Krystian Ochman przesyła pozdrowienia z Londynu! [VIDEO] • Dziś pierwsza impreza z udziałem reprezentanta Polski • Euroclub w Turynie – jak będzie wyglądał?

London Eurovision Party z udziałem Krystiana Ochmana

Dziś London Eurovision Party o 20:00 czasu polskiego, a w Hard Rock Hotel pojawi się 20 tegorocznych wykonawców oraz zaproszeni goście, uczestnicy Eurowizji z poprzednich lat. Poza Krystianem Ochmanem dla fanów zaśpiewają dziś Reddi (Dania), Cornelia Jakobs (Szwecja), Alvan & Ahez (Francja) Sheldon Riley (Australia), Subwoolfer (Norwegia), Andrea (Macedonia), Lumix & Pia Maria (Austria), Stefan (Estonia), Chanel (Hiszpania), Sam Ryder (Wielka Brytania), Emma Muscat (Malta), WRS (Rumunia), Jeremie Makiese (Belgia), Malik Harris (Niemcy), Citi Zeni (Łotwa), Mia Dimsic (Chorwacja), Monika Liu (Litwa), We Are Domi (Czechy), Intelligent Music Project (Bułgaria) i Brooke (Irlandia). Konkurs poprowadzą SuRie oraz Paddy O’Connell. Partnerem widowiska jest portal Wiwibloggs, który aktualnie prowadzi live stream podczas którego redaktorzy rozmawiać będą z wykonawcami, którzy skończą próby. Transmisji na żywo z samego koncertu nie będzie, ale redakcja Wiwibloggs obiecuje, że będzie przygotowywać aktualizacje na swoich social mediach, a na kanale YouTube będzie publikować nagrania. Część wykonawców jutro poleci do Tel-Awiwu, gdzie weźmie udział w kolejnej eurowizyjnej imprezie – „Israel Calling”. Nie zabraknie tam też Krystiana.

Polska chce wygrać Eurowizję. Starania na wielu frontach

🇵🇱 W tym roku Polska jest jednym z faworytów do wygranej, a cała delegacja stara się, by przygotować kompletny „pakiet” i w końcu zdobyć Grand Prix Eurowizji. Zdaniem większości fanów Eurowizji wiele punktów obowiązkowych w „eurowizyjnym pakiecie” już mamy – dobry wykonawca, bardzo pozytywnie przyjęty utwór, który może spodobać się zarówno widzom jak i jurorom. Do tego dochodzi występ, nad którym pracuje sztab osób. Nie można zapominać też o odpowiedniej promocji, nad czym czuwają członkowie delegacji TVP. Po raz pierwszy do mediów polskich i zagranicznych przesyłane są specjalne newslettery informujące o wszystkim, co ma związek z Krystianem Ochmanem i Eurowizją 2022. Media są na bieżąco (i z dużą częstotliwością) informowane m.in. o aktywnościach koncertowych Krystiana, o jego przygotowaniach i planach przed Turynem. Sam Krystian często dzieli się swoimi reakcjami i emocjami z internautami poprzez specjalne video-pozdrowienia. Dodatkowo na bieżąco aktualizowany jest fanpage Eurowizja TVP na Facebooku, gdzie znacznie częściej niż przed laty znaleźć można aktualne informacje o konkursie i polskim reprezentancie. To właśnie tam odbywał się konkurs na najlepszy cover utworu „River” i tam Krystian odpowiadał na pytania fanów. Z pewnością możemy spodziewać się jeszcze wielu atrakcji i zakulisowych materiałów – jak widać wszystkim bardzo zależy w tym roku na jak najlepszej promocji, bo jak wielu fanów zaznacza – tak dobrych notowań naszego kraju po prostu nie wolno zmarnować!

Euroclub w nowej formule. Sieć lokali w Turynie

W Turynie nie będzie tradycyjnego Euroclubu w formie, jaką stosowano przed pandemią. Dla przypomnienia, Euroclub był miejscem cowieczornych imprez dla osób akredytowanych (prasy, delegacji, uczestników), gdzie praktycznie non-stop serwowano muzykę eurowizyjną i gdzie odbywały się różnego rodzaju imprezy połączone z występami na żywo wielu reprezentantów. W tym roku „znamiona” Euroclubu ma mieć szereg różnych barów, pubów i knajp w mieście. Do 8 kwietnia organizatorzy szukają chętnych do współpracy lokali. Każdy lokal, który chce przyłączyć się do akcji musi mieć możliwość przyjęcia co najmniej 150 osób, z opcją zarezerwowania wyłączonej powierzchni dla co najmniej 25 osób (VIP-y, członkowie delegacji). Dodatkowo wszyscy, którzy chcą wejść w grupę „Euroclubu” mają obowiązek obniżenia cen o 10% w okresie od 30 kwietnia do 14 maja. Lokale, które zostaną włączone do projektu Euroclubu zostaną naniesione na specjalną mapę przekazywaną członkom delegacji, dziennikarzom i turystom, którzy przyjadą do Turynu specjalnie na konkurs. Już teraz kilka miejsc wyraziło zainteresowanie tematem, m.in. Green Pea, Eataly, Snodo, Edit, Porto Urbano. Tymczasem trwają przygotowania do otwarcia Eurovision Village w Parco Valentino. Już wiemy, że postawione tam będą trzy duże ekrany – jeden na dziedzińcu zamku Valentino, a dwa pozostałe przy drodze spacerowej w kierunku Corso Vittorio Emanuele II. Sceną dowodzić będą dwie ekipy – jedna to telewizja RAI, co znaczy, że będą tam wykonawcy związani z Eurowizją. Drugim teamem jest Urząd Miasta Turynu za pośrednictwem Fundacji Kultury. Aktualnie dwie ekipy tworzą razem harmonogram koncertów.

Źródło: Wiwibloggs, London Eurovision Party, TVP, EurofestivalNews, fot.: Rock House

%d blogerów lubi to: