Eurowizja Junior – jak głosować? Czy można głosować na Polskę? Odpowiadamy na Wasze pytania! • Koniec prób technicznych w La Seine Musicale • Kto ma szansę na top5?

W piątek o 20:00 rusza pierwsza faza głosowania internetowego w trakcie Eurowizji Junior 2021. Internauci będą mieć 44 godziny by wziąć udział w online votingu i wskazać 3 utwory spośród dziewiętnastu, które usłyszymy w stawce. Jak to zrobić? Jak zagłosować na piosenki Eurowizji Junior 2021?

 1. Od piątku 20:00 do niedzieli 15:59 wejdź na stronę vote.junioreurovision.tv lub jesc.tv
 2. Obejrzyj skrót występów, który uruchomi się automatycznie. Dowiesz się wtedy jak występy wyglądać będą w niedzielę w telewizji
 3. Spośród listy uczestników wybierz i zaznacz trzy kraje. Nie można wybrać ani mniej ani więcej państw – tylko trzy.
 4. Potwierdź swoje głosy i wyślij je

Eurowizja Junior – Kiedy głosować?

Pierwsza faza trwa do niedzieli do 15:59, a druga rozpocznie się po prezentacji wszystkich piosenek w trakcie transmisji na żywo. Sygnał rozpoczęcia głosowania w drugiej turze podadzą prowadzący ze sceny oraz komentatorzy.

Eurowizja Junior – Gdzie głosować?

Głosowanie dostępne jest na stronie vote.junioreurovision.tv oraz jesc.tv – strony są dostępne także mobilnie.

Eurowizja Junior – Na ile piosenek można głosować?

Zgodnie z regulaminem internauci mogą głosować tylko i wyłącznie na 3 piosenki. Nie można głosować ani na mniej, ani na więcej utworów.

Eurowizja Junior – jak głosować na Polskę 🇵🇱? Czy można głosować na swój kraj?

Można zagłosować na piosenkę reprezentującą Twój kraj. Należy pamiętać, że poza Sarą James trzeba też oddać głos na dwa inne kraje.

Eurowizja Junior – ile razy można głosować?

Podczas glosowania internetowego można głosować raz w każdym etapie czyli jeden raz w fazie I (piątek-niedziela) i raz w fazie II (niedziela w trakcie finału). System głosowania online na JESC 2021 jest udoskonalany przy użyciu wzoru matematycznego, który wyklucza nadużycia oraz zapewnia rzetelny wynik, sprawiedliwy dla wszystkich uczestniczących krajów.

Eurowizja Junior – jak przeliczane są głosy?

Twoje głosy zostaną zamienione na punkty. Liczba punktów zostanie określona procentem otrzymanych głosów. Na przykład, jeśli piosenka otrzyma 20% głosów, otrzyma 20% dostępnych punktów. Głosowanie publiczne będzie stanowić 50% ostatecznego wyniku. Pozostałe 50% będzie pochodzić od profesjonalnego jury. Kraj z największą liczbą punktów zostanie ogłoszony zwycięzcą. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone przez gospodarzy Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2021 podczas koncertu na żywo. Prowadzący przedstawią sumę punktów, które artysta otrzymał od publiczności we wszystkich krajach świata.

Eurowizja Junior – Zasady głosowania

Pełen regulamin głosowania w języku polskim dostępny jest TUTAJ.

Eurowizja Junior: Koniec prób technicznych

W La Seine Musicale zakończyły się próby techniczne wszystkich wykonawców. Dzień rozpoczęliśmy od Azerbejdżanu 🇦🇿, który nie przygotował nic wyróżniającego się i stawia na wokal Sony oraz emocje, z jakimi wykonuje swoją balladę. Bułgarzy 🇧🇬 mają na scenie coś w rodzaju namiotu, który wykorzystany jest do ciekawej gry cieni. Nad sceną wiszą też długie płachty materiału świecące na biało i złoto. Albanka 🇦🇱 ma w tym roku niezwykle bogaty występ ze świetnymi wizualizacjami, z którymi współpracuje, a także wielkim napisem „bully” burzonym przez schowanych z tyłu tancerzy. Dodatkowo są też szkolne ławki, które w pewnym momencie są przewracane by odsłonić napis „Stand by you”. Na jednej z prób stół przewrócił się w zły sposób, zasłaniając napis. Ukrainka 🇺🇦 Olena występuje na scenie sama, ale ma w tle i na podłodze interesujące wizualizacje, chociaż wzory są dość proste. Świetna gra świateł sprawia, że występ do „Vazhyl” ma ten „rockowy” klimat. Po przerwie na scenie pojawili się Macedończycy 🇲🇰 z Dajte Muzika, jednak zawiedli oczekiwania obserwatorów. Ich występ to energiczny taniec na tle wizualizacji odnoszących się do tematu ekologii.

Francuzi nie dają rady realizować występów?

Druga część dnia prób obfitowała w spore niespodzianki i problemy. Ewidentnie nie udało się zrealizować wszystkich pomysłów delegacji Kazachstanu 🇰🇿, co widać było podczas ćwiczeń do „Fairy World”. Na początku widzimy siedzącego samotnie na scenie Beknura, a Alinur śpiewa w tle. Później chłopcy znajdą się już w tym samym miejscu, a w tle pojawiają się fascynujące, kosmiczne wizualizacje. Alinur wokalnie wypada świetnie, z kolei Beknur może mieć za zadanie wywołania współczucia u widzów by zdobyć dodatkowe głosy. Pod koniec powinien pojawić się jeszcze jakiś element wirtualny, jednak nie udało się tego wykonać na czas. W Armenii 🇦🇲 też problemy – telewizja ARMTV miała pomysł, by na część ekranu nałożyć nakładkę (alfa maskę) jednak nie ma pewności, czy udało się zrealizować to odpowiednio. Malena zawiodła też niektórych wokalnie. Serbki 🇷🇸 w tym towarzystwie wypadły dość blado, chociaż ich występ do nudnych nie należy. Dziewczęta stoją naprzeciw siebie a dzieli je wielka rama, mająca imitować lustro. Największe przeszkody napotkała delegacja rosyjska – Tanya 🇷🇺 jeszcze nie odzyskała pełni sił po ostatniej chorobie, co niestety słychać w jej głosie, który nie brzmiał dobrze, a często też zupełnie odmawiał posłuszeństwa. Katastrofalna jest praca francuskiej ekipy technicznej, którą cał czas widać było w kadrach przy ściąganiu ze sceny rowerów (rekwizytów) czy sadzaniu Tanyi na kole. Na koniec Francja 🇫🇷 – bez problemów i świetnie! Piękne złote wizualizacje z fragmentem schodów, tańczącymi dziećmi i ogromnym zegarem z oczami. W tym występie widać, że scena Eurowizji Junior zbudowana została z myślą o piosence gospodarzy. W Centrum Prasowym mówi się, że największym rywalem Polski będzie Francja, Armenia i Rosja zepchnięte zostały na nieco dalszy plan, ale często w roli „czarnego konia” występuje Gruzja.

Na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego przewidywać można szanse krajów na top5 finału! Tak prezentują się aktualnie wyniki:

 • 97% Polska
 • 89% Armenia
 • 67% Macedonia
 • 64% Rosja
 • 62% Francja
 • 55% Włochy
 • 54% Ukraina
 • 35% Gruzja
 • 34% Hiszpania
 • 36% Azerbejdżan
 • 24% Albania
 • 17% Kazachstan
 • 16% Holandia
 • 11% Niemcy
 • 7% Serbia
 • 6% Portugalia
 • 5% Malta
 • 3% Irlandia
 • 3% Bułgaria

Eurowizja Junior: Konferencja EBU/France TV

Dziś po próbach technicznych odbyła się konferencja EBU/France TV 🇫🇷 podczas której organizatorzy zachwalali sami siebie za świetne przygotowanie konkursu w trudnej sytuacji pandemicznej oraz o połączeniu JESC 2021 ze świętami. Alexandra Redde-Amiel podziękowała (Executive Producer) podziękowała TVP 🇵🇱, a w szczególności Marcie Piekarskiej, za wsparcie i wskazówki jak przygotować tak duże widowisko w czasie pandemii. Zapewniła też, że porozmawia ze swoim szefem o możliwej organizacji preselekcji do JESC we Francji. Czy jest gotowa na organizację kolejnej edycji show we Francji? Zapewne tak, ale na razie skupia się na obecnym konkursie. Martin Osterdahl z EBU odpowiadał na szereg pytań dziennikarzy. Stwierdził, że aktualny system głosowania w Eurowizji Junior jest sprawiedliwy dla wszystkich – gdyby nie był, na pewno by go zmieniono. Chciałby, aby Eurowizja Junior nadal się rozwijała i nie wyklucza zwiększenia limitu krajów uczestniczących, co mogłoby się wiązać ze zmianą formatu konkursu. Mówił, że EBU prowadziło dialog z BBC w sprawie powrotu Wielkiej Brytanii 🇬🇧 i rozmowy będą kontynuowane. Z krajami nordyckimi (Szwecja 🇸🇪, Dania 🇩🇰 i Norwegia 🇳🇴) sytuacja jest trudniejsza i na razie szanse na ich powrót są niewielkie. Być może wkrótce JESC będzie miało też wydanie konkursów na DVD, ale powrót fizycznego wydania składanki na razie nie jest pewny. Czy JESC doczeka się specjalnego koncertu jubileuszowego z okazji 20-lecia? Na to pytanie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

🇭🇷 Dora 2022: Znamy finalistów

Telewizja chorwacka HRT podała dziś wyniki pracy komisji selekcyjnej i skład finału Dory 2022. Do rywalizacji powracają m.in. Mia Negovetić (utwór „Forgive me” podpisują m.in. Laurell Barker i Andreas Stone Johansson), Bernarda (za utworem „Here for love” stoją tacy autorzy jak Andreas Björkman i Aidan O’Connor), Tina Vukov, Erik Vidović, Ella Oreskovic, ToMa, Elis Lovrić czy urodzona w 1944 roku Zdenka Kovačiček . Będą też tacy uczestnicy jak 51-letnia Mila Elegović, Roko Vušković i Marko Bošnjak. Łącznie w finale zaśpiewa 14 kandydatów, a HRT ma też listę rezerwową w składzie Karlo Vudrić, VYAN, grupa Totalni Optimizam i Stella Scholaja. Do konkursu przyjęto 184 zgłoszenia. O tym, kto został zakwalifikowany decydowali przedstawiciele HRT, Chorwackiego Stowarzyszenia Kompozytorów oraz Chorwackiej Unii Muzyków. Tradycyjnie już piosenki konkursowe nie będą w całości publikowane przed finałem, ale fragmenty zostaną przedstawione na parę dni przed preselekcjami. Finał odbędzie się 19 lutego w Opatiji.

Relacje Dziennika Eurowizyjnego z Paryża, TVP, HRT, fot.: M. Błażewicz, 2021

%d blogerów lubi to: