Eurowizja 2022 pełna przecieków! Premiery utworów z Cypru i Gruzji! Domniemane piosenki z Belgii, Grecji, Wielkiej Brytanii i Armenii

Eurowizja: Andromache reprezentantką Cypru

🇨🇾 Trwa domykanie stawki konkursowej Eurowizji 2022, a fani mogą się dziś ekscytować jednymi z ostatnich premier i wycieków tego sezonu. Wszystkie niedawne plotki dotyczące Cypru się potwierdziły – do Turynu jedzie Andromache (fot.) z utworem „Ela”. Dziś stacja CyBC po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała nową wokalistkę (wskazaną wewnętrznie) oraz klip do piosenki. Co ważne, w „Ela” pojawiają się słowa po grecku – pierwszy raz od 2013 wyspiarze mają utwór ze słowami w języku narodowym. Za piosenką stoi wielu uznanych twórców, m.in. Alex P., Arash (Azerbejdżan 2009), Giorgos Papadopoulos ale też sporo Albańczyków, w tym Yll Limani, który brał kiedyś udział w Festivali i Kenges. „Elę” podpisuje też uczestniczka „The Voice” z Holandii – Eyelar Mirzazadeh. Łącznie „Ela” ma aż 10 autorów, a ekipa jest iście międzynarodowa. Dodatkowo ogłoszono, że za występ Andromache odpowiadać będą w Turynie Marvin Dietmann i Dan Shipton. Do tego całego międzynarodowego tygla warto dodać, że sama andromache Dimitropoulou urodziła się w … Niemczech (w mieście Manheim), a w 2015 roku wzięła udział w greckiej edycji „The Voice”.

Jak brzmi utwór Circus Mircus z Gruzji?

🇬🇪 Ze względu na wojnę w Ukrainie gruzińska grupa Circus Mircus postanowiła na razie wstrzymać premierę teledysku do „Lock me in” gdyż uznano, że kolorowy i energetyczny klip nie pasuje do obecnej sytuacji i nastroju. Premiera miała odbyć się w czwartek, ale już dziś zespół opublikował wersję audio, a dodatkowo opatrzył ją informacją o tym, że potępia rosyjską inwazję na Ukrainę. Circus Mircus to kolejny po norweskich wilkach uczestnik, którego tożsamości nie znamy i być może w ogóle nie poznamy. Pojawiają się oczywiście plotki i sugestie na temat tego, kto ukrywa się pod „ocenzurowanymi” zdjęciami, ale na ten moment żadnego potwierdzenia nie ma. Wiemy natomiast, że za występ Gruzinów odpowiadać będzie w Turynie Emilia Sandkvist z Sacha Jean Baptiste Group. Wcześniej pracowała przy prezentacji scenicznej Tornike Kipiani’ego, a sama Baptiste wcześniej współpracowała z reprezentantami Gruzji w latach 2015-2017.

Belgia, Wielka Brytania, Grecja: Co wiemy?

🇧🇪 Na 10 marca zaplanowano premierę klipu do „Miss you” belgijskiego reprezentanta Jeremi’ego Makiese, ale sam utwór wyciekł już teraz. Zdania fanów, którzy mieli okazję słuchać piosenki, są podzielone – jednym bardzo podoba się klimat „bondowski”, inni z kolej uważają, że piosenka nie sprosta konkurencji w Turynie. 🇬🇧 Na jutro (czwartek) telewizja BBC w końcu zaplanowała ogłoszenie reprezentanta Wielkiej Brytanii. Wytwórnia TaP Music dokonała wyboru, a jutro poznamy więcej szczegółów. Najczęściej spekulowanym tematem jest wysłanie do Włoch Sama Rydera z piosenką „Space man„. Sam Ryder to 31-letnia supergwiazda Tik Toka mająca już 12 milionów followersów i publikująca na tym kanale swoje covery hitów Adele, Alici Keys czy Justina Biebera. Daily Mail próbował uzyskać od BBC jakikolwiek komentarz w sprawie Sama ale nadawca odmówił wypowiedzi. 🇬🇷 10 marca dowiemy się oficjalnie jak brzmi utwór z Grecji. Wykona go Amanda Tenfjord – grecko-norweska wokalistka. Teledysk ma być premierowo wyemitowany w programie Studio 4 od 15:00 (czasu polskiego) do 17:00, a po 18:00 piosenka ma się pojawić na wszystkich mediach społecznościowych. Utwór Amandy napisali Bjorn Helge, Dimitris Kontopoulos, a za występ odpowiadać będą Fokas Evangelinos i Elias Kokotas. Tytuł utworu to „Die Together”.

Eurowizja: Armenia wraca do gry z Rosą Linn?

🇦🇲 To nie koniec plotek, spekulacji i przecieków. Mówi się, że Armenię reprezentować ma Rosa Linn z piosenką „Snap”, a fragment utworu „fruwa” już po Internecie. Nie zebrał jednak zbyt pozytywnych opinii od fanów, którzy jak zwykle oczekiwali czegoś innego. Na razie nie wiadomo czy doniesienia są prawdziwe. Oficjalne ogłoszenie reprezentanta i/lub premiera piosenki odbędzie się najpewniej dopiero 13 marca. Rosa Linn pochodzi z Vanadzoru i jest uznawana za pierwszą ormiańską producentkę muzyczną. Jej celem jest ponoć zostanie światowej sławy artystką, która tworzyć będzie zarówno po angielsku jak i po rosyjsku. Armenia od czasu debiutu zazwyczaj świetnie radziła sobie na Eurowizji (pierwsze pięć lat to zajmowanie miejsc w top10 co roku!). W 2011 doszło do pierwszej wpadki i braku awansu. Kolejne lata są już naprzemienne – w 2013, 2015 i 2017 kraj zajmował miejsca poza top10, a w 2014 i 2016 wchodził do czołówki finału. Niestety od 2018 Armenia nie ma szczęścia i zarówno w Lizbonie jak i Tel Awiwie zajęła swoje najsłabsze w historii miejsca w półfinale. W 2020 reprezentantką kraju miała być Athena Manoukian, jednak Eurowizję anulowano. W 2021 kraj wycofał się z rywalizacji ze względu na konflikt zbrojny z Azerbejdżanem. Teraz powraca z nadzieją, że pójdzie mu równie dobrze co na Eurowizji Junior w Paryżu.

Rozpoczęło się głosowanie w 30. edycji HOLFESTIVALEN! Wybierz razem z nami najlepszą polską premierę lutego! Szczegóły dostępne TUTAJ.

Źródło: CyBC, Eurovoix, YouTube, GPB, YouTube, BBC, ESCbubble, EurovisionFun, ESCforum, Twitter, inf. własne, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: