Eurowizja Junior na jeden dzień przed finałem! Dziś dwie ostatnie próby generalne. Gdzie śledzić relacje z La Seine Musicale? Zobacz nowy odcinek naszego vloga!

Dziś ostatni dzień prób przed Eurowizją Junior 2021! Od 10:30 rozpocznie się w La Seine Musicale pierwsza próba generalna, tzw. „prasowa” i chociaż spodziewano się zaostrzenia obostrzeń, to jednak organizatorzy zdecydowali się wpuścić dziennikarzy do areny, by pozwolić im śledzić próbę na żywo, a nie na ekranach. Dzięki temu po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć scenę, a także podpatrzeć kulisy, nie tylko te, które pokazywał oficjalny przekaz. Po raz pierwszy też zapoznamy się z pracą prowadzących (Elodie, Olivier i Carla), obejrzymy w całości Opening i Interval Acts oraz sekwencje głosowania. Co ważne, po raz pierwszy wszyscy uczestnicy wystąpią w prawidłowej kolejności startowej i zobaczymy, jak wpływa to na wrażenia i tempo show. Trzymamy też kciuki za ekipę realizatorów i techniczną by uniknęli wpadek, których było sporo w trakcie tych trudniejszych prób, zwłaszcza z rekwizytami. Będziemy mogli także obserwować sekwencję głosowania – podawania punktów od jurorów oraz prezentację wyników głosowania internautów. Cała próba ma potrwać do 13:00, a (jeśli jakość łączy internetowych w La Seine Musicale pozwolą) Dziennik Eurowizyjny relacjonować ją będzie opisowo na grupie na Facebooku oraz poprzez InstaStories profilu na Instagram. Streszczenie całej próby znajdziecie w ciągu dnia na Dziennik-Eurowizyjny.pl, a materiały zakulisowe pojawią się też w jednym z kolejnych odcinków naszego vloga!

Na godzinę 14:00 zaplanowano konferencję prasową wszystkich uczestników. Spotkanie ma się odbyć na żywo, jednak jeszcze nie wiadomo jak zostanie ono zorganizowane tak, by zachować odpowiedni dystans społeczny i nie narażać reprezentantów na dzień przed finałem. Oczywiście konferencja będzie transmitowana w sieci – na kanale JuniorEurovision na YouTube To wydarzenie ma potrwać godzinę. Po nim ruszy 30-minutowa konferencja prowadzących JESC 2021, a dodatkowo po 15:45 reprezentant Francji – Enzo 🇫🇷 – będzie mieć już swoje drugie samodzielne spotkanie z prasą. Pierwsze miał wczoraj – udzielał wielu wywiadów dla dziennikarzy francuskich, a także rozdawał im swój debiutancki album. O 17:00 w La Seine Musicale ruszy ostatnia i najważniejsza próba przed Eurowizją Junior 2021 – próba jurorska. Ma ona wyglądać dokładnie tak jak niedzielny finał, gdyż na jej podstawie piosenki oceniać będą jurorzy, a ich głosy stanowią 50% całego wyniku. Pierwotnie ta próba była biletowana, a publiczność miała ją oglądać na żywo, jednak z powodu trudnej sytuacji pandemicznej zamknięto ją dla widzów. Transmisję próby jurorskiej z Centrum Prasowego przeprowadzimy na grupie Facebook od 17:00 – bądźcie z nami!

Dziś przez cały dzień można głosować na swoich trzech faworytów Eurowizji Junior 2021! Jak to zrobić?

  1. Masz czas do niedzieli 15:59 by wejść na stronę vote.junioreurovision.tv lub jesc.tv
  2. Obejrzyj skrót występów, który uruchomi się automatycznie. Dowiesz się wtedy jak występy wyglądać będą w niedzielę w telewizji
  3. Spośród listy uczestników wybierz i zaznacz trzy kraje. Nie można wybrać ani mniej ani więcej państw – tylko trzy.
  4. Potwierdź swoje głosy i wyślij je

Więcej informacji na temat głosowania oraz zasady całego procesu wyjaśniamy TUTAJ.

Nowy odcinek vloga!

W trzecim odcinku zaprowadzimy Was na dach La Seine Musicale, pokażemy kolejny dzień z Centrum Prasowego oraz ujawnimy, na kogo zagłosowała Natalia!

Na zdjęciu: Bubble Room (fot. K.S./Dziennik Eurowizyjny)

%d blogerów lubi to: