Eurowizja: Krystian Ochman ciepło przyjęty w Anglii! Co dalej? • Wiemy, z kim Polak wystąpi na scenie w Turynie • Eurowizja 2022 – cena biletów, jakie kupić?

Krystian Ochman doceniony po występie w Londynie

🇵🇱 „Nie mam nic ważnego do powiedzenia, więc po prostu dla Was zaśpiewam” – w ten sposób Krystian Ochman rozpoczął swój występ do „River” w ramach London Eurovision Party w Hard Rock Hotel. Występ skromnego reprezentanta Polski zachwycił widzów i rozgrzał internautów do czerwoności. Pewny wokal, sporo ekspresji i mnóstwo emocji – tak w skrócie opisać można to wykonanie. Wokalista wypadł na scenie tak dobrze, że wielu nie dowierzało, że ma aż tak silny głos i śpiewa na żywo. W wielu momentach brzmiał niemal jak w wersji studyjnej, na co zwróciła nawet uwagę relacjonująca imprezę hiszpańska telewizja RTVE jednocześnie przypominając swoim widzom, że mogą na Krystiana głosować w II półfinale. Występ spotkał się też z gorącym odzewem internautów, nie tylko z Polski, ale też z wielu innych krajów. Krystian potwierdził w ten sposób swoją silną pozycję faworyta, który może osiągnąć sukces zarówno w głosowaniu widzów jak i jurorów. Wielu fanów już teraz deklaruje, że będzie na niego głosować, a polscy fani zamierzają mocno trzymać kciuki, bo już czują dumę z takiego reprezentanta. Chociaż występ Krystiana opublikowano na kanale Wiwibloggs dopiero dwie godziny temu, już ma ponad 5 tys. wyświetleń, znacznie więcej niż występ Norwegów, Szwedki a nawet reprezentującego Wielką Brytanię „króla TikToka” Sama Rydera. Ponieważ koncert nie był transmitowany na żywo, wcześniejsze opinie pochodziły z relacji widzów i krótkich fragmentów występu publikowanych na social media organizatorów czy Rock House, który opiekuje się Krystianem Ochmanem. Fragmenty te mogliście obejrzeć na InstaStory Dziennika Eurowizyjnego.

Na pytanie kto najbardziej zachwycił podczas London Eurovision Party polscy fani (co oczywiste) odpowiedzieli, że Krystian Ochman – 47,5% głosów. Drugie miejsce miała Chanel z Hiszpanii (12,9%), a trzecie Cornelia Jakobs ze Szwecji (7,6%). Najsłabsze poparcie mieli Bułgarzy.

Wyniki ankiety z grupy Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku

Eurowizja: Nowe szczegóły występu Ochmana w Turynie

🇵🇱 Ochman zachwycał nie tylko na scenie, ale też za kulisami. W ramach dnia prasowego udzielił wywiadów m.in. dla Wiwibloggs (w wersji livestream i tradycyjnego video, zresztą już drugiego w ostatnich dniach) OGAE UK, RTVE czy Eurovoxx. Warto odnotować, że w momencie pojawienia się Krystiana podczas transmisji na żywo kanału Wiwibloggs oglądalność znacznie wzrosła, a fani nie szczędzili wokaliście pochwał. Podczas jednego z wywiadów Krystian niejako zdradził, że na scenie w Turynie nie będzie sam, co potwierdził Agustin Egurrola w rozmowie z JastrząbPost. Choreograf powiedział, że występ jest już przygotowany. Ma być magicznie i zjawiskowo. Zgodnie z regulaminem prócz artysty może być na scenie pięć osób, więc TVP chce to wykorzystać. Obok Krystiana pojawi się czterech tancerzy i jedna dodatkowa osoba, mówi się, że może to być chórzysta lub muzyk. „Polska prezentacja zostanie zapamiętana, każdy znajdzie coś dla siebie” – zachwalał Egurrola nie zapominając też o wizualizacjach, które również mają spodobać się widzom. Z każdym dniem i każdym kolejnym wywiadem i pozytywnym odbiorem Ochmana za granicą rosną oczekiwania polskich fanów nie tylko wobec niego, ale też wobec ekipy, która pracuje nad występem scenicznym. Wielu miłośników Eurowizji w kraju wierzy, że się uda, ale są też tacy, którzy ze względu na poprzednie, słabsze lata, stracili zaufanie do nadawcy i wierzą, że telewizja może je odbudować dzięki „River” i dobremu przygotowaniu się do konkursu.

🇵🇱 Aktualne notowania Krystiana Ochmana:

  • 4% szans na wygranie Eurowizji (6. miejsce w notowaniu bukmacherów)
  • 16% szans na zajęcie miejsca w top3 Eurowizji (5. miejsce w notowaniu)
  • 23% szans na zajęcie miejsca w top4 Eurowizji (6. miejsce w notowaniu)
  • 51% szans na zajęcie miejsca w top10 Eurowizji (5. miejsce w notowaniu)
  • 17% szans na wygraną w II półfinale Eurowizji (2. miejsce w notowaniu)
  • 84% szans na awans do finału Eurowizji (2. miejsce w notowaniu)

Israel Calling: Kto się pojawi, kogo zabraknie?

🇮🇱 Dziś Krystian Ochman poleciał do Tel Awiwu, gdzie weźmie udział w parodniowym wydarzeniu „Israel Calling”. Poza głównym elementem, czyli wielkim koncertem w Menora Arenie 7 kwietnia, reprezentanci i delegacje uczestniczyć będą w szeregu aktywności promocyjnych i turystycznych. Zwiedzą m.in. Tel-Awiw i Jerozolimę, spotkają się z przedstawicielami ministerstw Izraela, zasadzą swoje drzewa w specjalnym parku gdzie już rośnie drzewko np. Michała Szpaka. Będą też mieli czas na integrację i kolejne wywiady. W stawce koncertu „Israel Calling” parę „nowości” – wykonawców, którzy jeszcze nie pojawiali się na imprezach – chodzi o Kaukaz (Armenia, Gruzja i Azerbejdżan), Serbię, Ukrainę, Mołdawię i Izrael. Po nieobecności w Londynie do promo-parties wracają reprezentantki Albanii i Czarnogóry. Do Izraela nie polecą reprezentanci krajów nordyckich – Danii, Szwecji i Norwegii. Zabraknie też przedstawicieli Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Belgii. Łącznie w Menora Arenie pojawi się 24 tegorocznych reprezentantów.

Eurowizja: Ceny biletów! Ile kosztuje bilet na ESC 2022?

🇮🇹 Sprzedaż biletów na Eurowizję 2022 rusza 7 kwietnia o 10:00 i dostępna będzie poprzez TicketOne. Po raz drugi (po Rotterdamie) nie będzie miejsc stojących na płycie pod sceną, co oznacza, że organizatorzy na wprost sceny umieszczą Green Room, pierwotnie planowany w osobnym pomieszczeniu. Znamy już ceny na poszczególne eventy i w zależności od wybranej kategorii. Trybuny okalające płytę podzielono na dwa Ringi (wewnętrzny – bliżej sceny i Green Roomu, nazywany RING1 oraz zewnętrzny – dalej od sceny i znacznie wyżej, nazywany RING2). Dodatkowo każdy z ringów podzielono na dwie kategorie. Oczywiście im bliżej sceny czy Green Roomu, tym drożej. W przypadku koncertów półfinałowych (tych transmitowanych w TV) ceny wahają się od 100 do 250 euro. Finał jest znacznie droższy – od 200 do nawet 350 euro. Dla tych, którzy nie muszą nic widzieć (lub niewiele) ale po prostu chcą tam być przygotowano specjalne miejsca z ograniczoną widocznością sceny (80 euro w przypadku półfinału i 150 euro w przypadku finału) oraz miejsca, gdzie nic nie widać, ale słychać – takie kosztują 50 euro na półfinał i 100 euro na finał. Ceny na próby są tańsze. Jury Show i Family Show półfinałów to koszt od 30 do 100 euro (dodatkowo ograniczona widoczność za 20 euro, a brak widoczności za 10 euro). W przypadku finału ceny od 50 do 150 euro (a te ograniczone od 20 euro do 40 euro). Wszystkie zasady dotyczące zakupu czy (później) ewentualnej zmiany oraz informacje na temat dostępności dla osób z ograniczeniami ruchowymi czy dzieci znaleźć można TUTAJ.

Rozstawienie trybun i ringi przy tradycyjnym układzie miejsc na wydarzenia sportowe w PalaAlpitour.

American Song Contest 2022: Szwedzkie akcenty wśród kompozytorów

🇺🇸 Dziś trzeci ćwierćfinał American Song Contest 2022 w stacji NBC. Na początku dowiemy się kto z drugiej rundy wejdzie do półfinałów dzięki internautom. Wśród faworytów wymienia się Macy Gray reprezentującą Ohio. O względy jurorów i widzów powalczy kolejna grupa reprezentantów stanowych, w tym m.in. Jewel z Alaski, Nitro Nitra z Delaware, Ale Zabala z Florydy, Brooke Alexx z New Jersey, Sabyu z Marianów Północnych czy Grant Knoche z Teksasu – jeden z faworytów. Co ciekawe, piosenkę dla Alabamy („The Difference”) współtworzył Andreas Carlsson ze Szwecji, który pisał utwory m.in. dla Jedward, Janet Leon czy Erika Segerstedta. Razem z Jimmy’m Johnsonem pracował też przy piosence Kolorado („Feel the love”) i Florydy („Flirt”). Johan Carlsson, który stoi za piosenką Alaski, na co dzień gra w zespole Carolina Liar, w którego skład wchodzi Rickard Goransson (współtwórca słynnego „Husavik”). Warto zaznaczyć, że w tym ćwierćfinale weźmie udział 12 piosenek, o jedną więcej niż w poprzednich grupach. Christer Bjorkman poinformował w jednym z wywiadów, że do American Song Contest nadesłano łącznie ok. 8 tys. zgłoszeń utworów. Wśród tych ćwierćfinałowych sporo jest takich, współtworzonych przez Szwedów. Dziś transmisja o 2:00 w nocy (czasu polskiego) na NBC. Transmisja internetowa dostępna TUTAJ lub TUTAJ.

Źródło: London Eurovision Party, RTVE, Wiwibloggs, YouTube, JastrzabPost, Eurovoxx, Eurovision Odds, Israel Calling, Instagram, Eurovision.tv, PalaOlimpico.it, Wikipedia, fot.: Rock House

%d blogerów lubi to: