[UPD] Eurowizja: TVP zorganizuje finał narodowy? Sensacyjna zmiana planów nadawcy

Breaking News: Z informacji zdobytych przez Dziennik Eurowizyjny z dwóch niezależnych źródeł, zakwalifikowani do finału uczestnicy dostali już potwierdzenie ze strony TVP. Finał odbędzie się 18 lub 19 lutego.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez polskie media TVP ma zmienić zasady wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję 2022 i zorganizować finał narodowy. Spekulacje rozbudził wczoraj późnym wieczorem portal JastrząbPost powołując się na aninomowego informatora, który twierdzi, że finał ma się odbyć z udziałem 10 kandydatów, w tym Krystiana Ochmana, Darii czy Anny Byrcyn. „Udało nam się dowiedzieć, że w związku z tą trudnością ostateczną decyzję podejmą widzowie Telewizji Polskiej, w ramach specjalnych preselekcji. Oficjalne potwierdzenie poda TVP” – podaje dziś Eska.pl, a trudność opisywana w tym fragmencie artykułu ma dotyczyć wyboru wewnętrznego. Faktycznie, nawet bazując na głosowaniach i ankietach fanów Eurowizji, decyzja co do wyboru Darii lub Krystiana Ochmana mogła być nie do podjęcia. Według informacji portalu finał ma się odbyć 19 lutego, tym samym Polska wybierałaby reprezentanta tego samego dnia co Norwegia, San Marino, Chorwacja, Słowenia i Malta.

TVP na razie nie komentuje tych doniesień, ale zapewne zrobi to niedługo. Według informacji oficjalnych reprezentanta mamy poznać 15 stycznia, jednak polski nadawca już raz przesunął ten termin. Według ankiety z Instagrama Dziennika Eurowizyjnego 63% osób nie wierzy w organizację preselekcji. Z kolei 72% głosujących na YouTube Dziennika Eurowizyjnego chce realizacji finału narodowego, w którym także widzowie będą decydować o zwycięzcy. 22% uważa, że TVP nie powinna zmieniać formuły.

%d blogerów lubi to: