W czwartek premiera teledysku do „Somebody” Sary James! • Aca Lukas gotowy do Beoviziji • Nowe plotki z Włoch

Od 18 października telewizja France 2 🇫🇷 będzie wieczorami emitować 5-minutowe reportaże dotyczące przygotowań do Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. Program „Dans le secret de l’Eurovision Junior” ma zwiększyć zainteresowanie konkursem, który po raz pierwszy organizowany jest we Francji. Producenci mają w planach emitować go codziennie przez 2 miesiące jako swoiste odliczanie do wielkiego finału 19 grudnia o 16:00. Program nie jest w żaden sposób powiązany z wyborem reprezentanta Francji na JESC 2021 – nadawca swojego przedstawiciela wskaże wewnętrznie. Emisja reportażu planowana jest ok. 20:40. Tymczasem w czwartek odbędzie się premiera eurowizyjnego teledysku do „Somebody” Sary James, reprezentantki Polski 🇵🇱. Klip przygotowała agencja Mind Productions z Dawidem Ziembą na czele – wcześniej pracowali m.in. z Viki Gabor. Premiera o 10:15 w „Pytanie na Śniadanie”, a polska reprezentantka opublikowała dziś na Instagramie zwiastun klipu. Realizacja klipu do utworu z Eurowizji Junior nie jest dla nadawcy startującego w konkursie obowiązkiem, ale ma sporą wartość promocyjną. TVP profesjonalne teledyski przed JESC zaczęła przygotowywać od 2018 roku. Wcześniej tylko grupa KWADro miała klip do swojej piosenki, jednak był to jedynie zlepek materiałów video prezentujący przygotowania do preselekcji. Kasia Żurawik, Oliwia Wieczorek i Alicja Rega nie miały możliwości nagrania teledysków do swoich konkursowych utworów.

Co nowego na Łotwie i w Serbii?

Od czwartku (7.10.) telewizja łotewska 🇱🇻 zacznie przyjmować zgłoszenia do preselekcji „Supernova”. Propozycje będzie można wysyłać do 7 grudnia. Zgodnie z regulaminem dozwolony jest start zagranicznych kompozytorów, jeżeli współpracowali z lokalnymi twórcami, a ich utwór zaśpiewa ktoś z łotewskim obywatelstwem. Po zamknięciu etapu zgłoszeniowego jury (złożone głównie z radiowców) przesłucha nadesłane kompozycje bez wiedzy o tym, kto je śpiewa. Do dalszego etapu ma być wybranych od 16 do 24 utworów. Najpewniej format konkursu składać się będzie z dwóch półfinałów i finału, ale szczegóły poznamy dopiero w styczniu. Selekcje planowane są na luty. Tymczasem w Belgradzie zakończyły się prace nad preselekcyjną propozycją wokalisty Acy Lukasa 🇷🇸 (fot.), który ze względu na swój status na lokalnym rynku muzycznym już teraz uznawany jest za jednego z faworytów Beoviziji. „Wielki trud i sporo pracy włożyliśmy w to by w przyszłym roku nie skompromitować Serbii i przywrócić jej miejsce na muzycznym tronie Europy” – zapowiada ekipa Acy. Piosenkarz ma 52 lata, do tej pory wydał 10 albumów, zdobył też parę prestiżowych nagród muzycznych. W 2013 na jego koncert na stadionie Marakana przybyło aż 50 tys. osób. Popularność zdobył też jako juror show „Zvezde Granda” i za sprawą dość bujnego życia miłosnego i skandali. Ma czwórkę dzieci z trzech różnych małżeństw. Wielokrotnie miał zatargi z prawem, m.in. za nielegalne posiadanie broni, narkotyki czy fizyczną napaść na swoją byłą żonę.

🇮🇹 Mika jednak poprowadzi Eurowizję 2022?

Gabriele Corsi, komentator Eurowizji dla RAI ogłosił w programie „Chiamate Roma Tiuno Triuno”, że Eurowizję 2022 poprowadzi Mika, wokalista, którego management miał już wcześniej dementować te spekulacje. Koledzy z audycji poprawili Gabriele, który zaczął się tłumaczyć, że może jednak doszło do pomyłki, ale media i tak podchwyciły temat i znów rozpoczęły się plotki. Czy Mika został jednak przekonany do poprowadzenia konkursu? Być może, zwłaszcza, że Włosi planują na scenie Eurowizji pokazać aż czterech prezenterów, więc Mika może byłby kimś w rodzaju pobocznego prowadzącego. Najpewniejszym nazwiskiem jest nadal Alessandro Cattelan, który być może ma już podpisany kontrakt z RAI ws. konkursu. Drugim typowanym nazwiskiem jest Milly Carlucci. Najpewniej nazwiska prowadzącym poznamy dopiero w listopadzie, bo wciąż najważniejsze jest dla nas ogłoszenie miasta-gospodarza. Ze względu na wyboru lokalne w Turynie (II tura), ogłoszenie może zostać przesunięte na ostatni tydzień października. Wyboru w Turynie mają się odbyć w dniach 16-17 października. Wcześniej, bo 11 października mija deadline dla nadawców, którzy wstępnie zgłosili chęć udziału w Eurowizji. Telewizje mogą się wycofać nie ponosząc kary finansowej. Po 11 października taki ruch może być już kosztowny. Spekuluje się, że w Eurowizji 2022 wystartuje 40 państw.

Źródło: Instagram, Eurovoix, Naslovi.net, EurofestivalNews, fot.: aleksandar_vuksanovic_official

%d blogerów lubi to: