to jak absurdalnie wysokie będą ceny, fani i tak kupią bilety. Niestety, pozwoli to EBU z roku na rok podnosić ceny wejściówek. Portal EurofestivalNews zwraca uwagę, że informacje o tym, jakoby bilety wyprzedały się w ciągu siedmiu minut nie były prawdziwe, co wynika z działań dystrybutora TicketOne, który blokował i udostępniał kolejne miejsca na widowni, przez co można było mieć wrażenie, że biletów już nie ma. „Zdarza się, że potencjalni nabywcy wchodzą na stronę sprzedaży, ale potem nie kończą zakupu, przez co ponownie udostępniają się tymczasowo zablokowane bilety” – tłumaczy. Z ankiety na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego wynika, że 92% czytelników nie planowało kupować biletów, a spośród tych co chcieli 24% udało się zdobyć to, co sobie założyli. 25% kupiło inne wejściówki (na inne wydarzenia) niż pierwotnie planowało, natomiast pozostałym niestety nie udało się nic nabyć. Istnieje jeszcze szansa! Od 14 kwietnia na portalu fanale.it pojawi się opcja legalnej odsprzedaży biletów, która dostępna będzie do 5 maja – z zasady będzie tam można znaleźć bilety, których oryginalni nabywcy z różnych względów nie będą mogli wykorzystać. Zmiana imienia i nazwiska na kupionych już biletach dostępna będzie od 2 do 5 maja za pośrednictwem TicketOne.

Turyn zarobi na Eurowizji 100 milionów euro?

🇮🇹 Burmistrz Turynu, Stefano Lo Russo ma nadzieję, że nie sprawdzi się klątwa ostatnich organizatorów Eurowizji, którzy finansowo tracą na całym evencie. Włodarz miasta szacuje, że Turyn zarobi na konkursie nawet 100 milionów euro. Co ciekawe, miasto zainwestowało w ESC 2022 tylko 10 milionów euro. Cały konkurs ma kosztować od 20 do 25 milionów euro (ale część kosztów pokrywają EBU i sponsorzy). Czy dziesięciokrotnie wyższy zwrot jest w ogóle możliwy? Patrząc na ostatnie dwie Eurowizje – Rotterdam i Tel Awiw – niestety nie, ale starsze konkursy miały więcej szczęścia. Lizbona zainwestowała w 2018 roku 23 miliony, a zwróciło jej się…30 milionów w związku ze znacznym wzrostem ruchu turystycznego. 130% zainwestowanej kwoty zgarnął Kijów, przy czym te dane pochodzą tylko z placówek gastronomicznych. Zdecydowanie lepiej wychodziła na tym Szwecja – w 2013 roku Malmo wyłożyło 15 milionów euro, a zarobiło aż 43 miliony. Sztokholm zapłacił 13 milionów, a wygenerował 34,7 milionów zysku. „Chciałbym, żeby Turyńczycy zobaczyli w Eurowizji symbol odrodzenia, nadziei i pokoju w tym mrocznym dla Europy momencie” – mówił burmistrz podczas zwiedzania PalaOlimpico. Prace przy budowie sceny postępują bardzo szybko – konstrukcja rośnie w oczach. Dodatkowo intensywne działania prowadzone są też na Piazza d’Armi i Parco Cavalieri w Vittorio Veneto, gdzie ustawiane są dwa obiekty – dla dziennikarzy i delegacji. Ten dla uczestników będzie utrzymany w kolorze lawendy, a dla prasy pomarańczy. Konstrukcje będą z PalaOlimpico połączone mostem. 24 kwietnia zacznie się budowa Eurovillage, które ma jednorazowo pomieścić 17 tys. osób. W PalaOlimpico wydarzenia śledzić będzie mogło jednocześnie 7 tys. osób, które kupiły bilety.

Nowy odcinek podcastu!

Najnowszy odcinek podcastu Dziennika Eurowizyjnego dotyczy konkursowych rekwizytów! Występy eurowizyjne stoją nie tylko charyzmatycznymi wokalistami i klimatycznymi utworami, ale również… rekwizytami. To im poświęcamy odcinek podcastu; Natalia i Maciej wspominają różne przedmioty, które na przestrzeni lat pojawiały się na eurowizyjnej scenie. Jak na występ docierają do kraju goszczącego rekwizyty takie, jak pociąg czy ławka? Kim są eurowizyjni ryzykanci i czemu igrają z ogniem? Kto z tegorocznej konkursowej stawki może nas zaskoczyć prezentacją sceniczną? Dziś rozmawiamy dłużej, bo ponad godzinę- to najlepszy dowód na to, że temat to nie TYLKO rekwizyty, a AŻ rekwizyty. Podcast dostępny jest na Spotify, Google Podcasts i Apple, a już jutro pojawi się na YouTube.

Trwa głosowanie w 31. edycji HOLFESTIVALEN – polskiego konkursu piosenki! Poznaj najlepsze polskie premiery marca i weź udział w wybieraniu zwycięzcy! Szczegóły TUTAJ.

źródło: Israel Calling, EuroMix, Facebook, YouTube, OGAE Greece, OGAE Slovenia, EurofestivalNews, Eurovision.tv, inf. własne, fot.: ESCxtra.com

%d blogerów lubi to: