Eurowizja 2021: Kto będzie reprezentował Polskę? Coraz więcej spekulacji! • Morgenstern z Rosji? Co na to Ukraińska grupa Go_A?

Spekulacje na temat polskiego reprezentanta na Eurowizję 2021 🇵🇱 trwają, a fani konkursu niecierpliwie czekają na prezentację ramówki wiosennej w TVP1, która odbędzie się w czwartek wieczorem. Nie ma jednak pewności, czy właśnie wtedy dowiemy się czegoś więcej, bo wszystko owiane jest wielką tajemnicą. Plotek pojawia się natomiast coraz więcej, jednak często pogłoski wykluczają się nawzajem. Najczęściej mówi się o Alicji Szemplińskiej czy Krystianie Ochmanie, a ostatnio także o Lanberry, jednak inne źródła podają, że wymienieni wokaliści nie będą nas w tym roku reprezentować. Tematem spekulacji i dyskusji są też Rafał Brzozowski (fot.), Ania Karwan, Cleo, Dawid Kwiatkowski czy Roksana Węgiel, a im więcej nazwisk się pojawia tym mniejsza pewność, że TVP w ogóle wybrała już kogokolwiek. Czy czekają nas więcej jakiekolwiek newsy w czwartek? Nie wiemy, ale sprawdzimy, bo Dziennik Eurowizyjny będzie relacjonował prezentację ramówki w czwartek od godziny 18:00 poprzez social media (Facebook i Instagram). Serdecznie zapraszam do śledzenia! Warto podkreślić, że event ramówkowy nie będzie transmitowany w TVP na żywo, ale istnieją spore szanse, że skrót zostanie wyemitowany w kolejnych dniach.

Kolejne premiery eurowizyjne

W środę o 15:30 premiera piosenki cypryjskiej „El Diablo” Eleny Tsagrinou 🇨🇾. Klip ma być zaprezentowany w telewizji CyBC, a później pojawi się też na kanale YouTube PanikRecords. W czwartek na 17:50 zapowiedziano pierwszą emisję teledysku do piosenki eurowizyjnej z Niemiec 🇩🇪. W Internecie znaleźć można nieoficjalny fragment piosenki, a ESCkompakt.de podaje, że tytułem może być „I don’t feel hate” albo „Wash your worries away”. Jendrik serwuje fanom na Instagramie świetną serię krótkich reportaży z przygotowań do niemieckiego wewnętrznego castingu, pokazując kulisy wyboru reprezentanta kraju. Zyskuje tym sporą sympatię. W niedzielę 27 lutego nowy reprezentant Niemiec wystąpi podczas „Schlagerchampions – Das grosse Fest der Besten”, gdzie pojawią się też No Angels (ESC 2008). Program ma być emitowany od 20:15 na kanale Das Erste. Na piątek szykuje nam się premiera w Irlandii 🇮🇪. Już teraz można zamówić w przedsprzedaży piosenkę „Maps” Lesley Roy, która zapewne pojawi się na platformach streamingowych w piątek po północy. Być może wokalistka zaśpiewa też swoją piosenkę podczas „The Late Late Show” stacji RTE.

🇷🇺 Morgenstern na Eurowizji z Rosji?

Rosjanie nadal nie wiedzą, kto będzie ich reprezentował podczas Eurowizji, a Yuri Loza i Nikita Dzhigurda w popularnej audycji radiowej uznali, że kraj powinien wysłać na konkurs utwór po rosyjsku. Pomysłodawcy uważają, że takie promowanie języka narodowego spotkałoby się z aprobatą fanów. Przypomniano również, że po udziale Dimy Bilana w Eurowizji jego notowania w Rosji spadły, bo lokalni widzowie nie byli zadowoleni z faktu, iż popularny piosenkarz śpiewa po angielsku. Tymczasem niedawno pojawiły się plotki, że w Rotterdamie w barwach Rosji pojawić się może kontrowersyjny raper Morgenstern, a jego producent miał być wielkim zwolennikiem tego pomysłu. Szybko uznano, że Eurowizja jako konkurs „freaków” idealnie pasuje do wizerunku Morgensterna i miałby on tam szansę wygrać. Sam raper nie ma nic przeciwko temu, ale nie wiadomo czy zgłosił swoją kandydaturę do nadawcy rosyjskiego. Co ciekawe, Morgenstern ma w Sankt Petersburgu…swój własny pomnik ufundowany przez muzyka i blogera Ilyę Plavnika. Z szacunku do swojego idola Plavnik zapłacił pół miliona rubli, by stworzyć popiersie rapera. Można je zobaczyć w budynku przy ulicy Kirochnaya w Sankt Petersburgu.

🇺🇦 „Shum” wybiło się na hejcie

O Morgensterna zapytano ostatnio Katerinę z ukraińskiej formacji Go_A. Wokalistka przyznała, że gdy pierwszy raz usłyszała jego muzykę, była zaskoczona wysoką jakością utworów i występów rapera. „To artysta, który był w stanie zbudować karierę na ludzkiej słabości wobec obsceniczności i dzięki wielu prowokacjom. Zważywszy na to, jak często mówi się o nim na Ukrainie, można uznać, że taka metoda działa” – stwierdziła, jednak podkreśliła, że poczeka na oficjalne stanowisko telewizji rosyjskiej zanim uzna go za swojego rywala na Eurowizji. Skomentowała też szum wokół „Shumu” – piosenki grupy Go_A na Eurowizję. Utwór spotkał się ze sporą krytyką, co jednak paradoksalnie dało Ukraińcom ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube bez żadnej dodatkowej promocji. Nie chciała jednak mówić o planowanym revampie piosenki – wiemy, że grupa chce nas zaskoczyć. „Bardzo lubię ludzi, którzy piszą do mnie z całej Europy. Są bardzo różni, ale jedno ich łączy – niesamowicie mnie inspirują” – mówi.

źródło: CyBC, ESCkompakt.de, Eurovoix, versia.ru, fb.ru, rbc.ua, inf. własne, fot.: rafal_brzozowski_official

%d blogerów lubi to: