Eurowizja Junior 11 grudnia! Erywań czeka na młode talenty • 7 punktów dla Polski od OGAE Słowenia • Krystian Ochman w Jerozolimie • Dołącz do nas na Telegramie

Eurowizja Junior: Finał w Erywaniu 11 grudnia

🇦🇲 Stolica Armenii, Erywań, powita Europę podczas Eurowizji Junior 2022 na początku grudnia! Finał zaplanowano na 11 grudnia (niedziela) w kompleksie sportowo-koncertowym in. Karena Demirchyana. Organizatorzy obiecują niezapomnianą przygodę dla młodych talentów i prawdziwą sztukę telewizyjną dla milionów widzów na całym świecie. Konkurs odbędzie się w Armenii już po raz drugi, a Erywań dołączył do Kijowa i Mińska i jest trzecim miastem, które dwukrotnie zostało gospodarzem imprezy. Założone w 782 r. p.n.e. miasto jest jednym z głównych ośrodków przemysłowych, naukowych i kulturalnych całego Zakaukazia i jest też jednym z najstarszych miast regionu. To w stolicy urodziły się m.in. Sirusho (ESC 2008), Emmy (ESC 2011) czy Malena, zwyciężczyni ubiegłorocznego Juniora. Miasto często pojawiało się w klipach eurowizyjnych do piosenek z Armenii, a jeden z charakterystycznych punktów – Plac Republiki – był miejscem wykonywania choreografii do utworu „L.E.V.O.N.” Levona (JESC 2018). To właśnie tam ostatecznie ląduje domek, którym nad stolicą lata Rosa Linn w klipie do „Snap” (ESC 2022). Co ciekawe, wokalistka mija po drodze pomnik Matki Armenii, 51-metrową statuę personifikacji narodu ormiańskiego. Sam kompleks im. Karena Demirchyana znajduje się na wzgórzu Cicernakaberd, nieopodal kompleksu Pamięci Ludobójstwa Ormian, którego najważniejszym punktem jest 44-metrowy obelisk. Do ludobójstwa Ormian, wciąż nieuznawanego przez wiele krajów świata, odnosił się m.in. utwór „Face the Shadow” grupy Genealogy z 2015 roku. Pierwotny tytuł, niezaakceptowany przez EBU to „Don’t deny”.

Krystian Ochman lubiany przez Słoweńców

🇸🇮 Znamy wyniki głosowania OGAE Słowenia. Ten niewielki klub miał niedawno swój coroczny konwent, podczas którego głosowały 24 osoby. 12 punktów dostały Włochy, 10 Serbia, 8 Francja, a 7 Polska czyli Krystian Ochman. Po głosowaniu dwóch klubów Polska ma 13 punktów i zajmuje 3. miejsce za Szwecją i Włochami. To wciąż początek zbierania punktów. Do końca pozostało jeszcze…41 punktacji z europejskich i światowych klubów. Pełne wyniki mamy poznać pod koniec kwietnia.

🇵🇱 Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

  • 3% szans na wygraną ESC 2022 (spadek o 1%), co daje 5. miejsce w rankingu (awans o jedną pozycję)
  • 16% szans na zajęcie miejsca w top3 – 5. miejsce w notowaniu
  • 22% szans na zajęcie miejsca w top4 (spadek o 1%), co daje 6. miejsce w notowaniu
  • 52% szans na zajęcie miejsca w top10 (wzrost o 1%) – 4. miejsce w rankingu (awans o jedną pozycję)
  • 86% szans na awans do finału (wzrost o 2%) – 2. miejsce w rankingu
  • 17% szans na wygraną w półfinale – 2. miejsce w rankingu

(porównanie do danych z 4 kwietnia)

Israel Calling: Dziś Jerozolima

🇮🇱 Dziś część reprezentantów goszczących w Izraelu wyjechało na wycieczkę do Jerozolimy. To największe miasto kraju i stolicę (według izraelskiego prawa, co nie jest uznawana przez wiele innych państw) zwiedzali dziś m.in. Vladana z Czarnogóry, Konstrakta z Serbii czy Krystian Ochman z Polski. Relację z odwiedzin w świętym mieście znaleźć możecie na ich profilach społecznościowych. Organizatorzy przygotowali dla reprezentantów wiele atrakcji. Wczoraj odbyła się m.in. wspólna impreza, a goście chętnie pozowali na ściance i mogli się ze sobą zintegrować. Ukraińska formacja Kalush Orchestra wzięła udział w konferencji prasowej dla lokalnych dziennikarzy, a także korzystając z okazji i odpowiedniego zaplecza nagrała fragment eurowizyjnej pocztówki na Green Screenie, czego nie mogłaby zrobić w swoim, ogarniętym wojną, kraju. „Jak widzicie, uśmiecham się i nie mogę przestać, bo jest tu tak pięknie” – powiedział Krystian w specjalnym reportażu dla izraelskiej strony EuroMix, która relacjonuje pobyt eurowizyjnych uczestników w tym kraju. Wielki koncert promocyjny jutro, 7 kwietnia, od 19:30 w Menora Arenie.

Nie przegap! Dziennik Eurowizyjny na Telegramie

Dziennik Eurowizyjny uruchomił kanał na Telegramie. Ten bezpłatny i niekomercyjny komunikator internetowy służy do wysyłania wiadomości i mediów, a także umożliwia tworzenie kanałów do informowania społeczności o różnych ważnych wydarzeniach i właśnie to Dziennik Eurowizyjny chce wykorzystać. Coraz większa aktywność DE w social mediach sprawia, że czasem trudno jest się połapać i być na bieżąco, a Telegram to ułatwi. Osoby, które zasubskrybują kanał będą otrzymać powiadomienia o nowych artykułach, nowych filmach na naszym kanale YouTube, nowych odcinkach podcastu czy najciekawszych postach i stories na naszym profilu Instagram czy grupie Facebookowej. Wszystko w jednym miejscu (wystarczy tylko uruchomić powiadomienia w ustawieniach aplikacji!) Znajdą tam też ekskluzywne i niepublikowane nigdzie indziej materiały z Turynu. Na posty na kanale Telegram można reagować, można je także komentować. Aplikacja dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne, a aby śledzić nasz kanał wystarczy w wyszukiwarkę aplikacji wpisać Dziennik Eurowizyjny lub zeskanować poniższy kod! Serdecznie zapraszamy do śledzenia nas także na Telegramie!

Źródło: JuniorEurovision.tv, Wikipedia, OGAE International, Eurovision Odds, Instagram, EuroMix, Telegram, fot.: YouTube

%d blogerów lubi to: