Eurowizja Junior : Próby w La Seine Musicale • Sara James na scenie. Wiemy, jak wyglądać będzie występ • Które kraje mają szanse na top10? Sprawdź nasze przewidywania • Aleksander Sikora i Marek Sierocki komentatorami JESC 2021?

🇵🇱 Sara James na scenie Eurowizji Junior 2021

Polska ekipa była ostatnią, która miała dziś próby w La Seine Musicale pod Paryżem. Sara wystąpiła w różowym stroju ozdobionym kwiatami (kwiaty ma także na dużych kolczykach), a jej tancerki w kombinezonach pomalowanych w niebiesko-fioletowe bartwy. Także twarze pięciu tancerek są pomalowane. Podczas występu Amelia, Zuzia, Julka i dwie Nadie będą miały białe gałązki, które niektórym od razu skojarzyły się z występem ukraińskiej formacji Go_A 🇺🇦 podczas Eurowizji w Rotterdamie. Niektórzy strój Sary porównują natomiast ze stylizacjami popularnej Sanah. Portal JuniorEurovision.tv opisuje naszą choreografię jako wyjątkową, która w pewnych momentach imituje nawet pływanie synchroniczne. W tle mamy piękne drzewo przyozdobione koloroymi liśćmi, a całość na tle mocno rozgwieżdżonego. Pojawia się też kula ziemska. Wygląda to niezwykle efektownie, a sam występ jest spójny, utrzymany w podobnej tonacji barw i profesjonalny.

Eurowizja Junior: Pierwszy dzień prób zakończony

W La Seine Musicale zakończył się już pierwszy dzień prób, a zdjęcia i krótkie nagrania z dzisiejszych występów opublikował portal JuniorEurovision.tv gdyż próby nie były dostępne dla dziennikarzy. Z samego rana ćwiczył Simao Oliveira z Portugalii 🇵🇹, który na scenie występuje sam i prezentuje się niezwykle elegancko, z nastrojowym oświetleniem i nostalgicznymi wizualizacjami przedstawiającymi obrazy dawnej Portugalii. Po nim pojawił się Irlandczyk Maiu 🇮🇪 z młodzieżowym wystrojem sceny – wokalista także śpiewa na scenie sam, bez tancerzy. Maltański duet Ike & Kaya 🇲🇹 ma wizualizacje pasujące do utworu, bo chociaż „My Home” ma wstawki raperskie, to jednak całość prezentuje się tak słodko jak strój wokalistki. Pojawia się też kwiecista ozdoba na kokon bujany, który każdy może wstawić sobie do ogrodu. Bardzo japoński prezentuje się Holandia – Ayana 🇳🇱 śpiewa o tęsknocie za rodziną z Kraju Kwitnącej Wiśni 🇯🇵, a cały występ oparty jest na elementach, które można powiązać z krajem jej krewnych. Ku zaskoczeniu wielu, jest tam też sporo dynamiki. Niemka Pauline 🇩🇪 stawia na energię, kolory i tabliczki z symbolami kuli ziemskiej czy znaku Peace. W tle widzimy grafiki z ludźmi trzymającymi podobne tabliczki. Reprezentantka Włoch 🇮🇹 – Elisabetta – zaprezentowała stroje i wizualizacje, które według niektórych nie pasują do rockowego klimatu utworu, jednak energią i mocnymi brzmieniami Włoszka z pewnością się wyróżni. Furorę zrobił dziś Gruzin Niko 🇬🇪, który wraz z tancerkami przeniesie nas w klimat lat 70. Mówi się, że Gruzja może być „czarnym koniem” konkursu. Hiszpan Levi 🇪🇸 stawia na sporo ruchu i choreografię, którą wykonuje z tancerkami. Na scenie radzi sobie świetnie, a dla widzów finału będzie mieć…niespodziankę. Czy chodzi o dekoracje, które mają się kojarzyć z przystankami lub wagonem?

Na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego można głosować i przewidywać miejsce w top10 dla poszczególnych państw. Tak aktualnie prezentują się wyniki:

Szansa na top10 [wyniki będą aktualizowane]

  • 98% Polska
  • 79% Włochy
  • 63% Hiszpania
  • 56% Gruzja
  • 47% Holandia
  • 34% Niemcy
  • 16% Malta
  • 12% Portugalia
  • 9% Irlandia

🇵🇱 Eurowizja Junior w TVP – kto skomentuje konkurs?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Eurowizję Junior po raz pierwszy skomentują dla widzów telewizyjnej jedynki Aleksander Sikora i Marek Sierocki, duet, który zastąpił Artura Orzecha w roli komentatora przy Eurowizji 2021 w Rotterdamie. W rozmowie z portalem JastrzabPost Olek nie chciał jeszcze nic potwierdzić, ale przyznał, że ma nadzieję iż otrzyma takie zadanie od TVP. „Będzie mi bardzo miło, jeśli mógłbym skomentować dziecięcą wersję Eurowizji” – powiedział. Nie wyobraża sobie komentować samodzielnie, a razem z Markiem dobrze czuli się w tandemie. Gospodarz Eurowizji 2019 w Gliwicach uważa, że Sara James prawdopodobnie znajdzie się w pierwszej trójce, a szanse Polski są w tym roku ogromne. Zwraca uwagę na jej głos, osobowość, talent i piosenka składają się na „petardę” i mocno trzyma za nią kciuki. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2021 pokazany będzie przez TVP1, TVP Polonia oraz TVP ABC 19 grudnia (niedziela) od 16:00 do 18:30. Show transmitowane będzie także przez Internet na JuniorEurovision.tv oraz przez szereg międzynarodowych i dostępnych w Polsce stacji takich jak RTP Internacional czy TVE Internacional. Relacje z przygotowań do JESC śledzić można na social mediach Eurowizja TVP, a codziennie rano reportaże Mateusza Szymkowiaka pojawią się w „Pytanie na Śniadanie” TVP2. Swoje materiały publikować ma także TVP Info, której dziennikarze są w Paryżu.

Dora 2022: Finalistów poznamy w piątek

Telewizja HRT ma podać nazwiska finalistów (i listę rezerwową) Dory 2022 🇭🇷 do końca tego tygodnia, a portal „Slobodna Dalmacija” informuje o kolejnych wykonawcach, którzy mieli zgłosić się do konkursu. Trzeci raz próbować chce Mia Negovetić i znów postawi na utwór szwedzkich kompozytorów. Zgłosili się też Ella Oreskovic oraz ToMa, wokaliści znani z tegorocznego finału. Już wcześniej mówiło się o aplikacji Damira Kedzo (ESC 2020), jednak jego menadżerka informuje, że piosenkarz ostatecznie utworu nie wysłał. Z nowych wykonawców w Dorze sprawdzić chce się Mija Dimsic, wokalistka z Osijeka, która wysłała utwór w języku angielskim. Jej piosenka ponoć już długi czas czekała w szufladzie, ale jest dla niej bardzo ważna. Zgłoszenie wysłała też Maja Bajamić ze Splitu, a także grupa Eclipse,którą czytelnicy Eurosong.hr wskazali jako jednego ze swoich wymarzonych reprezentantów. Poza listą finalistów telewizja HRT ma w piątek ogłosić także nazwiska jurorów, którzy pracowali w komisji selekcyjnej. Tymczasem w Szwecji 🇸🇪 trwają dyskusje o tym, kto może wygrać Melodifestivalen. Aktualnie w zakładach bukmacherskich liderem jest Robin Bengtsson, któremu daje się 10% szans na wygraną za „Innocent Love”. Drugie miejsce ma John Lundvik (9%) z „Anglavakt”, a trzecie Klara Hammarstrom (8%) z „Run to the hills”. Najmniejsze szanse na sukces mają m.in. Danne Strahed, Tribe Friday czy Browsing Collection, ale też Linda Bengtzing i Shirley Clamp.

Źródło: JuniorEurovision.tv, Instagram, TVP, JastrzabPost, Eurosong.hr, Eurovision Odds, fot.: @sara_james_music

%d blogerów lubi to: