[UPD!] Eurowizja 2022 z udziałem The Rasmus? • Melodifestivalen najpewniej bez publiczności • Wiemy, gdzie w Turynie zbudują Centrum Prasowe • Kto zostanie reprezentantem Polski? Czy odbędzie sie finał na żywo?

Kto wystąpi w preselekcjach Finlandii? Jaki utwór zaśpiewa The Rasmus? Czy zmieni się format EMA Fres? Kiedy usłyszymy preselekcyjne utwory z Izraela? Czy Melodifestivalen odbędzie się bez publiczności? Gdzie ulokowane będzie Centrum Prasowe? Czy Dziennik Eurowizyjny będzie relacjonował próby z Turynu? Czy TVP w sobotę poda nazwisko reprezentanta? Na kogo stawiają polscy fani? Jakie są najnowsze plotki i informacje związane z Krajowymi Eliminacjami?

🇫🇮 Eurowizja z The Rasmus? Finowie odkrywają karty

Finowie poznali już siedmiu finalistów swoich selekcji UMK, których finał odbędzie się 26 lutego. Spośród 312 zgłoszeń komisja wybrała siedem najlepszych. W środę poznaliśmy nazwiska, a wieczorem pierwszy utwór. Kolejne będą prezentowane w następne dni powszednie o 23:00 czasu polskiego. Największą sensacją (chociaż o tym spekulowano) jest udział formacji The Rasmus z charyzmatycznym Lauri Ylonenem na czele. Zespół powstał w 1994 roku, a swój największy hit „In the Shadows” wylansował w 2003. Grupa wielokrotnie występowała w naszym kraju 🇵🇱, a w planach ma też dwa koncerty w tym roku – w Warszawie (12.10.) i Krakowie (13.10.). Bilety dostępne są TUTAJ. Czy pojawią się tam już jako uczestnicy Eurowizji 2022? Czas pokaże! Ich utwór do Turynu to „Jezebel”. Konkurencję stanowią BESS (piosenkarka łącząca w swojej muzyce pop, electro i house, zadebiutowała w 2017 roku, a jej największy hit to „Tempo„), alternatywny zespół rockowy z Helsinek Cyan Kicks (działa od 2016 roku), tworzący nowoczesny pop z nutą soulu Isaac Sene, Olivera z preselekcyjnym utworem o ciekawym tytule „Thank God I’m an Atheist”, 62-letni Tommi Pekka Lantinen (jeden z solowych piosenkarzy Finlandii który sprzedał najwięcej płyt w karierze) oraz Younghearted – zespół popowy założony w 2015 roku. Pierwszą premierę utworu miał zespół Cyan Kicks, a piosenkę The Rasmus mamy poznać 16 stycznia.

Eurowizja • Selekcje – Słowenia, Izrael, Szwecja

Portal Evrovizija.com donosi, że EMA Fres 🇸🇮 zostało przez RTV SLO skrócone do jednego, a nie dwóch finałów. Rozstrzygnięcie z udziałem 14 kandydatów ma nastąpić 28 stycznia o 20:00, a do półfinałów głównych preselekcji EMA przejdzie najlepsza czwórka. Dokładne szczegóły formatu mamy poznać niebawem. Tymczasem w „X Factor” w Izraelu 🇮🇱 pożegnano kolejnych uczestników. Dziewiąte miejsce zajął duet Shiran & Ron, co oznacza, że program ma już tylko ośmiu finalistów. Po dwóch koncertach eliminacyjnych trzeciego tygodnia faworytami są Eli Huli, Inbal Bibi, Linet oraz Michael Ben David. Cała ósemka ma zostać podzielona na cztery duele i wykonać piosenki przygotowane na Eurowizję. Z każdego duelu do głównego finału wejdzie tylko po jednym uczestniku, więc ostateczne rozstrzygnięcie będzie walką czterech wykonawców. Eliminacje połączone już muzycznie z preselekcjami mają się odbyć 16 stycznia. Czarne chmury nad Melodifestivalen 🇸🇪 – pomimo uruchomionej sprzedaży biletów SVT będzie musiała najpewniej anulować plany reaktywacji preselekcyjnego tournee, gdyż do aren konkursu nie będzie można wpuścić publiczności. Ze względu na obowiązujące restrykcje tego typu eventy mogą odbywać się jedynie przy udziale 500 osób. Nadawca ma wkrótce przekazać więcej informacji.

🇮🇹 Eurowizja 2022: Centrum Prasowe w obiekcie tymczasowym

Włoskie media podają, że Centrum Prasowe Eurowizji 2022 ulokowane będzie w obiekcie naprzeciwko PalaOlimpico i będzie to miejsce pracy, konferencji prasowych, ale też relaksu i wygód dla osób przygotowujących wywiady czy sesje zdjęciowe. Co ciekawe, obiekt będzie zbudowany specjalnie na potrzeby Eurowizji i będzie mieć charakter tymczasowy, podobnie jak ten który powstał w Kopenhadze 🇩🇰 w 2014 roku. Drugie takie miejsce stanie na Piazza Castello, gdzie ustawiona będzie też scena na której mają odbyć się dodatkowe koncerty. Tym samym Piazza Castello będzie gościć tzw. Eurovillage, którego zabrakło w Rotterdamie. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej, ale Włosi mają nadzieję, że uda im się zrealizować plany tak, by Eurowizja była widoczna i słyszalna poza główną areną zmagań. Przypomnę, że próby ruszą pod koniec kwietnia, a cykl ćwiczeń technicznych z udziałem reprezentantów zakończy się 7 maja. Dzień później ma się odbyć ceremonia otwarcia konkursu i spacer po czerwonym dywanie (zapewne znów będzie błękitny, gdyż MoroccanOil nadal jest sponsorem konkursu). Pierwszy półfinał odbędzie się 10 maja, drugi 12 maja, a finał 14 maja. Dziennik Eurowizyjny przedstawi swoje plany związane z pracą w Centrum Prasowym podczas specjalnej transmisji na żywo 23 stycznia, czyli w dzień 18. rocznicy powstania strony. Śledźcie naszego YouTube by nie przegapić relacji!

🇵🇱 Eurowizja: Ostatnie dni spekulacji w Polsce

Dobiega końca męczarnia związana z rosnącymi spekulacjami dotyczącymi tego, kogo Telewizja Polska wybrała na Eurowizję 2022. Chociaż mówi się głównie o trzech faworytach, nic nie jest jeszcze pewne, a plotek przybywa. Tak naprawdę nie wiemy nawet, czy TVP faktycznie ogłosi nazwisko wykonawcy w sobotę, gdyż termin był już raz przekładany. 60% głosujących w naszej ankiecie na YouTube ma nadzieję, że w weekend już będzie to jasne. 32% osób uważa, że ogłoszenie zostanie przesunięte, a dla 8% nie ma to już większego znaczenia. Typowana jest Daria – stawia na nią 66% głosujących w ankiecie na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego. Z tego grona aż 61% uważa, że wokalistka zaśpiewa na Eurowizji nowy, niepublikowany jeszcze utwór, a 39% wierzy, że będzie to przebój „Paranoia. Poza Darią liczyć się ma także Krystian Ochman (23% głosów). Jedynie 11% obstawia, że reprezentantem będzie ktoś inny. Grecki portal EurovisionFun podaje wątpliwej wiarygodności informację, że Ochman został już wybrany, a do Turynu pojedzie z balladą. Jest mało prawdopodobne, by greccy fani Eurowizji dotarli do tak pilnie strzeżonych informacji wcześniej niż Polacy, dlatego artykuł też należy traktować jako chęć wymyślania sensacji. Kuba Szmajkowski wystąpił ostatnio w „Dzień Dobry TVN”, gdzie po raz pierwszy wykonał „Lovesick” na żywo, z kolei Karolina Stanisławczyk poinformowała, że utwór, który zgłosiła do selekcji nagrała z Chiką Toro pochodzącą z Kolumbii 🇨🇴. Nad klipem do preselekcyjnego zgłoszenia „Lost Myself” pracuje Wojtek Balwako, z kolei Oscar Jensen nie czekając na werdykt wypuścił już nowy singiel „L.A„. Wiemy, że Daria ostatnio przebywała w Niemczech 🇩🇪, gdzie nagrywała nową piosenkę i wielu fanów wierzy, że to właśnie ten utwór zaśpiewa w Turynie.

[AKTUALIZACJA] Portal JastrzabPost podaje, że Telewizja Polska zmieniła koncepcję i zorganizuje tradycyjny finał narodowy z udziałem wykonawców, którzy wysłali swoje piosenki do zamkniętego konkursu. Telewizja Polska ma na dniach oficjalnie potwierdzić lub zaprzeczyć tym doniesieniom.

Głosuj w HOLFESTIVALEN i wybieraj najlepsze polskie piosenki grudnia 2021! Szczegóły TUTAJ!

Masz pomysł na temat podcastu Dziennika Eurowizyjnego? Napisz do nas! Szczegóły TUTAJ!

źródło: YLE, Wikipedia, Evrovizija.com, ESCbubble, SVT, Eurovoix, YouTube, Facebook, Instagram, Dzień Dobry TVN, inf. własne, fot.: @therasmusofficial

%d blogerów lubi to: