Eurowizja na żywo: Intensywny dzień w Ahoy Arenie! Próby techniczne finalistów i Rafała Brzozowskiego

Dziś bardzo długi i emocjonujący dzień prób w Ahoy Arenie. Rozpoczynamy od zamykającej I półfinał Malty, następnie pierwsza połowa II półfinału, w tym próba Rafała Brzozowskiego, a na koniec po raz pierwszy występy sześciu finalistów (Big5+gospodarz). Próby mogą być obserwowane przez dziennikarzy w Arenie lub na ekranach w Centrum Prasowym. Dodatkowo odbywają się konferencje prasowe.

Plan dnia dla Rafała Brzozowskiego

10:55 – wyjazd z hotelu
11:45 – 12:25 – make up + fryzury
13.30 – 13:50 druga próba techniczna
14:05 – 14:25 Viewing Room
15:15 – 15:35 Konferencja prasowa

Aktualizacja 11:26 🇲🇹🇸🇲🇪🇪

Malta walczy i reaguje na nieprzychylne komentarze związane ze strojem Destiny. Wokalistka tym razem do różowyh kozaków założyła srebrny strój, który jednak do tych butów średnio pasuje. W występie nie zmieniono prawie nic, nadal zdaje się być pusty i mało atrakcyjny, jednak należy przyznać, że wizualizacje i później „złoty deszcz” świetnie prezentują się w Arenie na żywo. W ujęciu telewizyjnym nie jest już tak zachwycająco. W przypadku San Marino istotna zmiana w „monstrancji” – zamiast kobiety z dzieckiem widzimy tam teraz wizerunek Flo Ridy. Delegacja kraju nadal nie informuje, czy amerykański raper pojawi się w Rotterdamie. Wciąż podkreślają, by jeszcze trochę poczekać. Estończyk Uku nie wprowadził zmian w swoim występie. Ciekawe, czy taki występ pozwoli mu awansować dalej.

Aktualizacja 12:41 🇨🇿🇬🇷

W występie Czech na nosie Benny’ego pojawiają się okulary, poza tym żadnych większych zmian nie wprowadzono. Niestety nadal ma się wrażenie, że wokalista śpiewa od niechcenia, ale może taki ma właśnie styl. Występ Grecji wygląda bardzo ciekawie z perspektywy areny, gdy na scenę wjeżdza platforma oświetlona na zielono, a wokół Stefanii tańczą osoby w białych strojach i których całe ciała pokryte są zielonym lateksem, by można było na nich wyświetlać wizualizacje, co daje niesamowity efekt w ujęciu telewizyjnym. Zdjęcia z tej próby znajdziecie na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego. Tymczasem w Centrum Prasowym Destiny uciekała przed pandą z WWF, a Senhit przyniosła ze sobą eurowizyjną monstrancję imitującą Flo Ridę.

🇵🇱 Rafał Brzozowski na scenie

Kolejna próba techniczna Rafała Brzozowskiego za nami. Wokalista tym razem wypadł lepiej, poprawiono część ujęć czy zgranie się z chórzystą, Pawłem Skibą, który stoi z boku sceny. Na wizualizacjach widzimy nie tylko teledysk do „The Ride” ale też specjalnie nagrane w Muzeum Neonów sekwencje tańca, co sprawia, że tancerze z ekranu tańczą dokładnie tak samo jak ci, co są na scenie obok Rafała. To, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że mamy w tym roku bardzo długi efekt pirotechniczny. Podzielony jest na sekwencje, zgodnie z układem piosenki – 11, 45 i 16 sekund, co łącznie daje 72 sekundy zimnych ogni na scenie, najpewniej najdłużej ze wszystkich tegorocznych występów.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu ESCarena.cz

Aktualizacja 14:47 🇦🇹🇲🇩🇲🇩

W występach Austrii i Mołdawii niewiele zmian, dopracowane ujęcia i światła. Islandia została po raz kolejny ciepło przyjęta w Centrum Prasowym. Występ jest pełen koloru i dobrej energii oraz nietypowych ruchów czy instrumentach o dziwnych kształtach, co na pewno przyciągnie oko widza.

Aktualizacja 16:16 🇷🇸🇮🇹

Serbski występ pełen tanecznej energii i może mieć świetny odbiór w Arenie. Pod sufitem wisi ogromna kula dyskotekowa. Dziewczyny są świetne wokalnie, a minimalistyczne wizualizacje doskonale pasują do rytmu utworu. Robi to spore wrażenie. Hurricane były ostatnimi półfinalistkami, które miały dziś próbę. Po nich na scenę wkroczyli Włosi z grupy Maneskin. Półnagi Damiano w srebrnych spodniach, a na scenie też jego muzycy i instrumenty. Mamy tu sporo pirotechniki – niezwykle atrakcyjnej, bogatej i różnorodnej. To będzie bardzo gorący występ i kto wie, może być to nawet występ na top3 finału.

Aktualizacja 19:09 🇩🇪🇳🇱🇫🇷🇬🇧

Olbrzymie opóźnienie w próbach doprowadziło do tego, że dzień stał się nieznośnie długi, a dodatkowo osoby podłączone do Wirtualnego Centrum Prasowego mają problem z obserwacją spóźnionych występów. Jendrik z Niemiec postawił na różowy strój i występ podobny do tego, co widzieliśmy w jednym z niemieckich programów telewizyjnych. Jest wesoło, zabawnie, energicznie i pełno tam ujmującego uśmiechu młodego Niemca. W prezentacji Holandii uwagę przykuwa strój Jeangu oraz specyficzny taniec, jakie jest tam wykonywany przez jedną z osób. Mamy też wizualizacje z fragmentem tekstu refrenu, zarówno po angielsku jak i w języku sranan tongo. Barbara Pravi za swój klasyczny występ nawiązujący do Edith Piaf zdobyła ogromne brawa w Centrum Prasowym. Skromne oświetlenie, czarna tonacja sceny i emocje – to są atuty występu, które sprawiają, że Pravi nie traci w notowaniach bukmacherskich. James z Wielkiej Brytanii ma na scenie dwie wielkie białe trąbki, a pomiędzy nimi pastylkę, na której stoi. Występują z nim też trębacze, całą ekipa wykonuje razem nieskomplikowaną choreografię. W końcowej części utworu wykorzystane są lasery. Występ jest dynamiczny, ale ma się wrażenie, że może być pominięty w stawce finałowej.

Aktualizacja 19:42 🇪🇸

Blas Canto ma bardzo ciemną scenę, jedynie punktowe, drobne światełka. Ubrany w ciemnoniebieską koszulę. W drugiej połowie występu pojawia się nad nim ogromny księżyc (kula podwieszona pod sufitem). Wykorzystana jest też maszyna do robienia wiatru.

Osobisty ranking prób:

 1. 🇮🇹 WŁOCHY
 2. 🇷🇸 SERBIA
 3. 🇸🇲 SAN MARINO
 4. 🇬🇷 GRECJA
 5. 🇫🇷 FRANCJA
 6. 🇩🇪 NIEMCY
 7. 🇦🇹 AUSTRIA
 8. 🇮🇸 ISLANDIA
 9. 🇲🇹 MALTA
 10. 🇲🇩 MOŁDAWIA
 11. 🇬🇧 WIELKA BRYTANIA
 12. 🇵🇱 POLSKA
 13. 🇪🇸 HISZPANIA
 14. 🇨🇿 CZECHY
 15. 🇳🇱 HOLANDIA
 16. 🇪🇪 ESTONIA

W dzisiejszym nagraniu fragmenty występów Malty, Serbii i Grecji oraz Sanja Vucic o miłości do Damiano, ścianka z Islandią i Niemcami czy Senhit i jej m”Flo Rida”

Relacje na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego (próby z Centrum Prasowego) oraz na Instagramie (próby z Areny) i wieczorem na YouTube (po 30 sekund czterech występów). Pełen harmonogram wydarzeń dostępny TUTAJ, a artykuł będzie aktualizowany.

%d blogerów lubi to: