Eurowizja na żywo: Dziś próby techniczne i konferencje półfinalistów. Na scenie Manizha z Rosji i nie tylko!

Dziś rusza II seria prób technicznych pierwszego półfinału, a uczestnicy mają 20 minut na scenie by jeszcze doszlifować swoje występy. To ich ostatnie ćwiczenia przed próbami generalnymi, które ruszą już w poniedziałek. Dziś też portal Eurovision.tv powinien zacząć publikować fragmenty występów w ujęciu telewizyjnym. Dodatkowo w Centrum Prasowym dziś konferencje reprezentantów, a dziennikarze mogą śledzić próby z Areny Ahoy.

Aktualizacja 11:40 🇱🇹🇸🇮🇷🇺🇸🇪

Od rana trwają próby w bardzo szybkim tempie. Niewiele jednak zmienia się w samych występach, raczej reprezentanci dopracowują wszystko to co przećwiczyli już wcześniej. Litwa nadal brzmi świetnie i bardzo ciekawie wygląda – to będzie mocny początek półfinału i całej Eurowizji. Ana Soklic ma swoje „momenty”, jednak nadal brakuje tu mocnego akcentu na ten najsilniejszy refren z końca piosenki. Manizha jak zwykle zachwyca. Tym razem Rosjanka wystąpiła w nieco zmodyfikowanym stroju, a jej chórzyści mają dziś outfity sceniczne – długie płaszcze. Wizualizacje do „Russian Woman” to niemal dzieła sztuki i szkoda, że nie będzie można ich w pełni zobaczyć w występie telewizyjnym, ale na pewno najciekawsze obrazy zaprezentuję wkrótce na Instagramie. Szwed miał pewne problemy ze światłem w swoim występie, ale wokalnie brzmi bardzo dobrze, więc nie ma obaw, że niedawny zabieg wpłynie negatywnie na prezentację sceniczną Szwecji.

Strzelanina w szkole w Kazaniu: Manizha reaguje

Podczas konferencji prasowej Manizha przekazała słowa wsparcia i kondolencje dla ofiar i rodzin ofiar tragicznej strzelaniny w szkole w Kazaniu. We wtorek 19-letni uczeń szkoły w stolicy Tatarstanu otworzył ogień w swojej byłej placówce szkolnej zabijając 10 osób.

Aktualizacja 13:20 🇦🇺🇲🇰

Chociaż nie było tego w planach, organizatorzy pokazali dziś Centrum Prasowemu występ Australii z live on tape. Ciekawy, utrzymany w ciemnych barwach, z wieloma efektami świetlnymi i kolorystycznymi odpowiadającymi atmosferze piosenki. Zdaje się, że Australia wzmocni swoje szanse na awans. Tymczasem w występie Macedonii niewiele zmian. Vasil zachował całą formułę prezentacji scenicznej, wraz z nakładkami na ekran, złotymi wizualizacjami oraz efektem „Dotter”.

Aktualizacja 15:20 🇮🇪🇨🇾🇳🇴🇭🇷

Próba Irlandii pozwoliła nam zobaczyć wymyślną prezentację sceniczną w nieco lepszych ujęciach, chociaż wciąż zdaje się, że na scenie panuje spory chaos. Szanse na awans, pomimo sporej pracy włożonej w występ, nie są zbyt duże. Norweg TIX nic nie zmienił w swoim występie, z kolei Elena z Cypru ma nie tylko trochę inne światła, ale też efekty pirotechniczne. Co ważne, Cypr prezentuje się na tyle dobrze, że coraz częściej mówi się o nim jako kandydacie nawet do wygranej. Albina z Chorwacji wciąż trzyma wysoki poziom – występ jest pełen energii i wielu „bajerów”, więc z pewnością przyciągnie uwagę.

EBU poinformowało, że Kateryna z zespołu Go_a nie wystąpi dziś podczas próby technicznej, a jej miejsce zajmie statysta. Nie ma na razie informacji, by Ukrainka zaraziła się covid-19, ale zgłosiła rano, że nie czuje się najlepiej. Oczywiście wykonano odpowiednie testy PCR dla całej delegacji.

Aktualizacja 16:56 🇧🇪🇮🇱🇷🇴

Belgowie nie wprowadzili modyfikacji do występu. Wszystko jest nadal dobrze zaprezentowane, a Hooverpohonic skupia się przede wszystkim na intymności występu. W Izraelu kosmetyczne zmiany. Usprawniono moment zdejmowania części kostiumu z Eden, a także zrezygnowana z nakładania jej ozdoby na głowę w trakcie występu, tylko teraz wokalistka śpiewa w tym cały swój utwór. W przypadku Rumunii nadal spore walki z głosem u Roxen. Niestety na trzy podejścia dwa wyszły dość słabo, trzeci był lepszy więc widać, że starania są. Pytanie, czego zabrakło i czy to przeszkodzi Rumunii w zajęciu wysokiego miejsca.

Aktualizacja 18:00 🇦🇿🇺🇦

W Azerbejdżanie zmiany, które już wcześniej zapowiadano. Efendi ma inny strój oraz inną fryzurę i wygląda znacznie lepiej niż podczas pierwszej próby. Dodatkowo w występie nieco inaczej rozstawione są światła oraz pojawiają się efekty pirotechniczne. Próba Ukrainy odbyła się przy pomocy statystki, która zastąpiła nieobecną Katerynę. Reprezentantka Ukrainy czeka na wynik PCR, czuje się dobrze. Delegacja postępowała zgodnie z protokołem bezpieczeństwa, który nakazuje osobie skarżącej się na złe samopoczucie pilne powtórzenie testu.

Osobisty ranking prób:

 1. 🇨🇾 CYPR
 2. 🇷🇺 ROSJA
 3. 🇱🇹 LITWA
 4. 🇮🇱 IZRAEL
 5. 🇧🇪 BELGIA
 6. 🇺🇦 UKRAINA
 7. 🇭🇷 CHORWACJA
 8. 🇦🇿 AZERBEJDŻAN
 9. 🇳🇴 NORWEGIA
 10. 🇷🇴 RUMUNIA
 11. 🇸🇮 SŁOWENIA
 12. 🇦🇺 AUSTRALIA
 13. 🇸🇪 SZWECJA
 14. 🇮🇪 IRLANDIA
 15. 🇲🇰 MACEDONIA

Relacje na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego (próby z Centrum Prasowego) oraz na Instagramie (próby z Areny i konferencje prasowe) i wieczorem na YouTube (po 30 sekund czterech występów). Pełen harmonogram wydarzeń dostępny TUTAJ, a artykuł będzie aktualizowany.

%d blogerów lubi to: