Znamy reprezentanta Holandii! Dziś wybieramy polskiego przedstawiciela do Paryża! Kto wygra „Szansę na Sukces” i z jakim utworem?

W sobotę wieczorem odbył się finał preselekcji Holandii do JESC 2021 🇳🇱! Wygrała Ayana z utworem „Mata Sugu Aō Ne (またすぐ会おうね)”, dzięki której na Eurowizji Junior znów usłyszymy język japoński (ostatni raz pojawił się tam w utworze Serbii z 2006 roku). Piosenka Ayany napisana została po holendersku, angielsku i japońsku przez Ferry’ego Lagendijka. W głosowaniu finałowym Ayana zdobyła po 12 punktów od dwóch grup jurorskich – Kids Jury i Professional Jury, jednak zajęła dopiero 3. miejsce w televotingu (9 punktów). Łącznie dało jej to 33 punkty i pierwsze miejsce. Trzy punkty mniej miała grupa SH!NE za „A million little things”, która była faworytem widzów, jednak w głosowaniu Kids Jury miała drugie, a u Professional Jury trzecie miejsce. W finale trzecie miejsce przypadło Melody, a ostatnie Priscilli. Chociaż pierwotnie selekcje miały odbyć się w Rotterdam Ahoy, ostatecznie finał przeniesiono do nowozbudowanego RTM Stage. Konkurs poprowadzili Romy Monteiro i Buddy Vedder, a w skład jury weszli m.in. grupa Unity (JESC 2020) czy Jeangu Macrooy (ESC 2021).

🇵🇱 Finał narodowy w Polsce o 15:15

Dziś o 15:15 wielki finał „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2021” na żywo w TVP2. O wygraną walczą Sara Egwu-James (zwyciężczyni „The Voice Kids 4”), Miłosz Świetlik Skierski oraz Marysia Stachera – wokaliści wygrali swoje odcinki półfinałowe. W pierwszej części finału zaśpiewają inne utwory z repertuaru swoich odcinków:

 • Marysia Stachera – repertuar eurowizyjny
 • Miłosz Świetlik Skierski – piosenka z „Akademii Pana Kleksa”
 • Sara Egwu-James – utwór ABBY lub Celine Dion

Najciekawsza będzie jednak druga część, podczas której premierowo zaprezentowane będą piosenki przygotowane na Eurowizję Junior 2021 przez zaproszonych przez producentów show autorów i kompozytorów. Wszystkie piosenki będą śpiewane po polsku i po angielsku. O tym, kto pojedzie na Eurowizję Junior i jaka piosenka wybrzmi w Paryżu zadecydują widzowie głosujący poprzez system sms oraz jurorzy:

 • Anna Cyzowska-Andura – dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP
 • Grzegorz Urban – dyrektor muzyczny „Szansy na sukces”
 • Konrad Smuga – Creative Director Junior Eurovision Song Contest 2019-2020

Na słynnej kanapie „Szansy na Sukces” zasiądzie m.in. Roksana Węgiel, która ma wspierać kandydatów w walce o wygraną. Finał rozpocznie się na żywo o 15:15 w TVP2 i potrwa niecałą godzinę. Wyniki przekazane będą w formie dwóch rankingów – utwór, który zdobędzie najwięcej głosów od widzów dostanie 5 punktów, ten kolejny 3 punkty, a najsłabszy 1 punkt. Tak samo punkty przekażą jurorzy. Wyniki podczas programu zaprezentuje Marek Sierocki, a w przypadku remisu decydować będzie wyższa nota od komisji. Zdecydowaną faworytką jest Sara Egwu-James, która wygrała wszystkie ankiety przygotowane na mediach społecznościowych Dziennika Eurowizyjnego.

Finał „Szansy na Sukces” o 15:15 na żywo w TVP2, a później dostępny będzie też na TVP VOD. Powtórki 2 października o 15:15 (TVP2) i 18:10 (TVP Polonia) oraz 6 października o 23:35 (TVP Rozrywka)

Znamy już zwycięski utwór?

W tym roku nie udało się dograć technicznych szczegółów tak dobrze jak w 2019 i 2020 roku. Niestety utwór Sary Egwu James pt. „Somebody” trafił już na Spotify o północy więc fani mają okazję się z nim zapoznać. Piosenkę przygotowali Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Jan Bielecki i Tom Martin o których więcej przeczytacie w kolejnym artykule (jeżeli Sara wygra preselekcje). O ile zwycięstwo wokalistki jest i tak niemal pewne ze względu na znacznie większą popularność i rozpoznawalność, fakt, że tylko jej utwór został już opublikowany, a utwory Marysi i Miłosza nie, może wywołać niesmak i poczucie niesprawiedliwości. Najpewniej winę za to ponosi wytwórnia Sary, ale i Telewizja Polska powinna dopilnować by premiera internetowa utworu została zaplanowana w odpowiedni sposób, tak jak to czyniono w poprzednich latach.

Źródło: TVP, NPO3, inf. własne, fot.: EBU/France 2

1 komentarz

 1. Konkurs to przykrywką żeby przepchać Sarę Ewy James.
  W tamtym tygodniu lepiej inne śpiewały dzieci od niej a i tak przeszła dalej to jest kpina.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: