Eurowizja Junior: Dziś drugi dzień prób przed finałem! Kto wystąpi? • Relacje z JESC w Telewizji Polskiej. Zobacz kiedy oglądać! • Dziś Sanremo Giovani we Włoszech i koniec głosowania w ESCZ • Trwają castingi w San Marino

Po wczorajszych emocjach związanych m.in. z próbą Polski dziś II dzień ćwiczeń w La Seine Musicale. Podobnie jak wczoraj, próby zaczynają się o 9:00, a tym razem potrwają do 18:00. Rozpocznie Azerbejdżan, a zakończy Francja. Plan prób poniżej:

  • 15. 🇦🇿 9:00-9:40 Próba Azerbejdżanu
  • 15. 🇧🇬 9:50-10:30 Próba Bułgarii
  • 15. 🇦🇱 10:40-11:20 Próba Albanii
  • 15. 🇺🇦 11:30-12:10 Próba Ukrainy
  • 15. 🇲🇰 12:20-13:00 Próba Macedonii
  • 15. 🇰🇿 14:00-14:40 Próba Kazachstanu
  • 15. 🇦🇲 14:50-15:30 Próba Armenii
  • 15. 🇷🇸 15:40-16:20 Próba Serbii
  • 15. 🇷🇺 16:30-17:10 Próba Rosji
  • 15. 🇫🇷 17:20-18:00 Próba Francji

Dziś z pewnością wielu czeka na próby takich faworytów jak Azerbejdżan, Macedonia, Armenia czy Rosja, ale na pewno ciekawe będą też zdjęcia i nagrania z występów m.in. Albanii, Kazachstanu czy Francji. Ponieważ próby nie są otwarte dla dziennikarzy, jedynym źródłem relacji będzie portal JuniorEurovision.tv. Próby wyglądają podobnie jak wczoraj i składają się z następujących elementów: pobyt w garderobie, konsultacje ds. fryzur i make-up’u oraz wykonanie, instrukcja bezpieczeństwa, konfiguracja odsłuchów, próba na scenie (40 minut), pobyt delegacji w Viewing Room i wybór fragmentów do recapów oraz głosowania internetowego, wywiad dla JuniorEurovision.tv i nagranie refrenu piosenki „Imagine”, którą wspólnie wykonają wszyscy uczestnicy. Po próbach reprezentantów odbędą się 2-godzinne ćwiczenia prowadzących w sprawie podawania głosów. Kraje, które dziś nie mają próby będą mogły spędzić dzień na zwiedzaniu Paryża lub indywidualnych ćwiczeniach w hotelu. Organizatorzy nie planują żadnych aktywności związanych stricte z konkursem, więc Sara James i jej ekipa mają dziś wolne i czas na odpoczynek. Kolejna próba Sary James w czwartek o 15:00.

Dziennik Eurowizyjny w Paryżu, Eurowizja Junior w TVP

Dziś Dziennik Eurowizyjny wyrusza do Paryża 🇫🇷, by od czwartku relacjonować przygotowania już z Centrum Prasowego na Ile Seguin. W planach są nie tylko znane Wam już lajfy z prób (dostępne na Facebooku) czy zdjęcia i nagrania na Instagramie, ale też vlogi dotyczące naszego pobytu w stolicy Francji, eurowizyjne zwiedzanie Paryża czy wywiady nie tylko z uczestnikami. Śledźcie koniecznie nasze social media (w tym kanał na YouTube), a jeśli chcecie wiedzieć jeszcze więcej, skorzystajcie z opcji Patronite.pl, która w zależności od wybranego progu daje Wam dostęp do niepublikowanych nigdzie indziej zdjęć, nagrań czy informacji. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. Relacje z pobytu Sary James w Paryżu 🇵🇱 oglądać możecie też codziennie rano w „Pytanie na Śniadanie” oraz na mediach społecznościowych TVP. Mateusz Szymkowiak wejdzie za kulisy konkursu by pokazać to, czego dziennikarze i widzowie nie zobaczą w trakcie transmisji. Dodatkowo przed sobotnim „Teleexpressem” ok. 16:50 (na 10 minut przed startem próby jurorskiej) specjalna relacja z La Seine Musicale. W relacjach przygotowanych przez TVP i Mateusza Szymkowiaka pojawią się m.in. Valentina (zwyciężczyni JESC 2020), Carla (jedna z prowadzących JESC 2021), Barbara Pravi (ESC 2021) czy Ofenbach (Opening Act JESC 2021). Transmisja finału w niedzielę 19 grudnia o 16:00.

Eurowizja 2022: Co nowego na Ukrainie, w Czechach i San Marino?

Telewizja ukraińska 🇺🇦 rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do preselekcji przed Eurowizją 2022. Piosenki wysyłać można do 10 stycznia, a nazwiska uczestników poznamy 24 stycznia. Same selekcje mają się odbyć w lutym, jednak nie znamy jeszcze dokładnego formatu. Wiemy, że nie będą one wyglądać tak jak w ostatnich latach, gdyż stacja UA:Pershyi poszukuje nowego producenta. O wynikach konkursu mają jednak nadal decydować widzowie oraz jurorzy. Dziś kończy się głosowanie internetowe w preselekcjach czeskich ESCZ 🇨🇿. Swoich faworytów wciąż jeszcze można wspierać poprzez oficjalną aplikację Eurowizji. O wynikach decydować będzie eurowizyjne jury międzynarodowe oraz internauci z Czech i całego świata. Wśród faworytów wymienia się Elis Mraz czy Giudi. Wyniki poznamy 16 grudnia podczas specjalnej prezentacji transmitowanej na żywo w Internecie na profilu telewizji czeskiej. Od poniedziałku w San Marino 🇸🇲 trwa seria castingów dla kandydatów do półfinału preselekcji „Una Voce Per San Marino”. Wczoraj przed jurorami wystąpili m.in. Massimiliano Tufo, Gisele Abramoff, Waleska Lafitte czy Stefan Varga, a dziś zaprezentują się No Longer Player, Libero Reina, MST czy Matilde Pieri. Wśród kandydatów nie brakuje Włochów 🇮🇹, a jeden z nich zdradził Dziennikowi Eurowizyjnemu powód, dla którego chce reprezentować San Marino: „Ten kraj był celem pierwszej wspólnej podróży moich rodziców. Chcę wyśpiewać tę miłość” – mówi Massimiliano Tufo, 23-letni wokalista i autor piosenek z Rzymu. Z informacji od uczestników wiemy, że organizacja castingów przebiega bardzo sprawnie, wszyscy są w San Marino pomocni i zaangażowani w cały proces, a jury działa profesjonalnie. Wyniki castingów mają być przedstawione w połowie stycznia – poznamy wtedy grono półfinalistów, które powalczy o 8 miejsc w finale.

🇮🇹 Dziś Sanremo Giovani w RAI Uno

Chociaż większość naszej uwagi skupia się na Eurowizji Junior, nie należy zapominać, że jesteśmy już w trakcie sezonu preselekcyjnego 2022. Dziś we Włoszech finał Sanremo Giovani, czyli programu, który wyłoni dodatkowych uczestników lutowego festiwalu Sanremo. Zgodnie z rekomendacją Amadeusa (dyrektora artystycznego show) RAI zdecydowała o zwiększeniu stawki festiwalu z 24 do 25 uczestników, tym samym Sanremo Giovani wyłoni nie dwóch, a aż trzech zwycięzców. Dziś o miejsce w festiwalu powalczy 12 młodych kandydatów, a oceniać ich będzie specjalna komisja oraz sam Amadeus. Ośmiu uczestników pochodzi z otwartego konkursu, do którego przyjęto ponad 700 zgłoszeń. W gronie uczestników są m.in. Esseho, Matteo Romano, Tananai czy Samia z Jemenu 🇾🇪. Dodatkowo w Sanremo Giovani wystąpi czworo wokalistów wybranych poprzez konkurs Area Sanremo – Destro, Littame, Senza_Cri i Vittoria. Transmisja Sanremo Giovani z Sanremo Casino Theatre ruszy o 21:25 i potrwa 140 minut. Program dostępny będzie TUTAJ.

Źródło: JuniorEurovision.tv, TVP, UA:Pesrhyi, Ceska televize, SMRTV, Rai Uno, inf. własne, fot.: @eurovisionfrnet

%d blogerów lubi to: