Senhit gwiazdą „Sylwestra Marzeń” w TVP! Kto wystąpi na imprezach w kraju? • Dziennik Eurowizyjny żegna 2021 rok – sprawdź statystyki!

🇵🇱 Sylwester w TVP2: Kto wystąpi?

Dziś TVP i Polsat przyszykowały dla Polaków 🇵🇱 dwie wielkie imprezy Sylwestrowe na południu kraju. TVP2 od 20:00 transmitować będzie „Sylwester Marzeń TVP2” z Zakopanego, a na ogromnej scenie wystąpią Senhit (San Marino 2011, 2020-2021 🇸🇲), Roksana Węgiel (JESC 2018), Sara James (JESC 2021), Rafał Brzozowski (ESC 2021), Thomas Anders (preselekcje niemieckie 2006 🇩🇪), Maja Hyży, Stanisław Karpiel-Bułecka (oboje są finalistami Krajowych Eliminacji 2018), kandydaci na Eurowizję 2022 – Kuba Szmajkowski i Daria, a także m.in. Jason Derulo 🇺🇸, Julio Iglesias Jr. 🇪🇸, Maryla Rodowicz, Francesco Monte 🇮🇹, Karolina Stanisławczyk czy Helena Vondrackova 🇨🇿 oraz gwiazdy promowanego przez TVP nurtu disco polo. Koncert poprowadzą m.in. Małgorzata Tomaszewska (JESC 2020), Ida Nowakowska (JESC 2019-2020) czy Tomasz Kammel (EYD 2013). Telewizja Polska tak intensywnie reklamuje to wydarzenie, że program informacyjny „Wiadomości” dostanie najpewniej karę od KRRiT za poświęcenie ponad połowy wydania na reportaże o imprezie ignorując ważne tematy, w tym dane dot. zgonów z powodu covid-19. Oglądalność zapewne będzie wysoka i nie tylko w nieprawdziwych danych często prezentowanych przez prezesa TVP Jacka Kurskiego, który ostatnio wsławił się cudownym ozdrowieniem po koronawirusie w ciągu jednego dnia tak by pojechać na Eurowizję Junior do Paryża. Ze względu na nieprawdziwe, według prezesa oskarżenia wniósł on sprawę do sądu jednocześnie publikując na Twitterze swoje dane teleadresowe, stąd niektórzy fani ESC już planują nękać go telefonami z pytaniem o to, kto pojedzie na konkurs do Turynu.

Senhit gwiazdą „Sylwestra Marzeń”

Chociaż podczas „Wakacyjnej Trasy Dwójki” do Polski przyjechało parę reprezentantek z Eurowizji 2021, do Zakopanego zaproszono jedynie Senhit, bolońską piosenkarkę, która w tym roku powróciła do międzynarodowego konkursu z hitem „Adrenalina” śpiewanym razem z popularnym amerykańskim producentem Flo Ridą. Wokalistka miała w tym roku jedną z najbardziej intensywnych akcji promocyjnych na którą przeznaczono ogromny budżet. Obecna była także w Polsce, bo w kwietniu przyjechała do Warszawy na zaproszenie Rafała Brzozowskiego, by wystąpić w programie „Jaka to melodia?”. Podczas samej Eurowizji w Rotterdamie była ulubienicą większości fanów, a jej dobra relacja z polską ekipą objawiła się tym, że na „błękitnym dywanie” dumnie paradowała z flagą Polski jako znak solidarności z odizolowaną reprezentacją naszego kraju. Okazało się też, że San Marino 🇸🇲 i Polska wymieniły się dużymi notami podczas konkursu. Jury z tego małego kraju dało Polsce dwanaście punktów w półfinale, w zamian za to polska komisja dała Senhit 10 punktów w tej samej rundzie i aż 12 punktów w finale, co było pierwszą tak wysoką notą dla San Marino w historii dorosłej Eurowizji. Ostatecznie Senhit zajęła w finale 22. miejsce, ale nadal kocha Eurowizję i uwielbia Polaków, stąd z radością przyjęła zaproszenie do występu w Tatrach.

🇵🇱 Sylwester w Polsacie i nie tylko: Kto wystąpi?

Konkurencyjną imprezę szykuje Polsat w Chorzowie na terenie Stadionu Śląskiego. Na wielkiej obrotowej scenie zaśpiewają Viki Gabor (JESC 2019), Cleo (ESC 2014), Danzel 🇧🇪 (PdE 2006), Dr Alban 🇸🇪 (Melodifestivalen 2014), Akcent 🇷🇴 (Selectia Nationala 2006) czy finalistka Eurovision Internet Song Contest 2021 Minelli. Będą też m.in. Doda, Beata Kozidrak, Enej, Dawid Kwiatkowski, Ewelina Lisowska i Olivia Addams. Start o 20:00 na Polsacie, a specjalny „biforek” już od 19:00 na PolsatGo. Imprezy TVP i Polsatu to jedyne tak duże i telewizyjne wydarzenia, ale niektóre miasta organizują własne koncerty. W Białymstoku na Sylwestrze Miejskim zaśpiewa m.in. Alicja Szemplińska, niedoszła reprezentantka Polski na Eurowizji 2020 z utworem „Empires”. W Gdańsku na terenie plaży w Brzeźnie zaśpiewa Margaret (KE 2016 i dwukrotna uczestniczka szwedzkiego Melodifestivalen), a gościem będzie też grupa Golden Life (preselekcje Polski 2004). W Poznaniu dla widzów wystąpi inna uczestniczka preselekcji 2004 – Małgorzata Ostrowska. W wielu miastach Polski odwołano duże imprezy, jednak koncerty odbywać się będą w pubach czy lokalach. W Warszawie w „Whiskey in the Jar” zagra Kasia Kowalska (ESC 1996), a w „Beauty Bistro” Ramona Rey, która zgłosiła swój utwór „EUVI” do preselekcji 2018 i była jedną z faworytek fanów. Z kolei w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym pokazany będzie spektakl „Ancora Tu” opowiadający o Eurowizji.

Kolejny rok na Dzienniku Eurowizyjnym!

Dziennik Eurowizyjny kończy kolejny udany rok działalności. Stronę w 2021 odwiedzano ponad milion razy, a w tym czasie opublikowano ponad 350 artykułów dokładnie informujących o wszystkim co dzieje się w świecie Eurowizji i nie tylko. Stronę odwiedzali głównie czytelnicy z Polski, ale też z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Holandii czy Szwecji. Najintensywniejszymi miesiącami na stronie były marzec (ogłoszenie polskiego reprezentanta), maj (Eurowizja 2021) i grudzień (Eurowizja Junior 2021). Jak zwykle aktywnie czas płynął na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego, która ma ok. 4,7 tys. członków i spore grono bardzo aktywnych osób, które tworzą tam wyjątkową atmosferę. W ciągu roku pojawiło się tam ponad 950 postów, prawie 488 tys. komentarzy i 1,2 miliony reakcji, a według danych Facebook prawie 3,8 tys. członków wykazywało się aktywnością. Sporo działo się też na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego, gdzie tylko w ostatnich 90 dniach pojawiło się ponad 100 postów czy ponad 500 instastories z mnóstwem informacji, zdjęć i nagrań. Rekordowe ilości lajków zbierały głównie zdjęcia z Eurowizji Junior 2021 z Sarą James, a Instastories z ankietami, odliczaniem czasu do ważnych wydarzeń czy odpowiedziami w cyklach Q&A docierały do ponad 2 tys. odbiorców. W tym roku dzięki zaangażowaniu Natalii Kowalczyk Dziennik Eurowizyjny rozwinął się także na YouTube publikując ekskluzywne materiały z JESC 2021 w Paryżu, w tym vlogi i wywiady. W szybkim czasie udało się zwiększyć liczbę subskrybujących i liczymy, że widzów będzie coraz więcej, bo pomysłów na nowy content nie brakuje! Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagają przy tworzeniu całego projektu Dziennik Eurowizyjny oraz tworzą wspaniałą atmosferę na social mediach. W przyszłym roku (i to już w styczniu) DE kończy 18 lat działalności!

🇵🇱 Polska muzyka ma się dobrze!

W 2021 pojawiło się mnóstwo plebiscytów, konkursów i głosowań w których czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego mogli brać aktywny udział. Poza głównymi wydarzeniami takimi jak „Rejected Song Contest” (wygrały Włochy 🇮🇹), „Nasz Faworyt ESC i JESC” (wygrały odpowiednio Szwajcaria 🇨🇭 i Macedonia 🇲🇰), „Wymarzony Reprezentant Polski” (wygrała Roksana Węgiel), „Bet & Win”, „Eurovision Internet Song Contest” (wygrała Anglia 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿) czy „United Song Contest” (wygrała Republika Zielonego Przylądka 🇨🇻) co miesiąc odbywa się też Holfestivalen, czyli przegląd najnowszych polskich utworów. Do ostatnich dwunastu edycji zgłoszono ponad 570 polskich piosenek, często udowadniając, że nasza muzyka jest niezwykle różnorodna i wartościowa, czego TVP nie chce zauważyć przy wyborze reprezentanta na dorosłą Eurowizję. Konkurs, w którym głosują fani Eurowizji, wygrywali w tym roku Sanah, Viki Gabor, Natalia Szroeder, Dawid Kwiatkowski, Doda, Julia Rocka czy Krystian Ochman. Aktualnie trwają zgłoszenia do grudniowej edycji – szczegóły dostępne są na grupie Facebook TUTAJ.

Wszystkim czytelnikom Dziennika Eurowizyjnego życzę wspaniałej zabawy sylwestrowej i wielu pozytywnych emocji w nowym roku, a także spokoju ducha i cierpliwości co do działań Telewizji Polskiej ws. dorosłej Eurowizji!

źródło: TVP, Wirtualnemedia.pl, Onet, Twitter, Polsat, JastrzabPost, Statystyki DE, inf. własne, fot.: @senhitofficial

%d blogerów lubi to: