Eurowizja: Dziś Cypr, jutro Niemcy • W czwartek prezentacja ramówki TVP • Specjalny event eurowizyjny dziś o 21:00!

Dziś swoją premierę miał utwór cypryjski 🇨🇾 „El Diablo” dla Eleny Tsagrinou. Najpierw piosenka pojawiła się w talk-show stacji CyBC, a od 17:00 dostępna jest na stronie PanikRecords.gr TUTAJ. Oficjalna premiera na YouTube oraz na platformach streamingowych zaplanowana jest na niedzielę 28 lutego. Piosenka spotkała się z pozytywnym odzewem fanów, co widać po głosowaniu w popularnej aplikacji My Eurovision Scoreboard – „El Diablo” jest tam na pierwszym miejscu. Cypr aktualnie znajduje się na 13. pozycji w notowaniach bukmacherskich. Tymczasem na Islandii 🇮🇸 Dadi og Gagnamagnid szykują się do premiery piosenki „10 years”. Utwór ma być oficjalnie zaprezentowany 13 marca, a zanim to nastąpi stacja RUV pokaże dwuczęściowy dokument o reprezentancie kraju – premiera 27 lutego i 6 marca. Pokazany będzie tam m.in. debiut Dadi’ego w selekcjach 2017 oraz międzynarodowy sukces „Think about things”. Do 1 marca telewizja BNT 🇧🇬 zbiera feedback od słuchaczy w sprawie piosenek dla Victorii. Do tej pory zebrano już tysiące komentarzy – co ciekawe, pierwsze 10 tys. opinii pojawiło się w parę godzin po uruchomieniu platformy Bulgaria2021.com. Komentarze będą wzięte pod uwagę przy ostatecznym wyborze piosenki. Według graczy „Bet & Win” Victoria powinna w Rotterdamie zaśpiewać „Imaginary Friend”, które w typowaniu ma aż 72,4% głosów. Na drugim jest „Ugly Cry” (20,7%), a na trzecim „Phantom Pain” oraz „Dive into unknown” (po 3,4%).

Niemcy startują w Eurowizji Junior

Premiera niemieckiej 🇩🇪 piosenki „I don’t feel hate” Jendrika odbędzie się w czwartek już o 12:00 (w wersji audio), a 17:50 pojawi się w telewizji publicznej, by o 18:00 trafić na YouTube. Niestety, utwór wyciekł już do sieci, wielu fanów już go słyszało – w przeciwieństwie do Cypru, tutaj euforii nie ma, ale zdarzają się pozytywne opinie. Piosenka jest lekka, przyjemna i wesoła, chociaż niektórzy sądzą, że za dużo w niej chaosu i zbędnych elementów. Telewizja niemiecka potwierdziła też, że weźmie udział w Eurowizji Junior 2021 pomimo ostatniego miejsca w ramach debiutu z ubiegłego roku. Ulrike Ziesemer, szefowa delegacji, uważa, że jest bardzo dumna z tego, jak potoczyło się pierwsze spotkanie Niemiec z JESC. „Oczywiście, chcieliśmy zająć wyższe miejsce, ale byliśmy bardzo zadowoleni z programów wyprodukowanych przez KiKA i Das Erste oraz z ich odbioru” – mówi. Doświadczenie z 2020 posłuży, by do tego roku przygotować się jeszcze lepiej. Tymczasem szkocka telewizja BBC Alba 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 po raz kolejny odrzuciła możliwość debiutu podczas Eurowizji Junior. O tym, że Szkoci mogliby dołączyć do Juniora mówi się już od jakiegoś czasu, jednak plany te nigdy nie doczekały się rywalizacji. Ostatnio pojawiły się plotki o tym, że Szkocja mogłaby wypełnić lukę po Walii 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 w stawce konkursu, jednak tak się nie stanie. Na ten moment Szkocja startowała tylko w Eurowizji Chórów.

🇵🇱 Co TVP przygotowała na wiosnę?

W czwartek po 20:00 TVP zaprezentuje ramówkę wiosenną 2021 podczas specjalnego eventu zorganizowanego w siedzibie stacji, przy zastosowaniu wszelkich obowiązujących restrykcji. Wcześniej, bo od 18:30 celebryci pojawią się na czerwonym dywanie. W trakcie konferencji dowiemy się jakie formaty realizowane będą w TVP w tym sezonie, dowiemy się m.in. więcej o nowych edycjach takich programów jak „The Voice Kids” czy „Dance Dance Dance”. W tym drugim o wygraną rywalizować będzie Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018. Pojawi się na pewno dwukrotny prowadzący Ceremonii Otwarcia JESC – Mateusz Szymkowiak, a jedną z gwiazd występujących na scenie będzie Cleo (ESC 2014). Reportaż z prezentacji ramówki pokazany będzie w telewizji w kolejnych dniach, gdyż samo wydarzenie nie będzie transmitowane na żywo. Nie należy spodziewać się w czwartek żadnych istotnych informacji dotyczących startu Polski w Eurowizji 2021, ale Dziennik Eurowizyjny będzie relacjonować wydarzenie poprzez media społecznościowe – Facebook i Instagram by pokazać kulisy prezentacji i gwiazdy, które wezmą w niej udział. Polskiego reprezentanta wraz z piosenką poznamy najpóźniej do 15 marca. W tym roku TVP wewnętrznie wskazała przedstawiciela naszego kraju, bez żadnego konkursu i bez głosowania komisji.

[UPDATE] Z powodu restrykcji i limitu osób oraz braku eurowizyjnych informacji w trakcie ramówki Dziennik Eurowizyjny ostatecznie nie będzie relacjonował ramówki TVP.

🇵🇱 Polscy reprezentanci na Eurowizji • Specjalny event o 21:00

Dziś o 21:00 specjalny event w ramach którego obejrzymy (i przypomnimy) sobie nieeurowizyjne piosenki wszystkich polskich reprezentantów od Edyty Górniak po Alicję Szemplińską. Wybór dokonany został bazując na sugestiach czytelników Dziennika Eurowizyjnego, ale nie tylko. Po prezentacji wszystkich piosenek ruszy głosowanie fanów, w ten sposób wybierzemy najlepszy utwór! Będzie okazja do wspomnienia naszych przedstawicieli oraz ocenienia ich pozakonkursowych dokonań. Do tej pory nasz kraj reprezentowało 11 solistek, czterech solistów, trzy duety i pięć zespołów. Największym dokonaniem jest nadal 2. miejsce Edyty Górniak z 1994 roku, następnie 7. lokata Ich Troje z 2003 roku. W półfinale największy sukces odniósł Michał Szpak w 2016, który w tej rundzie zajął 6. miejsce. Najsłabsze miejsce w finale należy do Isis Gee z 2008 roku (24. pozycja), z kolei w półfinale jest to miejsce 19. (ostatnie) zajęte w 2011 przez Magdalenę Tul. Mieliśmy 9 piosenek po angielsku, siedem po polsku, pięć w dwóch językach (w tym 3 z angielskim, 1 z rosyjskim i 1 z hiszpańskim) oraz dwie w wielu językach (2003 – niemiecki, polski, rosyjski i 2006 – angielski, polski, niemiecki, rosyjski i hiszpański). Dzisiejszy event dostępny od 21:00 TUTAJ. Link do głosowania znajdziecie na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego.

LINK DO GŁOSOWANIA

Źródło: PanikRecords, Eurovoix, RUV, BNT, ESCkompakt.de, TVP, inf,. własne, fot.: @elenatsagkrinou_official

%d blogerów lubi to: