X Factor Izrael: Co się działo w pierwszym odcinku? • Eurowizja Junior 2021: Znamy ceny biletów! • TVP: Zgłoszenia do preselekcji jeszcze przez 20 dni

Pierwszy odcinek izraelskiego „X Factora” 🇮🇱, który w tym roku połączony jest z preselekcjami do Eurowizji, wyemitowany został 30 października, a przed jurorami zaśpiewało siedmiu wykonawców, w tym pochodząca z Azerbejdżanu 42-letnia Kamila Kama 🇦🇿, która zaskoczyła Nettę (fot.) głębokim głosem i ciekawym intro, a także nietypowym wykonaniem „Sweet Dreams”. Zdobyła cztery głosy na „Tak” i jeden na „Nie” – wraz z pięcioma innymi uczestnikami przeszła dalej. Wśród awansujących jest także Anna Stephanie, która wykonała „Soldi” Mahmooda. Kolejny odcinek programu pokazany będzie już dziś o 20:13 na Reshet 13 – transmisja internetowa dostępna TUTAJ. Pozostając w temacie preselekcji do ESC 2022 warto poinformować, że telewizja NRK 🇳🇴 ogłosi uczestników Melodi Grand Prix 2022 dopiero 6 stycznia. Nie wiemy jeszcze kto może powalczyć o Turyn, ale Norwegowie zapowiadają pełen wachlarz gatunków muzycznych, od ballad po country. Stig Karlsen (MGP manager) nie jest co prawda obiektywny, ale twierdzi, że MGP będzie miało niezwykle wysoki poziom i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dokładny format ogłaszania artystów i piosenek nie jest jeszcze znany, ale wiemy, że pierwszy półfinał odbędzie się już 15 stycznia. Spodziewamy się, że w każdym półfinale pojawią się po cztery utwory, a część piosenek będzie już automatycznie zakwalifikowana do finału 19 lutego.

Czekamy na kolejne utwory JESC 2021

Zapowiedziany na sobotę 30 października półfinał preselekcji gruzińskich „Ranina” 🇬🇪 nie został pokazany ze względu na wydarzenia polityczne w Gruzji i na razie nie wiadomo kiedy nastąpi jego emisja oraz czy w związku z tym zmieni się data finału talent-show. Zgodnie z wcześniejszym harmonogramem finał miał być pokazany 6 listopada. Tymczasem coraz bliżej do premier kolejnych piosenek z Eurowizji Junior. Telewizja RTP 🇵🇹 nagrała już klip do piosenki „O Rapaz” Simao Oliveiry. Teledysk powstał w mieście Ilhavo. Klip do eurowizyjnej piosenki nagrywa też Enzo z Francji 🇫🇷, z kolei Macedończycy 🇲🇰 ogłaszają, że lada moment nastąpi premiera piosenki „Green Force” dla Dajte Muzika. Niebawem nastąpi też wewnętrzny wybór piosenki dla Sony Azizovej z Azerbejdżanu 🇦🇿. Portal 12xal informuje, że selekcje są już w zaawansowanym momencie, a grupa focusowa skupi się teraz na krótkiej liście utworów. Sona już wcześniej mówiła, że najchętniej wykonałaby utwór w stylu rockowym, jednak jeśli to nie będzie możliwe, chciałaby aby w piosence na JESC 2021 zawarto brzmienia tradycyjnych instrumentów Azerbejdżanu.

Eurowizja Junior 2021: Ceny biletów

Podano już ceny biletów na Eurowizję Junior 2021 w Paryżu. Dostępne będą wejściówki na Jury Show 18 grudnia o 17:00 (godzinę później niż zwykle) oraz na finał telewizyjny 19 grudnia o 16:00. Wstęp na próbę jurorską to koszt od 29 do 73 euro, w zależności od rodzaju miejsca. Najtańsze są miejsca stojące, najdroższe te w „złotej” kategorii. Dodatkowo dostępne są pakiety rodzinne dla 4 osób w cenie od 110 do 150 euro, co ma dać rodzinom oszczędności. Bilety na finał są oczywiście droższe – od 39 do 83 euro, natomiast pakiet rodzinny od 135 do 180 euro. Na razie nie podano jeszcze żadnych informacji dotyczących zasad wpuszczania osób niezaszczepionych przeciw covid-19. Wiemy, że finał potrwa 2,5 godziny, a do La Seine Musicale będzie można wejść na półtorej godziny przed rozpoczęciem konkursu. Bilety mają trafić do sprzedaży 3 listopada, a zakup możliwy będzie na TEJ stronie. Nadal brak jakichkolwiek informacji na temat Centrum Prasowego, ale jeśli EBU i France Television planują przygotować show bez poważniejszych restrykcji, to proces akredytacyjny dla prasy powinien ruszyć lada dzień.

20 dni do końca zgłoszeń w Polsce

Do 20 listopada do 22:00 Telewizja Polska przyjmuje zgłoszenia do wewnętrznych preselekcji przed Eurowizją 2022. Swoje aplikacje należy wysyłać na adres eurowizja@tvp.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni laureata, a sposób głosowania jest tym razem dokładnie opisany. Każdy z członków Komisji Konkursowej ma prawo zaproponować pod głosowanie trzech wykonawców spośród zgłoszonych, ale nie tylko – zgodnie z regulaminem: „Każdy z członków Komisji Konkursowej może zgłosić do drugiego etapu 1 Wykonawcę spoza nadesłanych zgłoszeń wedle własnego uznania.” Łącznie w finałowym głosowaniu weźmie więc udział do 15 wykonawców. Co ciekawe, TVP zakłada, że komisja nie będzie miała aż tak dużego pola do popisu, wiec zakładany jest scenariusz, że do drugiego etapu przejdzie mniej piosenek. Minimalnie w finale może być trzech wykonawców, co znaczy, że dwóch członków komisji nie wybrałoby żadnej piosenki. W głosowaniu finałowym każdy juror ocenia utwory w skali od 1 do 10, a wygrywa ta propozycja, która zdobędzie najwięcej punktów. W przypadku remisu decydujący jest głos Przewodniczącego Komisji Konkursowej. Chociaż sam format głosowania jest ciekawy, zapewne nigdy nie dowiemy się kto jak głosował i którzy wykonawcy przeszli do finału. TVP planuje ogłosić jedynie nazwisko laureata konkursu. Ma to zrobić do 2 stycznia 2022 roku. Szczegółowy regulamin dostępny jest TUTAJ.

Już tylko do 12 listopada czekamy na Twoje zgłoszenie do konkursu na identyfikację wizualną Dziennika Eurowizyjnego w sezonie Eurowizji Junior 2021! Do wygrania gadżety eurowizyjne! Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Źródło: Reshet 13, Eurovoix, 12xal, Instagram, Eurovision Macedonia, La Seine Musicale, TVP, fot.: @nettabarzi

%d blogerów lubi to: