Carpathia Festival 2022 • Jak się zgłosić? Kiedy odbędzie się festiwal?

Carpathia Festival – co to jest?

Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” doczekał się już osiemnastej edycji, która odbędzie się w Rzeszowie w dniach 12-14 sierpnia 2022. Na czym polega Carpathia Festival? Jak co roku podczas festiwalu występują młodzi wykonawcy z Polski i ze świata, którzy prezentują swoje oryginalne utwory autorskie na żywo przed publicznością w towarzystwie Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka. Oceniają ich jurorzy, którzy przyznają nagrody, w tym Grand Prix w wysokości 15 tys. złotych. Celem wydarzenia, którego organizatorami są Urząd Miasta Rzeszowa, Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia” oraz Centrum Sztuki Wokalnej Anna Czenczek z/s w Rzeszowie jest konfrontowanie i aktywizowanie międzynarodowych środowisk twórczych i edukacyjnych, a także promowanie osobowości wokalnych, pomoc w podnoszeniu kwalifikacji artystycznych i warsztatowych wokalistów.

Carpathia Festival – kto może się zgłosić?

Do Carpathia Festival mogą zgłosić się osoby w wieku od 16. roku życia – zarówno soliści, jak i duety, tercety czy kwartety. Festiwal dostępny jest dla wykonawców z całego świata, którzy tworzą swoje utwory i chcą je zaprezentować przez komisją. Do zgłoszenia należy dołączyć dwa autorskie utwory (za piosenkę autorską Organizatorzy Festiwalu uznają kompozycje, napisaną przez samego wykonawcę lub specjalnie dla niego) w dowolnym języku, jednak preferowane jest śpiewanie w językach narodowych. Wszystkie zgłoszenia poddane zostaną kwalifikacjom w dwóch etapach. Pierwszy z nich to odsłuch utworów przez Komisję Kwalifikacyjną, która do 10 maja wyłoni skład uczestników awansujących do drugiego etapu. Tam kandydaci będą oceniani już poprzez występy na żywo w finale festiwalu. Na podstawie występów przyznane będą nagrody, w tym Grand Prix, ale też nagrody za I-III miejsce czy nagroda za największą osobowość sceniczną.

Carpathia Festival – jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 lutego 2022 poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Należy pamiętać, że poza formularzem należy dostarczyć również materiały wymagane w regulaminie, m.in. utwory w plikach mp3. Wszystkie dodatkowe materiały należy przesłać na festival@carpathia.rzeszow.pl, a więcej informacji na ten temat znaleźć można w regulaminie TUTAJ. Ponieważ jest to praktycznie jedyny tego typu międzynarodowy konkurs piosenki promujący utwory autorskie w Polsce, warto skorzystać z tej szansy, zgłosić swoje utwory i powalczyć o występ na scenie i nagrody!

Carpathia Festival – Kto brał udział?

Rzeszowski festiwal ma już długą historię i tradycję, a na jego scenie pojawiło się wielu utalentowanych wykonawców z 30 krajów świata. Wśród jego zwycięzców znaleźli się m.in. Tomasz Szczepanik z zespołem Pectus, Mateusz Krautwurst z zespołem The Positive, Ralph Kamiński, Jakub Prachowski (znany z duetu Happy Prince, KE 2018), Anna Cyzon (KE 2010) czy Maks Łapiński. W ubiegłym roku o wygraną walczyło piętnastu uczestników, w tym m.in. Anna Cyzon, Szymon Grzybacz, Serhii Lazanovskyi, Julia Mayer, Julia Sibielak, Alekss Silvers (uczestnik selekcji Supernova na Łotwie) czy Angelika Wdowczyk. Wygrał Paweł Nawrocki z utworem „Wszystko jedno”. Carpathia Festival to nie tylko muzyczna rywalizacja, ale też koncert w którym biorą udział zaproszone gwiazdy. Rok temu największe przeboje napisane przez gościa honorowego – Jacka Cygana – zaśpiewali Kasia Moś (ESC 2017), Ralph Kamiński, Michał Rudaś, Bartosz Listwan, Anika Dąbrowska (KE JESC 2016) i soliści i grupa artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej.

Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na stronie internetowej Carpathia.Rzeszow.pl oraz na Facebooku, a także na Instagramie. Dziennik Eurowizyjny jest patronem medialnym wydarzenia.

%d blogerów lubi to: