Eurowizja: Ostatnie próby techniczne półfinalistów

Dziś ostatnie próby techniczne półfinalistów. Od 10:00 zaczynamy z Gruzją, a kończymy po południu z Danią. Próby mogą być obserwowane w Ahoy Arenie, a w Centrum Prasowym odbędą się konferencje prasowe z wykonawcami. Jutrzejsza II seria prób finalistów nie będzie relacjonowana przez Dziennik Eurowizyjny, tak jak i niedzielna Ceremonia Otwarcia. Ze względu na wprowadzone limity polscy dziennikarze z fanowskich stron o konkursie nie będą mieć wstępu na czerwony dywan. Transmisja wydarzenia będzie natomiast dostępna online w niedzielę 16 maja od 18:00 na Eurovision.tv

Aktualizacja 11:38 🇬🇪🇦🇱🇵🇹🇧🇬

Delegacje są na tyle dobrze przygotowane, że wszystko dograły podczas pierwszych prób, a teraz jedynie upewniają się co do szczegółów. W przypadku Gruzji, Albanii, Portugalii czy Bułgarii żadnych istotnych zmian w prezentacji scenicznych nie widać. Ujęcia są dopracowane, światła dobrze zaprogramowane, a efekty przećwiczone. Po swoich próbach będą mieć czas aż do środy na wyciszenie się i mentalne przygotowanie do półfinału.

Dodatkowe informacje: Kateryna z grupy Go_A 🇺🇦 uzyskała negatywny wynik testu PCR na covid-19 i pomimo ostatniego złego samopoczucia czuje się już dobrze i będzie mogła wystartować w półfinale. Na scenę w Ahoy powróci w poniedziałek podczas prób generalnych półfinału. EBU poinformowało, że w tym roku nazwiska jurorów konkursu podane będą dopiero w noc finałową, by uniknąć jakichkolwiek możliwości przekupienia członków komisji. Jurorzy do soboty nie będą mogli informować publicznie o swojej funkcji.

Aktualizacja 13:36 🇫🇮🇱🇻

Finlandia i Łotwa także nie wprowadziły żadnych dodatkowych elementów do swoich występów. Zarówno Blind Channel jak i Samanta czują się na scenie już bardzo pewnie. W trakcie próby Łotwy dziennikarzy w Centrum Prasowym poproszono o dołączenie do oddania hołdu ofiarom Bombardowania Rotterdamu z 1940 roku. W Ahoy, jak i w całym mieście nastały dwie minuty ciszy.

Krótki dzień prób zakończony, a wszyscy półfinaliści mają już za sobą swoje dwie serie ćwiczeń. Przed nimi teraz próby generalne! Kto awansuje do finału? Poniżej moje aktualne przewidywania:

PÓŁFINAŁ 1: Litwa, Rosja, Szwecja, Australia, Cypr, Belgia, Izrael, Azerbejdżan, Ukraina, Malta

PÓŁFINAŁ 2: San Marino, Grecja, Austria, Mołdawia, Islandia, Serbia, Albania, Bułgaria, Finlandia, Szwajcaria

Relacje na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego (próby z Centrum Prasowego) oraz na Instagramie (próby z Areny) i po południu na YouTube. Pełen harmonogram wydarzeń dostępny TUTAJ, a artykuł będzie aktualizowany.

%d blogerów lubi to: