Wymarzony Reprezentant Polski 2022: Wskaż swoich faworytów! • RAI przyjęło wszystkie bid-booki • Katolicka Eurowizja w Częstochowie

Mniej niż 10 miesięcy pozostało do Eurowizji 2022, wiele państw już wstępnie potwierdziło udział, niejako zrobiła to także TVP 🇵🇱 poprzez ostatnie wypowiedzi prezesa Jacka Kurskiego. O tym w jaki sposób nasza telewizja będzie przygotowywać się do wyboru reprezentanta dowiemy się zapewne później, a być może warto, by fani zasugerowali swoich faworytów do roli przedstawiciela kraju we Włoszech. Pora na kolejną edycję corocznego plebiscytu „Wymarzony Reprezentant Polski”! Głosowanie odbywa się co roku, w różnych formatach, chociaż jeszcze nigdy nie doszło do tego, by nasz zwycięzca faktycznie na Eurowizję pojechał. Kto wie, może tym razem to się zmieni. W zeszłym roku triumfowała Sanah, w 2019 wybraliście Dawida Podsiadło i Zuzę Jabłońską, w 2018 roku Margaret i Ifi Ude. W tym roku, po rocznej przerwie wracamy do dwuczęściowego głosowania, w którym wskazujemy zwycięzcę wśród tych najbardziej i mniej znanych wykonawców. Na początek jednak proces przyjmowania Waszych kandydatów! Do niedzieli włącznie czekamy na maksymalnie 5 Waszych faworytów, których należy podać w formularzu poniżej. Dodatkowo głosować można także poprzez Instagram na InstaStory (możliwe tylko jedno wskazanie). Spośród wszystkich kandydatów wybranych będzie 20 wykonawców, którzy później podzieleni będą na dwa poziomy – tych o statusie „gwiazdy” i bardzo popularnych oraz tych mniej rozpoznawalnych, ale z ogromnym potencjałem i szansą na wspaniałą muzyczną karierę. Następnie w dwóch głosowaniach wybierzemy zwycięzców, a wyniki zostaną przekazane do osób decyzyjnych w kwestii Eurowizji 2022!

Głosowanie poprzez formularz poniżej! Można zgłosić maksymalnie 5 wykonawców!

Gdzie pojedzie reprezentant Polski?

W telewizji włoskiej RAI 🇮🇹 odbyło się dziś zebranie zarządu na temat gospodarza Eurowizji 2022. Spotkanie zorganizowane przez prezesa telewizji – Marinellę Soldi dotyczy oczywiście wielu kwestii związanych z RAI, ale organizacja konkursu jest istotnym wątkiem, bo do wczoraj przyjmowano zaktualizowane bid-booki od miast, które chcą być gospodarzem ESC. Czy już dziś poznamy gospodarza? Z pewnością nie, ale być może niebawem dowiemy się, czy wszyscy chętni przygotowali oficjalne oferty i czy RAI dokona wstępnej selekcji zanim z przedstawicielami EBU odbędzie serię wizytacji. Przypomnę, że według ekspertów i bazując na stawianych wymogach największe szanse na wygraną i tytuł gospodarza Eurowizji 2022 mają Bolonia, Mediolan, Turyn, a także Rzym czy Genua. Od 2011 roku konkurs sześciokrotnie odbywał się w stolicach krajów (Baku 🇦🇿, Kopenhaga 🇩🇰, Wiedeń 🇦🇹, Sztokholm 🇸🇪, Kijów 🇺🇦, Lizbona 🇵🇹), a licząc Tel Awiw 🇮🇱 siedem razy. Pozostałe konkursy odbywały się w innych dużych miastach – Dusseldorf 🇩🇪, Malmo 🇸🇪, Rotterdam 🇳🇱. Najwięcej razy gospodarzem konkursu była stolica Irlandii – Dublin 🇮🇪, który aż sześciokrotnie gościł show. Szwedzkie Malmo 🇸🇪 i francuskie Cannes 🇫🇷 to jedyne miasta, które nie są stolicami, a miały okazję więcej niż raz organizować Eurowizję (nie licząc Hagi, która ma status stolicy administracyjnej Holandii 🇳🇱 i Jerozolimy której status stolicy Izraela 🇮🇱 nie jest jasno określony przez wszystkie kraje). Przypomnę, że Włochy dwukrotnie organizowały już Eurowizję – w 1965 w Neapolu, a w 1991 w Rzymie. Dodatkowo w 1985 roku kraj był gospodarzem Eurowizji dla Młodych Tancerzy w Reggio Emilia.

🇵🇱 Międzynarodowy konkurs muzyczny w Częstochowie

Czy wiecie, że w dniach 13-14 sierpnia w Częstochowie odbędzie się międzynarodowy konkurs piosenki chrześcijańskiej? Swoista „katolicka Eurowizja” pod nazwą „Jasna Strona Mocy” to dwa dni koncertowe z udziałem polskich i zagranicznych artystów. W piątek 13 sierpnia podczas koncertu „Abyśmy byli jedno” wystąpi m.in. siostra Cristina Scuccia z Włoch 🇮🇹, zwyciężczyni programu „The Voice”, a gościem będzie też In-Grid, która już dwa razy odwiedziła polskie preselekcje. Tego samego dnia zorganizowany zostanie też plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej, w którym udział wezmą utalentowani wokalnie uczestnicy reprezentujący różne kraje. Laureat tegorocznej edycji Festiwalu wyłoniony zostanie w drodze głosowania, które odbędzie się wśród uczestników Plebiscytu. Widzowie będą mogli głosować na Laureata Publiczności wysyłając sms. Koncert i konkurs poprowadzą Ida Nowakowska (dwukrotna gospodyni JESC) i Tomasz Wolny. Drugiego dnia (14 sierpnia) w trakcie koncertu „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” zaprezentują się znani i lubiani polscy wykonawcy. Koncert poprowadzą Rafał Brzozowski (ESC 2021) oraz Piotr Rubik (kompozytor piosenki Polski na JESC 2016). Koncerty transmitowane będą przez TVP1 w przyszły piątek i sobotę od 20:15.

Źródło: TVP, RAI, Eurovoix,

%d blogerów lubi to: