Ceremonia Otwarcia bez reprezentanta Polski • Co w przypadku izolacji na czas półfinału? • #WspieramyRafała

Dziś o 18:00 Ceremonia Otwarcia Eurowizji 2021 na terenie Rotterdam Cruise Terminal. Po turkusowym dywanie przejdą delegacje z 37 krajów, a reprezentanci będą pozować do zdjęć i odpowiadać na pytania dziennikarzy oraz prowadzących. Spotkają się też z przedstawicielami EBU i organizatorów oraz z burmistrzem Rotterdamu.

Niestety w ceremonii nie wezmą udziału dwie ekipy – z Australii i Polski. Montaigne nie przyleciała do Holandii z powodu obostrzeń w podróżowaniu, natomiast Rafał Brzozowski (jak i cała delegacja) przebywa w izolacji po tym, jak wczoraj u jednej z osób z otoczenia wokalisty wykryto covid-19. Zgodnie z protokołem bezpieczeństwa cała delegacja trafia wtedy na izolację i jest poddana testom PCR. Wyniki mają być dostępne dzisiaj. Ze względów bezpieczeństwa Rafał zostaje więc dziś z hotelu, a gospodarze ceremonii mają się z nim łączyć wirtualnie. Trzymamy kciuki by testy PCR wypadły negatywnie i by Polacy mogli wystąpić w półfinale konkursu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, wykorzystane będzie nagranie z live on tape lub nagranie z II serii prób technicznych – możliwość zdecydowania została ogłoszona przez EBU wczoraj. Zarówno osoba z pozytywnym wynikiem jak i pozostałe czują się dobrze. Koronawirus wykryty został podczas regularnego procesu testowania, tylko jedna osoba uzyskała wynik pozytywny.

Portal Eurowizja.org ogłosił akcję w ramach której każdy może wesprzeć Rafała w tym trudnym dla niego momencie. Wystarczy nagrać max. 15-sekundowy filmik z życzeniami powodzenia i zdrowia. Nagrani zbierane będą do dziś do godziny 17:00, a należy je wysyłać na redakcja@eurowizja.org. Wszystkie nagrania zostaną złączone w jeden filmik, który przekazany będzie Rafałowi. #WspieramyRafała ma dodać otuchy i pokazać siłę społeczności fanów Eurowizji, stąd do akcji przyłączają się także inne eurowizyjne media w Polsce, w tym Dziennik Eurowizyjny. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Transmisja eventu odbędzie się dziś o 18:00 na kanale Eurovision.tv. Całość ma potrwać około 3 godziny.

%d blogerów lubi to: