Tylko na Dzienniku Eurowizyjnym: Clara Rubensson prezentuje nowy utwór! • Jedna z autorek „The Ride” wydaje „Irreplaceable”

Już 30 kwietnia Clara Rubensson, 19-letnia wokalistka i kompozytorka ze Szwecji wydaje swój czwarty singiel pt. „Irreplaceable” 🇸🇪. Nowa piosenka znajduje się w stawce konkursu SR P4 Nasta w szwedzkim radiu. „Irreplaceable” to popowy utwór o silnych emocjach i zakochaniu, ale też o wątpliwościach związanych z miłosną relacją i potrzebą utrzymania wyjątkowych więzi międzyludzkich, które są niezastąpione. Clara Rubensson stworzyła nową piosenkę wraz z Thomasem Karlssonem, Johanem Maritzsonem i Joakimem Ovreniusem. Ten sam team stoi za eurowizyjną piosenką z Polski dla Rafała Brzozowskiego 🇵🇱 – „The Ride”. Oficjalna premiera singla w piątek 30 kwietnia, natomiast już dziś możecie usłyszeć nowy utwór tylko na Dzienniku Eurowizyjnym! Zapraszam też do śledzenia profilu Clary na Instagramie oraz zapoznania się z jej utworami na Spotify.

Eurowizja: Kim jest Klara Rubaszna?

Clara Rubensson dość nieoczekiwanie stała się popularna wśród polskich miłośników Eurowizji po tym jak wersja demo utworu „The Ride”, którą zaśpiewała, przedostała się do sieci, a wokół utworu zaczęły mnożyć się przedkonkursowe spekulacje. Jeszcze zanim TVP ogłosiła, że „The Ride” wykonane będzie przez Rafała Brzozowskiego, „damska” wersja piosenki zyskała wśród fanów spore uznanie, szybko dotarli oni do wykonawczyni i .. . ochrzcili ją „Klarą Rubaszną”. Wokalistce tak się to spodobało, że często wspominała o tym w różnych wywiadach, a specjalnie dla polskich fanów przygotowała nawet oficjalny artwork singla z nadanym jej pseudonimem (patrz wyżej). W niedawnym wywiadzie dla Dziennika Eurowizyjnego podziękowała za sympatię i za ciepłe komentarze dotyczące jej wykonania „The Ride”. Ma nadzieję, że rozgłos, jaki zyskała w środowisku polskich fanów, ale też tych zagranicznych, pozwoli jej rozwinąć muzyczne skrzydła i kto wie, może kiedyś pojawić się np. w Melodifestivalen.

Eurowizja 2021: Co z publicznością w Arenie?

Organizatorzy Eurowizji 2021 ogłosili, że uczestnicy konkursu na Ceremonię Otwarcia 16 maja dopłyną statkiem. Po zejściu na ląd przejdą po turkusowym dywanie, który rozwinięty zostanie przed Rotterdam Cruise Terminal na końcu molo Wilhelminy. Terminal wycieczkowy służył jako punkty odpraw przez rejsami Holland America Line i do tej pory uważany jest za część społecznego i przemysłowego dziedzictwa miasta. Nadal używa się go przy obsłudze statków pasażerskich, a znany jest też z popularnej kawiarni. Dodatkowo terminal posiada halę o powierzchni 3,8 tys. metrów kwadratowych i to właśnie tam zorganizowana zostanie Ceremonia Otwarcia. Całe wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi restrykcjami i zachowaniem dystansu społecznego. Transmisja dostępna będzie na Eurovision.tv. Tego dnia Centrum Prasowe będzie zamknięte, nie odbędą się żadne próby, a organizatorzy zaproszą akredytowanych na wycieczkę po mieście. Dziennikarze będą mogli popływać wodną taksówką czy zwiedzić taras słynnego budynku Depot. Niestety nadal nie wiadomo co z publicznością podczas eurowizyjnych eventów w Ahoy Arenie. Ministerstwo Edukacji, Kultury i Oświaty Niderlandów opóźnia decyzję w sprawie wpuszczenia widzów do obiektu. Spotkanie, które miało odbyć się już w środę, przeniesiono na dzisiaj. Czasu pozostało już niewiele, chociaż zapewne chętnych do zakupienia biletów nawet na ostatnią chwilę nie zabraknie. Zgodnie z zaleceniami rządu Holandii w Ahoy Arena znaleźć się może jednocześnie ok. 3,5 tysiąca osób na widowni.

Eurowizja i WWF razem ratują planetę

Konkurs Piosenki Eurowizji stał się partnerem World Wide Fund for Nature (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody) WWF by wspólnie nagłośnić potrzebę ratowania naszej planety. Organizatorzy konkursu już teraz zachęcają fanów do przyłączenia się do akcji #VoiceForThePlanet na stronie kampanii TUTAJ. Wszystkie nasze głosy mogą razem zademontrować globalne zapotrzebowanie na działania, które zostaną przedstawione podczas kluczowych konferencji międzynarodowych, gdzie rządy z całego świata wyznaczą nowe cele w zakresie ochrony przyrody. „Chcemy, by do akcji dołączyło jak najwięcej osób, ponieważ wierzymy, że razem możemy mieć wpływ na zmiany” – czytamy na stronie Eurovision.tv. To nie pierwszy raz, gdy Eurowizja wiąże się z tego typu akcjami czy fundacjami. Wielokrotnie organizacje takie jak Unicef czy Worldvision towarzyszyły Eurowizji Junior nagłaśniając problemy dzieci z krajów trzeciego świata. Tymczasem wczoraj wieczorem pojawił się pierwszy odcinek serii „Krista Calling”, w którym reprezentantka Finlandii 2013 przedstawia widzom kulisy przygotowań do Eurowizji. Siegfried zajrzy do Ahoy Areny by podpatrzeć budowę sceny, pokaże miejsca niedostępne widzom, będzie też relacjonować wszystko to, co dziać ma się na turkusowym dywanie. Nowe odcinki mini-serii dostępne będą w maju, kolejny obejrzymy już 5 maja!

Źródło: Press Release, Eurovoix, Eurovision.tv, fot.: Clara Rubensson

%d blogerów lubi to: