Eurowizja: Dziś rozmowa Rafała z Anxhelą na Instagramie oraz hiszpańskie PrePartyES! • Kiedy próby i konferencje Rafała Brzozowskiego? • Głosowanie w „Naszym Faworycie” trwa

Dziś o 22:00 PrePartyES organizowane przez Eurovision-Spain.com 🇪🇸. To kolejne, po „Concert in the dark” eurowizyjne party przygotowane online, ale tym razem ze znacznie większym gronem uczestników tegorocznej Eurowizji. Wystąpi ich aż 31, w tym oczywiście Rafał Brzozowski 🇵🇱, który wykona akustyczną wersję „The Ride”, ale inną niż tę, którą słyszeliśmy w środę. Pojawią się też m.in. Anxhela z Albanii, Jendrik z Niemiec, Hooverphonic z Belgii, Uku Suviste z Estonii, Barbara Pravi z Francji, Lesley Roy z Irlandii, Maneskin z Włoch, Natalia Gordienko z Mołdawii, Manizha z Rosji, czy Hurricane z Serbii. Nie zabraknie także gości specjalnych, m.in. wspomniane będą kraje, których nie ma w tegorocznej stawce – Armenia 🇦🇲 (gość: Sirusho) i Białoruś (gość: Naviband). Będzie też odniesienie do Eurowizji Junior – wystąpi Solea (wykona „Palante” i „Con arte”). Koncert poprowadzą Blas Canto i Victor Escudero z Palacio de Cibeles w Madrycie, a połączy się z nimi Suzy 🇵🇹, która show poprowadzi z Lizbony. Koncert poprzedzony będzie dwuminutowym nagraniem „Mi vida, un festival”, który jest dedykowany wszystkim fanom Eurowizji. Jednym z tematów przewodnich imprezy mają być debiuty poszczególnych państw, a z okazji obchodzonej w tym roku 60. rocznicy debiutu Hiszpanii szykowane są liczne niespodzianki. Organizatorzy cieszą się, że udało im się zebrać ok. 80% wszystkich tegorocznych kandydatów do Grand Prix. Kto odmówił? Nie zobaczymy reprezentantów Słowenii, Norwegii, Izraela, Danii, Gruzji, Finlandii, Szwajcarii i Holandii. Transmisja koncertu startuje dziś o 22:00 na YouTube (link poniżej i TUTAJ). Show ma potrwać nieco ponad trzy godziny.

Dziś 18:30: Rafał Brzozowski na Instagramie z Anxhelą Peristeri

Zanim jednak śledzić będziemy PrePartyES, dziś o 18:30 na Instagramie Rafała Brzozowskiego 🇵🇱 kolejne wirtualne spotkanie. Ostatnio wykonawca „The Ride” rozmawiał z Tulią, a dziś pora na pierwszego zagranicznego gościa – Anxhelę Peristeri 🇦🇱, reprezentantkę Albanii. 35-letnia wokalistka w grudniu wygrała Festivali i Kenges z utworem „Karma”. Będzie jedną z nielicznych uczestniczek Eurowizji, która swój utwór zaśpiewa w całości w języku narodowym. Z Rafałem łączy ją nie tylko to, że występują w tym samym półfinale, ale też ich piosenki są bardzo nisko notowane przez bukmacherów. Albania od 5 marca okupuje ostatnie miejsce w tabeli, Polska niedawno bardzo się do niej zbliżyła i jest teraz 37. Ciekawe, czy temat niskich wyników w zakładach bukmacherskich zostanie dziś poruszony i jak wykonawcy podchodzą do takich rankingów? Przekonamy się wieczorem! W niedawnym wywiadzie dla Gazeta Si Anxhela podkreśliła, że koncepcja występu scenicznego pozostaje na razie tajemnicą, jednak zaznacza, że cieszy się ze współpracy z Jean Baptiste Group. Wspominała też, że po zwycięstwie w FiK wszystkie możliwości co do języka utworu „Karma” były otwarte, ale razem ze swoją ekipą zdecydowała, że to właśnie albański najlepiej odda bałkański klimat piosenki.

Chcę też powiedzieć, że jako uczestniczka Eurowizji 2021 przede wszystkim cieszę się, że konkurs się odbędzie, nawet jeśli związane jest to z trudniejszymi warunkami. Bez względu na to, czy publika będzie liczna czy nie, my jako wykonawcy będziemy czuć jej miłość i wsparcie, tak jak od widzów przed telewizorami

Anxhela Peristeri dla Gazeta Si

Według najnowszych informacji ekipa organizatorów Eurowizji 2021 🇳🇱 wciąż analizuje możliwości wpuszczenia do Ahoy Areny widzów. Niestety ostatnio liczba zakażonych w Holandii wzrosła, a Fieldlab, który pracuje z EBU i nadawcami przy konkursie z widzami, ma możliwość organizowania tego typu testów z udziałem masowej publiczności jeśli liczba osób chorych i przebywających w szpitalach na intensywnej terapii nie przekracza 900 osób. Niedawno było ich ok. 840. Europejska Unia Nadawców podchodzi więc do tematu bardzo ostrożnie, jednak czas na podjęcie decyzji się zbliża. Portal Nu.nl uważa, że Holendrzy powinni się zadeklarować w najbliższym tygodniu. Wtedy też zapewne ruszy sprzedaż wejściówek. Ze względu na wciąż niepewną sytuację, zdecydowano się anulować tradycyjne Eurovision Village (także realizowane przez Fieldlab w ramach testu). Zamiast tego pojawi się wersja online z wysokiej jakości wirtualnymi efektami 3D, co ma promować nie tylko Rotterdam, ale i sam konkurs.

Eurowizja: Znamy plan prób i konferencji prasowych

W piątek późnym wieczorem przedstawiono oficjalny plan prób i spotkań z artystami podczas sezonu eurowizyjnego. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami podawanymi przez Dziennik Eurowizyjny, próby techniczne ruszą 8 maja i podzielone będą na dwie serie. W pierwszej każdy reprezentant spędzi na scenie 30 minut, a tego samego dnia odpowie na pytania Centrum Prasowego podczas 20-minutowej sesji Meet & Greet. Druga seria to już krótsze próby (20 minut) i konferencje prasowe (także po 20 minut).Jak zazwyczaj, plan prób utworzono na podstawie kolejności startowej. W sobotę 8 maja zacznie Litwa 🇱🇹, a zakończy Irlandia 🇮🇪, w niedzielę 9 maja obserwować będziemy próby od Cypru 🇨🇾 po Maltę 🇲🇹. 10 maja drugi półfinał czyli od San Marino 🇸🇲 do Serbii 🇷🇸 i wtedy Rafał Brzozowski 🇵🇱 będzie mieć swoją pierwszą próbę. Na scenie pojawi się o 14:20, zejdzie z niej ok. 14:50, by później o 16:15 spotkać się z dziennikarzami na Meet & Greet. 11 maja (wtorek) próby od Gruzji 🇬🇪 do Danii 🇩🇰. II seria prób technicznych rusza 12 maja, także według kolejności startowej – w środę będą więc ćwiczenia od Litwy 🇱🇹 po Ukrainę 🇺🇦, a w czwartek od Malty 🇲🇹 po Serbię 🇷🇸. Oznacza to, że druga próba techniczna Polski odbędzie się 13 maja od 13:30 do 13:50. Konferencja prasowa Rafała Brzozowskiego zaplanowana jest na 15:15. 13 maja w Ahoy Arena po raz pierwszy pojawią się finaliści, którzy tego dnia będą mieć swoją pierwszą próbę techniczną. Zaczną Włochy 🇮🇹 od 15:35, a zakończy Hiszpania 🇪🇸 po 19:25. W piątek znów tylko próby półfinalistów – od Gruzji 🇬🇪 po Danię 🇩🇰. Na sobotę 15 maja zaplanowano jedynie próby finalistów, a w niedzielę 16 maja Centrum Prasowe będzie zamknięte. Każdego dnia próby ruszają o godzinie 10:00 za wyjątiem soboty 15 maja, gdy zaczną się 30 minut później. Drugi tydzień sezonu to już tylko próby generalne, planowane według ustalonego schematu. Pierwsza próba generalna (z udziałem dziennikarzy) rusza o 15:00 (półinał) lub 13:00 (finał) w dzień poprzedzający transmisję. Druga próba (tzw. próba jurorska) rozpoczyna się dokładnie na dobę przed transmisją. Trzecia próba (tzw. Family Show) rusza w dniu transmisji o 15:00 (półfinały) i 13:30 (finał). Druga i trzecia próba są biletowane. Plan prób może oczywiście ulegać zmianom. Aktualnie w harmonogramie umieszczona jest też Australia 🇦🇺, chociaż wiemy, że delegacja z tego kraju nie pojawi się w Rotterdamie.

Nasz Faworyt 2021: Głosuj w finale!

Dziennik Eurowizyjny nadal śledzi głosowanie klubów OGAE! OGAE Cypr 🇨🇾 (41 osób) 12 punktów przekazało Malcie 🇲🇹, 10 Francji 🇫🇷, a 8 Szwajcarii 🇨🇭. Silne wsparcie punktowe dostały Grecja 🇬🇷 (7) i Rumunia 🇷🇴 (6). Z kolei OGAE Izrael 🇮🇱 (97 członków) najwyższą notę wysyła na konto Szwajcarii, 10 dla Francji, a 8 dla Malty. Aż 7 punktów dostała Rosja 🇷🇺. W pierwszej części prezentacji wyników poznamy jeszcze głosy dziewięciu klubów, w tym OGAE Polska. Szwajcaria nadal prowadzi (112), druga jest Francja (95), a trzecia Malta (82). Tymczasem wczoraj ruszyło głosowanie w finale plebiscytu Dziennika Eurowizyjnego „Nasz Faworyt 2021”! W finale głosować można na 26 państw, a w formularzu należy wskazać co najmniej trzy ulubione piosenki. Wczoraj w ramach wspólnego oglądania widzowie mogli także głosować poprzez Mentimeter, gdzie rozdano prawie 6,8 tys. punktów. Aktualny lider zebrał 8,09% głosów, drugie miejsce ma 7,3%, a trzecie 6,81%. Najsłabiej wypadła Holandia 🇳🇱, której przyznano tylko 18 punktów, ale oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić. Głosowanie trwa do poniedziałku do 20:00, a wyniki poznacie we wtorek o 21:00 na live grupy Facebookowej Dziennika Eurowizyjnego.

Źródło: Eurovision-Spain.com, Instagram, Gazeta Si, Eurovoix, Eurovision.tv, OGAE Poll, Facebook, fot.: Anxhela Peristeri – Albania 2021 — NORIK UKA

%d blogerów lubi to: